Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
24
Ara
2011

16:20
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli zeynep, (Hakkari)
hanımlar bebeğim 7 gün sonra 1 yaşına girecek bebeklerinize ne yedirmeliyiz.menunuz nasıl.ben ne yedireceğim nasıl yedireceğim diye düşünmeye başladım.şuana kadar tuz şeker vermedim.şimdi artık nasıl vermeliyim.kendi yediğimiz yemeklerden mi yemeli.onlarda malum salça tuz yağ baharat oluyorya.nasıl olacak bana yardımcı olurmusunuz
24
Ara
2011

20:40
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli semiha, (Muğla)
zeynep hanım,nette bebeyim ne yesin adlı bir site var,ordan bilgilenebilirsiniz.
25
Ara
2011

11:11
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli siret, (Van)
1 yaşındaki bir bebek annenin yediği herşeyden tadabilir.doktorumuz böyle söylemişti.ben yemekleri genelde baharatsız ve az salçalı yapyorum.tuzu da ayarında koyuyorum.bebeklerimizin de bir damak tadı var.nasl biz yağsız tuzsuz tatsız şeyleri yemiyorsak onlar da yemek istemezler.akılları da artık iyice ermeye başladığından yemekleri reddetmeye başlarlar.
bebeğime başlarda suda haşlanmş tuzsuz yumurta sarısı yediriyordum.şimdi hayatta yemiyor.beyefendi yağda iyi pişmiş üzerine de biraz tuz ekilmiş yumurta yiyor:)başka türlü yediremiyorum yumurtayı.
yumurta akı ve süte 11. ayda başlamıştım.zaten hemen alışmıyorlar.alışasıya 1-2 ay geçiyor.
1 yaşında hemen yüklenmek yerine sırayla birine alıştıktan sonra diğer gıdaya geçerek bir diğerine başlayabilirsiniz.
25
Ara
2011

22:07
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli Yasemin, (İzmir)
benim 16 aylık bi oğlum var ve 11.ayındandır evde ne pişiyosa yediriyorum özel bişey yapmadım şimdide evde ne varsa veriyorum acıyı bile reddetmiyo:)) bence çok üstüne düşmeyin evde olandan az az verin
29
Ara
2011

11:08
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli ceren, (Kahraman Maraş)
zeynep hnm,öğlenleri çorba vermeye devam ettim.sebze çorbaları,mercimek,tarhana,kabak yemeği,ıspanak vb,köfte,bulgur pilavı,vs.akşam da bizimle beraber yedi oğlum.şimdi 14 aylık oldu.yemeklerimizi çok tuzlu,salçalı ve baharatlı yapmıyoruz.ama tabii yeter miktarda da koyuyorum.bence artık herşeyin tatmalı bebeğiniz.yavaş yavaş damak tadı oturuyor çünkü.et,sebze,meyve herşeyi yemeli,sadece FISTIK ve BAKLA yedirmiyorum.yemek seçmemeyi de öğrenmeli tabii.baharat olarak da acı dışında kullanıyorum.
31
Ara
2011

23:50
1 yaşına giren bebeğim ne yemeli , (Belçika)
bence bir yasindaki bebekler bizim yedigimiz yemeklerden yemeli misal ben 13aylik ogluma yediriyorum hemde puturlu veriyorum ezmiyorum artik 6disi var gayet guzel yiyor biraz gec puturlu yediriseniz bende bebek zor alisir ben yavas yavas normal yemeklere gecmeye baslayin derim .
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek