Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
20
Eyl
2011

08:44
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( Zeynep, (İstanbul)
Merhaba,
10 aylık olmak üzere olan bebeğim gece beşiğinde dört döndüğü için üstü açık uyuyor. Bende gece sabaha kadar onun üstünü örtmekten ne uyku kalıyor ne de uyuma isteği. Zombi gibi geliyorum işe. Üstünü biraz kalın giydirsem terliyor, ince giydirsem üşür gibi geliyor. Hani derler ya, uyuyanın üstüne kar yağar diye, hep o söz aklıma geliyor. Ne yapacağımı bilemiyorum :(
20
Eyl
2011

09:23
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( nejla gedikoğlu, (İstanbul)
Aynı durum benim kızım için de geçerli, kızım 18 aylık, tüm yaz sadece t-shirt ve pijama altıyla yattı..örtü örtüğüm an bacaklarıyla ittiriyor ..Ben de artık sadece ayaklarına ve yüzüne bakıyorum, sıcaksa hiç örtmüyorum..
20
Eyl
2011

11:11
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( özgür, ()
zeynep hanım odanın sıcaklığını ayarlamanız yeterli.benim bebeğim de battaniyeden hiç hoşlanmıyor.ancak uyuyunca örtebiliyorum onda da ilk dönüşte hepsini üzerinden atıyor.bebeğim battaniyesiz olduğu zaman ben de battaniye örtmüyorum.üşümezsem içim rahat yatıyorum.elini ve ayaklarını da kontrol edip üşüyüp üşümediğini anlayabilirsiniz.
20
Eyl
2011

14:49
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( zeynep, (Hakkari)
benim bebeğim de 8.5 aylık aynı şekilde aıyor ustunu dönüp duruyor.bende pijama giydiriyorum uyuyanın uzerine kar yağar diye.yoksa nafile beşiğinin her yerini dönerek uyuyor uzerini örtemiyorum malesef
20
Eyl
2011

23:43
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( meral, (İstanbul)
uyku tulumu giydirip yatırın bence.hem havalar artık serinleyecek.o şekilde üşürler sabah akşam.tulum giydirin bırakın dönsün.nasılsa rahat yatacak o. siz de boşuna helak olmazsınız böylece
21
Eyl
2011

09:18
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( özden, (Karabük)
meral hanım uyku tulumunun içine ne giydiriyorsunuz?bende almayı düşünüyorum.benimkide dönerek uyuyor.üstünü çok açıyor.evim kaloriferli.bu yüzden uyku tulumun içine badisi mi olmalı yoksa ince bir pijama mı?
21
Eyl
2011

10:47
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( nejla gedikoğlu, (İstanbul)
Meral hanım ben uyku tulumunu kışın bile giydiremedim, uyuturken çok hareketli olduğu için ter içinde kalıyor, uyuduktan sonra giydirmek istedim bu kez de uyanıp ağladı...Onun yerine patikli normal penye tulumlardan giydirdim, üşümüyorlar demek ki, yoksa elleri ayakları buz gibi olur.Sanırım bebeklerin vücut sıcaklıkları bizden daha farklı, bir kaç derece daha yüksek...
21
Eyl
2011

14:45
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( gözen, (İçel)
zeynep hanımcım benimkiside ööle...örtüyorumm hoooppp ayaklarıyla bi hamlede atıyor örtüyü...bende vazgeçtim zaten buralar çook sıcak.kışın kalın kalın giydiririm örtmem odanın sıcaklığını ayarlarım..yapacak bişey yok örtünce uyanıyor sıpa:)
21
Eyl
2011

17:04
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( Zeynep, (İstanbul)
Uyku tulumu iyi fikir ama nejla hanımın dediği gibi, uyuturken, uyumayacağım diye direttiği için ter içinde kalır.Uyuduktan sonra giydirsem desem, gene dediğiniz gibi uyanır ki parke çıtırdamasına bile uyanan bir bebek zaten :)Oda sıcaklığı ayarı diyorsunuz, bunu nasıl ayarlayacağız ki? Ben mecbur camım kapalı yatıyorum mesela; evim havaalanına 5 dk mesafede, ve her 5 dk da bir uçak geçiyor, uçak sesine uyanıyor.Yazın sıcağında kızamık çıkardık babası ve ben..Kışında kalorifer yanacak, gene sıcak olacak.Bilemedim yani :)
21
Eyl
2011

22:24
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( özlem, (Sivas)
sevgili anneler bizde de aynı sorun var. başka bir başlıkta yazmıştım kızımın döne döne nasıl yattığını. tabii o dönmeye üstünde birşey kalmıyor. ben sürekli kapatsam da uyanıyor. üzerinin örtülü olması kızımı rahatsız ediyor ben geçen sene kışı uyku tulumu ile geçirdim. bu senede havalar hafif serinledi hemen giydirmeye başladım. normalde çok kalın giydirmiyorum ama gece çok ince giydirmemeye çalışıyorum. çok aşırı soğuklarda tulum içine pijama onun dışında boş badi ile giydiriyorum. ya da ayakları üşümesin diye çok sıkı olmayan büyük külotlu çorap. ben uyku tulumuna çok karşıydım sağlıklı gelmiyordu çocuk terler vs diye sonuçta elyaf oluyor bizler de elyaf yataklarda terliyoruz. ancak almak zorunda kalınca çok aradım özel birşey olsun en azından terletmeyecek birşey olsun diye ama öyle birşey bulamadım. ancak çok şükür terleme sorunumuz olmadı. biz uyumadan önce giydiriyoruz ama giydirmesi çok kolay olduğu için uyku sırasında da rahat giydirilebilir diye düşünüyorum.
28
Eyl
2011

16:35
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( Aslı, (Samsun)
Benim oğlum da sürekli döne döne yatıyor. Bazen bakıyorum, yatağında enlemesine yatıyor. Belki diş sıkıntısındandır diye düşünüyorum. 7,5 aylık. Sizin bebişler gece kaç kez uyanıyor?
29
Eyl
2011

02:17
Oğlum gece üstü açık uyuyor:( fatma, (Adana)
benim kızımda 15 aylık falandı üzerini açmak bi yana kıyafetlerini çıkarıyordu.çareyi uyku tulumunda bulduk.fakat o da yazlık birşeydi .çocuklar sıcağı sevmiyor.şu an üzerini yine örttürmez kendi isterse örter.bide kendi istediği sıcaklığa uygun bir örtü kullanınca açmıyor.biz yorgan örtmeye başladığımızda kızım pazen bebek battaniyesiyle yatar.havalar iyica soğuduğunda biz yorgan ve battaniye kullandığımızda kışlık battaniye örtünür.yani bizim örtündüğümüzüzn yarısından çok daha az örtünür.yanıyor anlamıyorumki.ben gece kalkıp hiç çocuk üstü örtmedim.gece üşütüp hiç hasta olamadı.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek