Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
29
Eyl
2011

13:55
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
oğlum 15 gün sonra 1 yaşında olacak.2 aylıkken bakıcısı başlamıştı işe.şimdi ise sıkıntılı durumları var.bakıcı dengesi ayarlamak çok zor.bebeğime bakıyor diye el üstünde tutuyorum ama bu sefer de tepeme çıkıyor.yeni bakıcı bulm ak zor,alıştırmak zor,şimdikinin kaprisiyle uğraşması zor,ne yapacağımı şaşardım.
aynı durumda olanlar var mıdır?
29
Eyl
2011

14:08
BAKICI SORUNSALI özden, (Karabük)
merhaba ceren hanım
benim oğlumda 17 aylık.4 aylıktan beri çalışıyorum.ve oğluma annem bakıyor.bakıcı değil ama annemin kaprıside oluyor.mecburen katlanıyourm.sağolsun oda bana katlanıyor.eve hiç geç gelemiyorum işten çıkasıya eve gelmemi istiyor.daha bir çok hangisini anlatıyım.yani bakıcıda olsa annemde olsa hepside aynı oluyor yalnız değilsiniz yani:)))
29
Eyl
2011

14:25
BAKICI SORUNSALI Aslı, (Samsun)
Benim oğlum da 7,5 aylık. 3 aylıktan beri çalışıyorum. Oğluma 15 gün babaannesi 15 gün anneannesi bakıyor. Ben Samsun'dayım onlar Ankara'da. Onlar için de bizim için de zor. 1 yaşına geldiğinde bakıcı düşünüyorum ama. Nasıl birini bulmam gerektiğini bilmiyorum. Evde mi baksın, kendi evinde mi baksın? Deneyimlerinizi benimle paylaşabilir misiniz?
29
Eyl
2011

16:11
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
aslı hnm,anneanne ve babaanne 15 günde bir gelip sizde mi kalıyorlar,tam anlayamadım?
bence bebekler mümkün oldukça tüm şartlar zorlanarak ,kendi evlerinde bakılmalı.kendi odalarına,yataklarına,eve alışkın olmalılar.nasıl biri olmalı konusu ise tamamen muamma,bence en önemlisi,vicdanlı temiz,titiz ve çocukların dilinden kouşacak birisi olması.
özden hnm,sizin durum daha da zor,bakıcıyı uyarabilirsin,ama anneye olmuyo ne yazık ki.
29
Eyl
2011

16:24
BAKICI SORUNSALI Aslı, (Samsun)
Tabi canım. Bize geliyorlar. Oğluşumdan ayrılamam ben.
30
Eyl
2011

14:40
BAKICI SORUNSALI alev, (İstanbul)
Bnecde en iyisi evde bakıcıya baktırtmak. Benimde kızıma 5,5 aylıktan 11 ayına kadar annem baktı. 3aydır bakıcı bakıyor ama kendi evinde. Şimdi kıta geliyor. Evimde bkacak bbir bakıcı arıyorum bende. Evde baktırmak en güzeli. Kış günü sabah bebekleri bırakmak çok zor oluyor.
30
Eyl
2011

15:23
BAKICI SORUNSALI Aslı, (Samsun)
Evet. Kışın her sabah dışarı çıkmak zorunda kalmak kötü.
30
Eyl
2011

15:37
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
aslı hnm bu arada,1 yaş bebekler için önemli bir dönem,zira herkesi çok iyi tanıyor artık,bilinçleniyor ve ne yazık ki arkamızdan ağlamaya başlıyor.bu yüzden benc eböyle bir düşnceniz varsa bakıcıyı daha erken işe alın ki,bebeğinizle birbirlerine alışsınlar.hem bir süre anneniz de yanında olmalı,bakıcı başladığı dönemde ki bebeğiniz terk edilmiş hissetmesin,bakıcı da yabancılık çekmesin. ne yer,ne içer,huyu nasıldır,bebeğinizin özelliklerinşi tanıması lazım.
30
Eyl
2011

15:40
BAKICI SORUNSALI Aslı, (Samsun)
Ben de 1 yaşını doldurduktan sonra bakıcı düşünüyorum. Ek gıdalara yeni yeni geçtik. Tüm yiyeceklere alıştırıp yeme düzenini oturtmadan bakıcıya bırakmak istemiyorum. Daha henüz dişleri de çıkmadı. Bebişim henüz arkamdan ağlamaya başlamadı ama..Ben işe giderken şaşkın şaşkın bakıyor.
11
Eki
2011

09:32
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
kızlar yeni bakıcımız dün işe başladı.sabah yaşanan (pzt günleri özellikle benden ayrılmak istemiyor oğlum) ağlama krizinden sonra,gün içinde durumlar iyiydi.bugün daha sakin başladık güne. umarım herşey yolunda gider de bu bakıcımız kalıcı ve uzun süreli olur.
Allah çalışan annelere kolaylık versin...
12
Eki
2011

11:25
BAKICI SORUNSALI bilge, (Kütahya)
benim bakıcıda 2 aylıktan itibaren geliyor ben 4 aylık olduğunda çalışmaya başladım.evimde baktırıyorum ama sadece kzıımla ilgileniyor ev işi-yemek yok. öğleyin beraber yiyoruz ben hazırlıyorum sadece ara sıra masayı toplar. şuan kzıımla iyi anlaşıyorlar yani kızım henüz arkamdan ağlamadı bu arada 7,5 aylık olduk. bebişim benimle beraber bakıcıyıda gördü
12
Eki
2011

14:26
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
bilge hnm,ben hep kaçmadan işe gittim,öptüm sarıldım,akşama gelicem diyerek gittim.1 yaşına gelene kadar sorun yoktu.bu ara başladı ağlamaya.gerçi evde bile her yerde benim yanımda olmak istiyor.artık görünmeden gidiyorum mecburen..
öğlen eve gidebilyosanız ne güzel.benim öyle bir şansım yok.ama ev işi falan yapmıyosa sizin işiniz zor.eve gelip yemekti,ev işiydi,bbeğinize çok zaman kalmaz.peki bebeğiniz uyuduğunda ne yapıyor?yani benim bakıcı(eskisi de böleydi,yenisi de)önceliği bebeğim tabii ki.ama o uyuduğunda bir gün ütü,bir gün silip süpürür evi.2 günde bir de yemek yapar.

12
Eki
2011

16:28
BAKICI SORUNSALI bilge, (Kütahya)
ne güzel o bişey yapmıyor bende söylemiyorum, oturduğumuz odayı silip süpürse benim için yeterli bebeğim ayaklandığında gerekli.
13
Eki
2011

11:15
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
bilge hnm,söyleyin bence ..bebeğiniz küçük ,günün büyük bir kısmında uyuyodur zaten.sonuçta siz de oturması için para vermiyorsunuz,aldıkları maaşı haketmeleri lazım,bizler de ne emeklerle fedakarlıklarla kazanıyoruz.
13
Eki
2011

11:54
BAKICI SORUNSALI şerife, (İzmir)
Benimde bakıcıya ihtiyacım var. bakıcıya nekadar para veriyorsunuz?(sorması ayıp)
13
Eki
2011

16:32
BAKICI SORUNSALI bilge, (Kütahya)
Ceren Hanım benim kız sabahtan 1 saat, öğleden sonra ise 1-1,50 saat uyuyor. kızım biraz daha toparlasa çorba yapabilrimisin falan söyleyeceğim. kütahyada 300 tlden başlıyor ben 400 verdim inşallah 1 yıl olunca zam yaparım. çünkü sadece bebekle ilgilendiği için
13
Eki
2011

23:00
BAKICI SORUNSALI Yasemin, (İzmir)
selam hanımlar
bende 3 hafta önce işe başladım eşimi zar zor ikna edip bakıcı bulduk şimdilik de iyi gibi oğlumun tepkilerinden de anlayabiliyorum bunu oğlum 13 aylık ve hala emiyo hatta son dönem iyice tiryaki olmuştu ama bakıcı güzel yediriyo kilo aldı bile diyebilirim ama ötesini Allah bilir tabii eşim kamera koyalım diyo ama ben o kadar paranoyak olmak istemiyorum çünkü en küçük bişeyini görsem kadını parçalarım herhalde çalışan anne olmak meğer ne kadar zormuş:((
ben izmirde yaşıyorum bakıcı eve geliyo ben gelincede gidiyo sadece çocuğuma bakmasını istedim ama bu hafta temizlik falan yapmış bulaşıkları yıkıyo ortalığı falan topluyo çamaşırları toplayıp katlıyo ama ben hep diyorum sakın bişey yapma diye sıkılıyorum ne olcak yaparım diyo inşallah çocuğuma da iyi bakıyodur
para olarak da önce 350 tl diye anlaşmıştık sonra baktım iyi gidiyo dul ve ihtiyacı olan bi bayan onunda 7 yaşında bi oğlu var eşimle konuştum 400 veriyorum
Allah hepimizin yardımcı olsun bakanların içine de insaf merhamet versin yapacak başka bişeyimiz yok :((
14
Eki
2011

09:37
BAKICI SORUNSALI ceren, (Kahraman Maraş)
Bilge hnm,bebeğinizin yemeğini bile yapmıyor mu?çok şaşırdım, o zaman sizinki pedagog falan:)yani sadece bebğinizin oyun ve eğitimi gibi şeylerle ilgileniyor.ben maraştayım ve 500 veriyorum.
yasemincim merhaba,çalışan annelere hoşgeldin:)ben çalışmaya başlayalı 9 aydan fazla oldu,hala paronayaklık oluyo arada bir..ama kamera insanı daha da saplantılı yapar diye ben de koymadım.ne güzel bakıcınız evi gibi,öocuğu gibi görüyo,bu çok önemli gerçekten.ama dediğim gibi ben 500 veriyorum,İzmir gibi büyükşehirde 400 az geldi bana ama belki orda da piyasa böyledir.bir de nacizane size tavsiyem,madem onun da çocuğu var,arada onun çocuğuna da birşeyler alın,ne bilim onu da alıp sinemaya falan götürün.o kadar hoşlarına gidiyor ki.
14
Eki
2011

13:20
BAKICI SORUNSALI bilge, (Kütahya)
Ceren hanım yok şimdlik bebeğimin yemeğinide yani artık bizimle birlikte yediriyorum ayrı yedirmiyorum dr tavsiyesi ile.bazen kucağımda bazen mama sandalyesinde yemeye çalışıyoruz Yasemin hanım çok sanşlısınız. ben eve sürekli gidip geliyorum ama 3 saatimin bitmesine az kaldı 26 kasımdan sonra 1,5 saat. ayrıca türkcellin göz kamerasını aldım ordan bakıyorum ilk zamanlar boğasım geliyordu saplantı haline gelmişti.şimdlik iyiyiz ama yürümeye veay emeklemeye başlasın bişeyler yapmasını isteyeceğim bebeğim işine gelenleri mesela dokunacağı yerlerin haftaaiçi temizlenmesi falan.ama öğle araları çok yoruluyorum yemek hazırla çünkü herzaman akşamdan yapamıyuorum. şuan çok yorulmuş haldeyim. 300 lira verip iş yaptıranda var ama
14
Eki
2011

22:57
BAKICI SORUNSALI Yasemin, (İzmir)
hoşbulduk cerencim:))
aslında burda piyasa semte göre değişiyo bizim buralar genelde böyle arkadaşım 2 çocuğa 600 veriyo mesela zaten evi yakın yol parası vermiyo o konuda şanslı
çocuğu konusunda pek çok şey yaptık canım teşekkür ederim sömestrda oğlumu sünnet ettirdiğimiz yere sünnet ettirmeyi de düşünüyoruz
ben bakıcımın iş yapmasından yana değilim oğluma düzgün baksın başka hiç bişey istemem hep söylüyorum ama bizim ki yapıyo darısı başınıza:))
21
Kas
2011

11:48
BAKICI SORUNSALI özen gül, (Antalya)
arkadaslar bısey sorucam bakıcı kotu davranıyor olsa cocugun hareketlerınden kesın anlasılırmı??? benım kızımla bakıcısının arası cok ıyı onun elınden cok guzel yemegını yıyo gorunce sarılıyor opuyor... paranoyaklık yapmama gerek varmı sızce???
21
Kas
2011

11:48
BAKICI SORUNSALI özen gül, (Antalya)
arkadaslar bısey sorucam bakıcı kotu davranıyor olsa cocugun hareketlerınden kesın anlasılırmı??? benım kızımla bakıcısının arası cok ıyı onun elınden cok guzel yemegını yıyo gorunce sarılıyor opuyor... paranoyaklık yapmama gerek varmı sızce???
2
Ara
2011

23:20
BAKICI SORUNSALI Yasemin, (İzmir)
merhaba özen hanım
bebeğiniz kaç aylık?eğer bakıcıyla bi problemi olursa eğer kesinlikle bunu anlarsınız arkanızdan ağlar siz gelir gelmez üstünüze atlar ağlar ona gitmez uyku düzeni olmaz vs. gibi değişimler yaşarsınız benim 15 aylık bi oğlum var ve bakıcımız eve geliyo oğlum onu çok seviyo arkasından ağlıyo giderken gel diyo gidiyo ben gelince pek tınlamıyo bile:)) ama 1 haftadır babaeenneyle kalıyo çocukta hiç bir düzen kalmadı ben banyoda yada lavabodayken bile kapıda bekliyo bas bas bağırıyo onları sevmedi ısınamadı bi türlü bambaşka bi çocuk oldu anlayacağınız olmadı mı akrabayla bile olmuyo çok şükür gittiler de oğlum da bende rahat ettik:))
5
Ara
2011

11:39
BAKICI SORUNSALI özen gül, (Antalya)
yasemın hanım gercekten ıcımı rahatlattınız benım kızım da 2 yasında problem olmadıgını dusunuyorum ama benım kı bır paranoya ıste... konusuldukca acaba denılıyo en ıyısı kotu hıkayelerı hıııcccc dınlememek :)ayrıcada gozunuz aydınn :)
5
Ara
2011

12:46
BAKICI SORUNSALI Yasemin, (İzmir)
çok sağolun özen hanımcım:)) bence de kötü deneyimleri dinlememek lazım biraz rahat olun kötü enerji yayıp kötüyü çekmezsiniz:)))
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek