Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
9
Oca
2012

08:38
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? Zeynep, (İstanbul)
Merhaba Sevgili anneler...
Benim oğlumun sorunu; Bazı geceler bebeğim çığlık atarak uyanıyor ve yaklaşık 15-20 dk sakinleşmiyor. Sanki bir yeri ağrıyormuş gibi ağlamasını şiddetlendirip, hafifletiyor.Sabaha kadar yarım saat aralıklarla bağırarak uyanıyor...Dikkat ediyorum, ev ortamından başka bir yere götürdüğümde, insan içine çıkardığımda oluyor. Böyle olunca da acaba nazar mı demekten kendimi alıkoyamıyorum. Kurşun döktürücem sanırım. Sizin bebeklerinizde de aynı şeyler oluyor mu?
9
Oca
2012

09:51
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? siret, (Van)
bir yerde okumuştum.bebeklerin geceleri huzursuz olmalarının sebebi gün içerisinde yaşadığı tatsız bir durumdan kaynaklanırmış.
dinimizde nazar haktır yani vardır.tabiki nazar değmiş de olabilir.ben her emzirişimde felak ve nas surelerini okumaya çalışıyorum bebeğime.biliyorsunuzdur belki bu iki sure insanı nazardan koruyor.
9
Oca
2012

14:58
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? Zeynep, (İstanbul)
Valla siret hanımcım;
Gün içerisinde çok neşeli bir bebek ve çoook hareketli. Tatsız bir olay yaşadımı derseniz, hatırlamıyorum. Dua zaten okuyorum bol bol.Bizim apartmanda kurşun döken bir abla var, ona gösterdik, korkmuş bu çocuk dedi. Neden korkmuş, nasıl olmuş bilemiyoruz. Kurşun dökme günleri varmış çrşb-cumartesi...Çarşamba döktürücez bakalım...Geçer inşallah..Allah kimseyi açlık ile değil de bebeği ile terbiye etmesin gerçekten...
9
Oca
2012

19:03
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? siret, (Van)
kurşun dökmek ilmihal kitaplarında da geçiyor.inşallah geçer zeynep hanım.
9
Oca
2012

19:46
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? figen, (İstanbul)
evde bı eşyanın gözün şeklınde kırılmasıda nazarmıdır
12
Oca
2012

19:04
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? meral, (Ankara)
BENİMDE oğlum 20 ayık ve onada çok nazar değiyor bende kurşun döktürdüm bir süre rahattı ama tekrar oldu her emzirdiğimde dua okuyorum ama oda kalabalık bir ortama girince bütün gece ağlıyor hatta ağlarken bazen gözünü bile açamıyor birde atletini yada çamaşırını ters giydirmek gerekiyormuş ben denemedim bubu henüz çünkü çıt çıtlı bady giyiyor hala
13
Oca
2012

22:31
Bebeğinize nazar değdiğini anlamanın yolu var mıdır? Sema, (Kocaeli)
Benim oğlumada aynıları oluyordu. her ne kadar dua okusamda geçmemişti bende nazar deydiğine inanmıştım ki yakınlarımızdaki cami hocası okuyasıya kadar tam 1 ay derin uyudu sonra gene başladı tekrar götürdük okuttuk ama şimdi bu cahillik diye düşünenler olabilir ama doktora götürdük her hangi bir sıkıntısı olmayınca nazardan şüphelendik. 2. gidişinde bebek okundukça hocanın elinde uyuya kaldı. bize dediğide şuydu anne baba nazarı çok değer 3 nas 3 felak 3 ayetel kürsü okuyun iyi gelir. (:
umarım bir faydam olabilmiştir size.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek