Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
31
Eki
2011

13:57
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... Zeynep, (İstanbul)
Merhaba anneler !
Oğlum 11 ayını 28 Ekimde doldurdu. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar gece uykularımızda pek problem yoktu. Gece en fazla iki kere uyanır, emer ve uyurdu. Ancak son bir aydır 10,15 dk ya da en fazla 1 saat arayla uyuyor. Gece 23:00'de yatıyor, sabah 04:00'e kadar bu şekilde devam ediyor, 04:00'den sonra da 09:00-10:00'a kadar sorunsuz uyuyor. Alttan iki tane, üstten ise bir dişi çıktı. Üsteki dişinin yanındaki diş te patlayacak gibi, ondan yapıyor olabilir mi? Ateşlenmesi falan da yok...
Uykusuzluktan hapçılar gibi oldum artık, gözlerimin altı mosmor :(
31
Eki
2011

15:22
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... gözen, (İçel)
zeynepcim bi doktora göster istersen için rahat eder.sanırım diş! belkide azı dişleri yüzeye çok yaklaştı!!
31
Eki
2011

18:23
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... Zeynep, (İstanbul)
Ah be canım, gösterdim, göstermem mi? Ama birşeyi yok diyor. Gece hani diştendir diye ağrısını kessin diye calpol veriyorum ama banamısın demiyor. Karı koca uykusuzluktan sinir küpü gibi dolaşıyoruz ortalıkta...:)
31
Eki
2011

18:33
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... semiha, (Muğla)
zeynep hanım bebeyınızın yatagı rahat olmayabılır yada artık ona kücük gelıyodur cunku artık bebeklerımız büyüyo dolaysıylada yerleri geniş olsun ıstıyolar aynı problem bızdede vardı takı yatagını deyıstırene kadar.
1
Kas
2011

08:34
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... Zeynep, (İstanbul)
Semiha hanım o da bir etken olabilir, çünkü yatağında çok dönüyor ve dediğiniz gibi sığmıyor ama maalesef yatağını değiştirme şansım yok, toptan beşiğini değiştirmem lazım.Bu arada dün gece ilk defa sabaha kadar bir kere uyandı. Acaba bu kabus bitecek mi? :)
1
Kas
2011

13:41
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... siret, (Van)
bebeklerde dönem dönem oluyor uykusuzluk.benim bebeğim de 1 yaşını doldurdu bazen sabaha kadar hiç uyanmazken bazen de mesela dün 7-8 kere uyandı.bebeğiniz başka sebeplerden de uyanıyor olabilir.en iyi teşhisi doktorunuz koyar.bebeğinizi bir de doktora gösterin derim ben.
1
Kas
2011

15:22
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... ceren, (Kahraman Maraş)
ah Zeynep'cim,sen 1 ayda pe etmişsin,ya ben ne yapayım,oğlum 1 yaşını 2 hafta önce doldurdu,doğduğundan beri 9-10 kere uyanır geceleri...1 ay kadar oldu odasında yatmaya başaldı gece,özel bir tekli yatak yaptırdım ona,yüksek olmayan,onda biraz daha rahat ettik.4-5 kere uyanmaya başladı.sebep mi bilmiyoruzzzz...artık sallamıyorum da ayağım da yanına yatıyorum,uyuyor(tabii genelde ben de..:)diş sıkıntısı bir sebep tabii,çalışan anne olmak bir sebep,emziriyo olmak bir sebep...vs..
artık uykusuzluk bende kalıcı bir durum oldu,gözaltı morlukları ve torbalar da öyle..umarım sizinki düzelir bir an önce..
1
Kas
2011

17:54
11 aylık bebeğim gece sürekli uyanıyor... Zeynep, (İstanbul)
Emme meselesini sorma Ceren...
İyice emzik muamelesi görüyorum artık. Memeyi ağzına almayınca, gözü kapalı çığlık atıyor, ne yapsan susmuyor...Onu alınca fişi çekilmiş gibi, kesiyor sesi :)Yatak meselesine gelince, düşer korkusuyla daha yatağa yatıramam. Mecbur beşiğe devam,kendini bilene kadar...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek