Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
17
Ara
2011

12:00
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
Merhaba anneler..
Bebeklerinizi işe giderken kime bırakıyorsunuz? Ayrılırken problem oluyor mu? Emziren anneler süt işini nasıl ayarlıyorsunuz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, ben de iki ay sonra işe başlamak zorundayım ve çok endişeliyim,bebeğim şuan 8 aylık. birbirimize yol gösterelim, sevgilerle...
17
Ara
2011

12:17
Çalışan anneler buraya... zeyneb demirel, (Sivas)
seher hanım merhaba. ben de çalışan bir anneyim. ilk oğlum 27 aylık. 5 aylık iken çalışmaya başladım. öğretmenim. hergün 8-13 arası çalışıyorum .oğluma annem baktı.tabi ki problemler oluyordu.annanesini çok aşırı sevmesine rağmen arkamdan ağlıyordu.ben oğlumu 16 emzirdim. süt sağma makinası alıp hergün süt sağdım. sağdığım sütü ertesi gün içiyordu.mutlaka süt sağmalısınız. yoksa sütünüz giderek azalır. şimdi de nisan doğumlu bir oğlum var. sizin bebeğiniz ile akran. ilkinde yaşadığım zorlukları yaşamamak için 2 yıl ücretsiz izin aldım. eğer durumunuz müsait ise izin almanızı tavsiye ederim. aklınıza takılanları yazın. yardımcı olmaya çalışırım.
18
Ara
2011

16:39
Çalışan anneler buraya... selma, (Çorum)
slmlarr bende çalışıyorum gecen hafta 1 gün işe gttm gtmez olaydım kızım aglamaktan helak oldu babanesı bakıyor susturamamış benım olmadıgımı anladı sanırım yarın yıne işe gidicem stresten oluyorum ve calışmak zorundayım artık kızım 6 bucuk aylık bu zaman alışsa bıan once:(
19
Ara
2011

10:09
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
merhabalar. kızım 18 aylık ve ben 2 hafta önce işe başladım. işe başlamadan 2 hafta önce bakıcımız başladı o dönem alışma süreciydi. 1 hafta ben yanlarında durdum sonra ki bir hafta ben ortadan kaybolup ev içinde saklanıyordum ve kızım ben yokken daha rahat alıştı. ilk başta bakıcıda uyumak istemedi 3 günde ona alıştı sonra kalkınca onu görünce ağlıyordu 1 haftada da ona alıştı derken içim rahat işe geliyorum. çalıştığımız yerde tanıdık kimsemiz yok ve burada yeni olduğumuzdan 3 kişilik hayatımız vardı kızım eşim ve ben bu durum kızımın bakıcısına alışması için zor olur derken çok şükür şimdilik iyi gidiyoruz. ücretsiz izindeyken çocuk büyünce ayrılması zor olacak diyerek hep korkuttular beni ama o dönemi kızımla geçirmek anne sütü ve mama yemediği için kendi yaptığım şeylerle beslemek güzeldi. şuan da çok mutlu bazen bakıcımız geldiğinde surat asıp git falan diyor ama çok uzatmıyor.umarım tüm anneler bu dönemi benim gibi rahat atlatır.
19
Ara
2011

10:47
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Seher hanım,
Ben işe oğlum 3 aylıkken başladım. Her gün işyerimde sütümü sağdım. Öğlenleri eve gidiyordum, emzirmeye. Öğleden sonra da bir gün önce sadığım sütümü içiyordu. İlk 6 ayımız böyleydi. Oğluma annem ve kyınvalidem dönüşümlü bakıyorlar. Başka bir ilde yaşadıkları için. Ek gıdalara geçince biraz daha rahatlıyorsunuz. Ama ben hala öğlen eve gidip 3-4 dakika dahi olsa oğlumu emziriyorum. 1 ay daha böyle yapmayı düşünüyorum. Bu arada bebeğiniz için sağdığınız sütünüzü biberonla içirmeyin, sizi emmeyi bırakabilir. Sütü bebeğinize bakan kişi kaşıkla içirsin.
19
Ara
2011

11:16
Çalışan anneler buraya... KADER TERTEMİZ, (İstanbul)
Merhabalar; Bende kızımı 3,5 aylıkken babaannesine bırakıp işe başladım şuan halen o bakıyor sütüm olmadığı için sıkıntı yaşamadık sabahları bırakıp akşamları alıyoruz. Şimdi 8,5 aylık henüz anlamıyor arkamızdan da ağlamıyor. Kaçar şekilde değilde güle oynaya bırakıyoruz kaçmak daha sorun olur dedi pedagog.
19
Ara
2011

13:05
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
sabah sorunsuz bir şekilde işe geldiğimi yazmıştım. ancak kızım evden çıktığımı hiç görmüyordu. ancak öğlen evden çıkarken kader hanımın dediği gibi yapayım dedim ancak kızım bas bas bağıra bağıra ilk defa ağlamaya başladı ve ben bile sakinleştiremedim. bakıcı arkamdan ne yaptı bilmiyorum. demek ki bu yöntem kızım için uygun bir yöntem değilmiş :((
19
Ara
2011

13:52
Çalışan anneler buraya... KADER TERTEMİZ, (İstanbul)
Özlem hanım çok üzüldüm gerçekten. Belki benim kızım dsaha çok küçük olduğu için anlamıyordur.İlerleyen zamanlarda neler göreceiz bilmiyorumki. Ben sadece yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Çok etkilendim şimdi dediklerinizden. Herkesin yönetimi bambaşkadır her anne evladı için en iyisini bilir her zaman sizde bildiğinizden şaşmayın bence...
19
Ara
2011

15:03
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
merhabalar,şu an oğlum 14 aylık oldu,ben de o 3 aylıkken çalışmaya başladım.üstelik de ilk 6 ay sdece anne sütüyle besledim,gerçi işe başlayınca stresten sütüm azaldı devam sütü de ek olarak verdim.bakıcıya bıraktım oğlumu.annem bize yakın pturduğu için,devamlı gidip geldi kontrol etti.alışması zor oluyor,üstelik oğlumun doğduğundan beri devam eden uyku sorunu var.uykusuz şekilde işe gitmeye alıştım da,hala özellikle paxartesi günleri özellikle benim için çok zor oluyor,h.sonu öyle alışıyorum ki..
3 aylıkkenden beri sabahları beni kapıdan uğurladı,sırf büyüdkçe arkamdan ağlamasın diye ama nafile.mecburen kaçarak gidiyorum sabahları.
öyle çok şey var ki yazacak,en iyisi aklınıza takılan br şey varsa siz sorun ben yazayım..:)
19
Ara
2011

16:05
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
kader hanım üzülmenizi istemem yazmamın nedeni sizin söyleminizi bastırmak değil her çocuğun farklı olduğuna değinmek. ben de zaman sonra kızımın bu durumu olağan karşılaması için vedalaşarak evden ayrılmayı düşünüyordum ancak bunu çok erken denedim sanırım. çünkü henüz 2 hafta oldu işe başlayalı. ama şansıma bakıcım çok iyi kızımı iyi oyalıyor sürekli oyun oynuyor yani tam kızımın istediği gibi biri. malesef biz akşamları eşimle kızımla baş edemiyoruz.
benim bu ara en büyük kaygım eşim kısa bir süre sonra 6 aylığına bizden ayrılmak zorunda kalacak ve ben akşamları ne yapacam. çünkü yemek vs için kızımın yanından hatta lavaboya bile gitmem mümkün değil. sürekli yanında biri olsun istiyor. ve bulunduğumuz yer küçük bir ilçe uğraşacak birşey yok. en fazla haftasonu küçük bir market alışverişi. bu konuda önerisi olan anneler yardımınızı istiyorum.
19
Ara
2011

16:43
Çalışan anneler buraya... zeyneb demirel, (Sivas)
seher hanım siz bebeğinizi kime bırakacaksınız, çalışma saatleriniz nasıl?
19
Ara
2011

17:22
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
özlem hnm,tavsiyem özellikle sizin gibi çocuklu arkadaşlar edinmeniz..ben de küçük bir şehirde yaşıyorum ne yazık ki..durumunuzu çok iyi anlıyorum,baba yanında olmayınca işiniz zor gerçekten de..Allah kolaylık versin..
19
Ara
2011

20:41
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
tekrar merhabalar, başlığı açtı kaçtı diyeceksiniz ama halimi burdan da anlayabilirsiniz bi tarzanla baş etmesi oldukça zor:)) ceren hanım sizi de çok iyi anlıyorum benim oğlum da doğduğundan beri bir dakika yalnız kalmıyor bir ay öncesine kadar hep kucaktaydı şimdi yürütece de koyuyorum ama ben nereye o oraya..
maalesef ben tam gün çalışacağım hatta haftasonları bile evde olmayabilirim.şimdilik babaannesine bırakmayı düşünüyorum çünkü yakın oturuyoruz, koca istanbulda kime güvenip bakıcı bulayım.buralar hakikaten garip, komşuluk bile yok çevremde bi allahın kulu merhaba demiyor:( aklımı kurcalayan babaannemiz eltimin kızına da bakıyor acaba iki bebek durabileceklermi?
süt sağma konusunda da hangi marka pompoları kullandınız ben de edineyim işe başlamadan.zaten sütüm az emzirmeyi bırakmak istemiyorum..
20
Ara
2011

09:17
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Süt sağmada ben weewell marka kullandım. Çok memnun kaldım.
20
Ara
2011

09:35
Çalışan anneler buraya... KADER TERTEMİZ, (İstanbul)
Benimkisi avent markaydı çok memnun kaldım sütüm kesilene kadar emzirdikten sonra kalanı son damlasına kadar çektirip saklıyordum. Şuan bir arkadaşım kullanıyor eğer ona gerekmeseydi gönderirdim size. Bir arkadaşımda medikal firmalarından kiraladı aylık 60 TL gibi bedelle ama profesyonel bir şeydi onunkisi sütünü müthiş arttırmıştı. Bir daha doğum yaparsam bende öyle yapmayı düşünüyorum açıkçası.
20
Ara
2011

10:47
Çalışan anneler buraya... zeyneb demirel, (Sivas)
bende medila'nın süt sağma makinasını almıştım. oğlumu sütten kesene kadar hergün kullandım. çok memnundum. 100tl ye almıştım.
20
Ara
2011

13:59
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
ben medela kullandım,çok d memnun kaldım..
Seher hnm.diğer bebek kaç yaşında acaba,umarım anlaşırlar,yaşı çok büyük değilse pek kıskançlık olmaz,ama uyku ve yemek sırasında babaanneye kolaylıklar..
20
Ara
2011

15:26
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
aslında ona da anneannesi bakabilir, bizim düzenimizin bozulmasını istemiyorum, cünkü oglum belirli saatlerde sadece hamagında uyur salıncagında sallanır yürütecine biner, herşeyimiz saatlidir.diger bebikimiz de 1.5 yasında birkaç saat birlikte durunca anlasıyorlar ama 2 saatten sonra ikisi de huysuzlasıyor kendi evlerini arıyor.bu sebepten babaaneden rica edecegim bize gelmesini.dua edin kabul etsin:( pompa tavsiyeleriniz için çok teşekkürler profesyonel degil de elde taşınabilir küçük birşey almalıyımki yanımda götüreyim.kader hnm sizde de tşkler çok düşüncelisiniz:)
20
Ara
2011

15:28
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
buarada ben hamileliğimden beri Sabiha Paktuna Keskin'in kitaplarını okuyor yayınlarını takip ediyorum. Çalışan annelere bebeklerinden ayrılırken mutlaka annenin geri gelecegi hissini bebekte uyandıracak bir obje bırakmalarını tavsiye ediyor. bu yöntemi uygulayan var mı aranızda acaba?
20
Ara
2011

15:28
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Seher hanım,
Weewell'in küçük siyah bir taşıma çantası var. Üstelik çok sessiz çalışıyor. Ben medela'yı da denedim. O biraz gürültülü..
20
Ara
2011

15:38
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
performansından memnun kaldınız mı peki, benim sütüm çok azaldı, bebeğin emmesi kadar etkili birşey edinmeliyim..
20
Ara
2011

15:45
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Ben gayet memnundum. Benim de çok sütüm yoktu ama vakum hızı ayarlanabiliyor. 4 kademeli. Oğlum 3 aylıkken işe başladım ve ilk 6 ay bu şekilde sadece anne sütü verdim. Tekrar belirteyim. Biberon hiç kullanmadım. Sütünü kaşıkla içirdik. 3 aylıkken bile. Sizin bebeğiniz kaç aylık? Ne zaman işe başlıyorsunuz?
20
Ara
2011

15:46
Çalışan anneler buraya... zeyneb demirel, (Sivas)
seher hanım 3-4 saatte bir sağmanız gerekir. inşallah çalışma ortamınız buna müsaittir. sabahtan akşama kadar çalıştığınıza göre sağdığınız sütlerin bozulmamasını da sağlamanız gerekir.
20
Ara
2011

16:22
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
ortam rahat buzdolabı da var inşallah sorun olmaz diye düşünüyorum bebeğim 8 aylık 2 ay sonra maalesef ayrılacagız:(
20
Ara
2011

16:32
Çalışan anneler buraya... selda, (Zonguldak)
merhaba hanımlar
2 hafta sonra bende çalışmaya başlayacağım haftada 2 gün sabah 8'den öğleden sonra 3'e kadar çalışacağım acaba bu kadar bir zamanda süt pompasına ihtiyaç var mı yoksa idare edebilirmiyiz?bu arada çok fazla sütüm de yok
20
Ara
2011

16:38
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Seher Hanım,
Siz işe başladığında oğlunuz 10 aylık oluyor. Sabah evden çıkmadan, akşam eve gelince ve siz evde olduğunuz zamanlarda istediğinde emzirirseniz (veya gece) bence yeterli olur. Sütünüzü sağıp depolamanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Ben bebeğinizin daha küçük olduğunu düşünmüştüm.
20
Ara
2011

16:39
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Selda Hanım,
Bebişiniz kaç aylık?
20
Ara
2011

16:51
Çalışan anneler buraya... selda, (Zonguldak)
bu ayın sonunda 7 aylık olacak Aslı hanım
20
Ara
2011

16:58
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
onu da düşündüm ama obje takıntısı da başlama olasılığı var ne yazık ki..yani o obje olmadan bir yere gidememe devamlı ona sarılma gibi.sonuçta ben olmadığımda da başka şeylere konsantre olup,başka insanlarla gününü geçiriyor.devamlı yanında bana ait bi obje olsun istemedim ben.gün içnde telefonla arıyorum mutlaka 3-4 kez sesimi duyuyor,büyüdükçe de yanıt vermeye başlıyor ben,im için yeterli...tabii her çocuk farklı,sadece ben,m yöntem,m bu..
ben 3 gün öncesine kadar emzirmeye devam ediyordum,iş yerinde sağmadım bi süre sonra,(tabii apse yapma gibi bi durumunuz yoksa)eve geldiğimde oğlum bana sarılıp,hemen emmeye başlardı,özlem giderme yolumuzdu..
21
Ara
2011

09:50
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Çalışma saatleriniz çok uzun değil. Sabah çıkmadan emzirirsiniz. Ek gıdaya başlamışsınızdır sanırım. Siz gelene kadar biri meyve biri yoğurt veya çorba olmak üzere 2 öğün alırsa, siz de gelince emzirirsiniz. Bence süt sağmadan idare edersiniz. Zaten haftada 2 gün çalışıyormuşsunuz.
21
Ara
2011

10:45
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
anneler daha önce de yazmıştım 2 hafta oldu işe başlayalı kızım 18 aylık bakıcımız 1 aydır çalışıyor 2 hafta alışma dönemi geçirdik çok iyiydi herşey kızım da bende bakıcımızda hiçbir sorun yaşamadı ama bugün nedensiz bir şekilde bakıcımız çıkmak istediğini söyledi eviyle birlikte bakıcılığa gücü yetmiyormuş vs. çıldırmış haldeyim işe geldiğimden beri ağlamaklı ne yapacağımı bilmiyorum. bakıcımızda bizden memnundu ama yaza gitme ihtimalimiz var belki başka evine yakın biri bulduysa o yüzden yapmıştır diye düşünüyorum. bilmiyorum... kendimi çok kötü hissediyorum...
21
Ara
2011

14:41
Çalışan anneler buraya... sevgi, (İstanbul)
merhabalar anneler benım kızımda 14 aylık ıse baslayalı 2,5 ay oldu ıse gırmeden once yogurt erdı peynır yerdı sımdı ıse agzına bıle koymuyor ne yapmam gerekıyor anlamadımmmmmm.zaten benıde hıc emmedı sutum yoktu sımdı ne yapmalıyım .....tesekkurler
22
Ara
2011

10:49
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
özlem hnm,daha önce bakıcı sorunsalı diye bir başlık açmıştım..benimki de çocuğuma vakit ayırmak istiyorum,çalışmıcam dedi gitti.ben yeni bi tane buldum güçlükle,kendisi de 1 hafta olmadan gitti,arkadaşımın evinde çalışmaya başladı..bakıcılara güven olmuyor,neden memnun olmuyo,noluyo anlamıyo insan.hep diorum denge çok hassas;bebeklerimize iyi baksın diye herşeylerine eyvallah diyoruz bu sefer de tepemize çıkıyolar..
yeni bakıcının ilk haftası kabus gibiydi,oğlum çok ağladı alışamadı,ama çok şükür şimdi iyi,yenisi eskisinden de iyi.maşallah...
git diyene dur demeyin bence moralinizi de bozmayın,inşallah en kısa zamanda bebğinizi seven ve çok iyi bakcak bir bakıcı bulursunuz.bebekler de kendini seveni hisseder merak etmeyin,alışırlar mutlaka..
22
Ara
2011

10:52
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
sevgi hnm,çocuklar dönem dönem bazı besinleri reddediyor,zorlamayın,bi süre unutsun,kalsiyum ihtiyacı için süt vermeyi deneyin.daha sonra yeni bi lezzet gibi algılar afiyetle yer.:)
ayrıca minik meyveli yoğurtları çok seviyor oğlum onu da verebilrsiniz arada.ya da kendiniz meyveyle karıştırıp vermeyi deneyebilrsiniz.
22
Ara
2011

11:41
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
ceren hanım ilinize teşekkürler. dün yeni bir bakıcı buldum yarın başlayacak inşallah sorun olmaz artık kızıma güveniyorum bakıcı güvenim kalmadı. işe yeni başladığım için izin sorunum var. daha önce 2 hafta bakıcının yanında kalmıştım alışsınlar diye bakalım şimdi nasıl olacak.
22
Ara
2011

13:24
Çalışan anneler buraya... sevgi, (İstanbul)
ceren hanım cok tesekkur ederım ılgınıze.yaptım meyva karıstırdım yoguta yemıyor hazır meyvelı yorudu yıyor ama benım yaptıgımı yemıyor bırde kızımın boyu 73cm kılosu 9400 sızce ıyımı
22
Ara
2011

14:16
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
sevgi hnm,bence gayet iyi kızınızın kilosu da boyu da..yeter ki sağlıklı olsunlar,sık hastalanmasınlar.boy kilo genetik aynı zamanda,yani minyon anne-babanın çocuğunun çok uzun olmasını beklemek manasız , ya da tam tersi...her çocuk kendine has büyüyor işte..
varsın hazırını yesin,o da faydalı..sütlaç denediniz mi hiç?belki sever kızınız.oğlum tatlıdan nefret ediyo..çikolata,dondorma dahil,her çocuk sever derler ya yok oğlum asla yemiyo,sütlaç,aşure vs hiç bişey..ancak ekşi..
22
Ara
2011

15:46
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
ceren hanım benim kızımda tatlı birşey yemez. bebekliğinden beri ağzına sürmez tattırmaya çalışsam sanki turşu yiyormuş gibi yüzünü ekşitir. bebekliğinde muhallebi dahi yemedi ama limon turşu verin ballandıra ballandıra yer.
23
Ara
2011

10:05
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
bugün kızımın yeni bakıcısı geldi. işe 1 saat gecikmeli geldim bu süre de ne kadar alışacaklarsa :(( kızımın kahvaltısını hazırladım yeni bakıcısı yedirsin diye ama ne yaptıysa yemedi sonra ben vereyim dedim bana da zorluk çıkarsa da bir şekilde yedi bakalım nasıl alışabilecek yavrucuğum. nasıl üzülüyorum dengesiz insanlar yüzünden olan masum çocuklara oluyor.
23
Ara
2011

10:07
Çalışan anneler buraya... sevgi, (İstanbul)
ceren hanım ilginize tesekkurler.bende kıloyu cok dert edıyordum,yanı normal .evet tatlıyı cok sevıyor kızım da eksı bırsey yemez.cıkolataya bagılır
27
Ara
2011

14:06
Çalışan anneler buraya... FUNDA, (Kars)
merhaba arkadaşlar benim oğlumda 8 aylık.ben ücretsiz izne ayrıldım.bebeğimle doyasıya vakit geçirmek için.kendimde çalışan anne çocuğuyum.zorluklarını çok iyi biliyorum.durumunuz varsa ücretsiz izne ayrılın derim...
29
Ara
2011

11:10
Çalışan anneler buraya... ceren, (Kahraman Maraş)
gerçekten de anne olmak demek vicdan azabı çekmek demekmiş...
30
Ara
2011

23:59
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
10 ay bebeğimin yanında olmuş olacagım hatta bir dakika bile kimselere bırakmadım şimdiye kadar. ayrılınca özleyecegim elbet ama hayat bir şekilde devam etmek zorunda. ve onlar da bu hayatın içinde yerlerini alacaklar. biz anneler herşeyi hem de aynı anda yapmaya çalıştıkça hem kendimizi yoruyor yıpratıyor hem de bebeklerimize huzursuz bir ortam hazırlıyoruz. vicdanınız rahat olsun ceren hanımcım, nasıl olursak olalım çocuklarımız için biz mükemmeliz:)
2
Şub
2012

09:20
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
sevgili anneler işe başlayalı 2 ay oldu 2. bakıcım ve ben bu bakıcımı değiştirmek istiyorum. ne yapsam bilemiyorum. 1. bakıcım işe başladı 2-3 hafta sonra evini taşıması gerekti ve uzak olduğunu çok zorlandığını söyleyerek bıraktı. hemen bu bakıcımı buldum bununda evi yakındı 2 hafta sonra buda acele bir şekilde evini çok uzak bir yere taşıdı küçük bir ilçe ve araç sıkıntısı var ben işe geliş ve çıkış saatlerinde sorun yaşıyorum ne yapsam bilemiyorum. zaten ağustos gibi ayrılacağız burdan eşim şuan farklı yerde üstüne birde bu sorun ne yapacağımı bilemiyorum. iş yerinde nemli gözlerle ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
2
Şub
2012

10:18
Çalışan anneler buraya... Aslı, (Samsun)
Allah size kolaylık ve sabır versin. Ben de oğlum 3 aylıkken işe başladım. Ben Samsun'da yaşıyorum. Annem ve kayınvalidem Ankara'da . 15 günde bir Samsun'a gelerek oğluma birlikte baktılar. Büyük fedakarlık gösterdiler. Doruk 9 Şubat'ta 1 yaşını dolduracak. Artık bakıcı ile devam edeceğiz. Bir bakıcı bulduk. Ayın 15'inde ona teslim edeceğim. Umarım çabuk adapte olur. Ben bankacıyım. Benim de işten çıkışım geç saatleri buluyor. Çalışan annelerin işi zor...
2
Şub
2012

16:43
Çalışan anneler buraya... Esra, (Konya)
bende kızım doğmadan önce çalışıyordum şuan çalışmıyorum ama sizleri çok iyi anlıyorum Rabbim kolaylıklar versin yar ve yardımcınız olsun inşallah.
3
Şub
2012

12:19
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
özlem hanım allah kolaylık versin, keşke güvenecegimiz insanlar hep cıksa karsımıza ve işlerimiz hep yolunda gitse,umarım yavrunuz biran önce yeni bakıcısına alısır ve sıkıntı yaşamazsınız.aslında küçük yerde olmanızın şöyle bir avantajı var insan ilişkileri büyük şehirlere nazaran biraz daha gelişmiş samimi olabiliyor.ben istanbuldayım ve bebeğim 9.5aylık bir aya kalmaz işe başlamalıyım ancak bakıcı olarak kimseye güvenemiyorum,kayınvalidemle ayarlamaya çalışacagız inşallah.Allah tüm bebeklerimizi korusun annelere yardımcı olsun.sevgiler..
3
Şub
2012

22:44
Çalışan anneler buraya... elif, (Konya)
ben de pazartesi çalışmaya başlayacağım nasıl olacak bilmiyorum inanın düşünmekten uyuyamıyorum.umrım bebeğim için çok zor olmaz.
4
Şub
2012

14:30
Çalışan anneler buraya... nihal, (Ağrı)
bebek alıştıktan sonra anneyi bırakması zor oluyormuş diyorlar, inşallah öyle değildir. yanında babası varken bile mutfağa gitmemler beraber çocuk ağlamaya başlıyor, sesimi duyunca ağlıyor, bu hep böyle mi devam edecek?bebeği bırakmanın en uygun zamanı nedir ki? bu soruya yanıt alan oldu mu daha önce?
6
Şub
2012

09:57
Çalışan anneler buraya... özlem, (Sivas)
nihal hanım bence uygun zaman diye birşey yok diye düşünüyorum. biz küçük bir ilçede çalışıyoruz. kızım 4 aylıktı buraya geldiğimizde tanıdık kimse yok çocuk anne ve babadan başka kimseyi görmedi çevremden sürekli bu çocuk zor ayrılacak vs deyip iyice üzüyorlardı beni 1,5 yaşına geldiğinde kızım işe başladım kızım sürekli yanında olmamı isterdi mutfağa dahi gidemezdim ağlardı peşimde dolanırdı işe başlayınca hiçte düşündüğüm gibi zor olmadı. 2 ay oldu başlayalı ve 2. bakıcımız ben bunu da değişmeyi düşünüyorum ancak 6 ay sonra tekrar tayin olacağız bu yüzden 6 ay bir şekilde idare etmeye karar verdim eşim şuan 6 ay bizden ayrı herşey çok zor çalışan anne olmak çok zor...
7
Şub
2012

14:16
Çalışan anneler buraya... nihal, (Ağrı)
teşekkür ederim özlem hanım, içim biraz daha rahat şimdi..
13
Şub
2012

16:52
Çalışan anneler buraya... Seher, (İstanbul)
bugun ilk kez bir saatten fazla yavrumdan ayrı kaldım, burnumda tüttü resmen.kapıdan içeri girdigimde babaannesi elinden tutmuş koridorda yürütüyordu, ancak orda durdurabilmiş. beni görür görmez cığlıklar attı, o an içimden bir parça koptu.allah tüm annelere yardım etsin bebeklerimizi korusun...
15
Şub
2012

13:55
Çalışan anneler buraya... nihal, (Ağrı)
amin Seher Hanım.ben de izindeyim ve tüm akrabalarımdan ayrı bir yerde yaşıyorum. geçenlerde kayınvalidemle görümcem bizdeydi. ben de çocuğa bakan var diye eşimle alışverişe çıktım, sadece 1 saat. geldiğim zaman sesimi duydu ve ağlamaya başladı, ben içeri girince de gülümseyerek kollarını açtı bana. işte ben de o gün bu gündür ne yapacağımı düşünüyorum. ama zaman geçtikçe alışırlar. Allah kolaylık versin.
16
Şub
2012

10:20
Çalışan anneler buraya... nurdan, (Sakarya)
merhabalar bende çalışan bir anneyim.iki çoçuğum var büyüğü 9 yaşında küçüğü ise 14 aylık her ikisinide emzirdim ilkinde 2 aylıktı işe başaldım ikincide ise 6 aylık tı.bence mutlu anne mutlu çocuk ilkinde küçük olduğu için sağmıştım ama ikincide hiç sağmadım.öğlenleri eve gidip emzirdim ek gıga geçtikten sonra geceleri emse yeterli zaten bence kendinizi çok yıpratmayın süt sağmak çok zor ve yıpratıcı önemli olan 24 saati çocuklarımızla geçirmwk değil birlikte olduğumuz vakti iyi değerlendirmek eve gelince önce bir kucaklaşıp çoçuklarla zaman geçirip öyle yemeğe falan dalmak lazım ben hep söylüyorum ben işyerinde dinleniyorum eve gittiğimde de gayet mutlu ve sabırlı bir şekilde çocuklarımla ilgileniyorum .çok fazla kafaya takmaya gerek yok çünkğ bizim stremizi minicik kalpleri ile hissediyorlar ve kötü etkileniyorlar. herkese mutluluklar diliyorum hiç bir çocuğon gülen yüzü solmasın çünkü gülmek en çok onlara yakışıyor...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek