Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
30
Oca
2012

08:40
Bebeğim benden intikam mı alıyor? Zeynep, (İstanbul)
Merhaba arkadaşlar;
Ben çalışan bir anneyim. Oğlum 3,5 aylıkken çalışmaya başladım. Şu an 14 aylık. Bu zamana kadar babanesi baktı.Şu son iki haftadır oğlum, ben eve girdiğimde, parmağını gırtlağına kadar götürüp kendini kusturmaya çalışıyor.Oralı olmuyorum, dikkatini dağıtmaya çalışıyorum ama fayda etmiyor, resmen morarana kadar elini ağzında tutuyor. Mecburen müdahale etmek zorunda kalıyorum.Kayınvalideme soruyorum, gün içinde sana yapıyor mu diye, hayır diyor.Bir yerde okumuştum, çalışan annelerin bebekleri annelerinden intikam alır diye, benim bebeğimde sanırım bunu yapıyor:(
30
Oca
2012

20:45
Bebeğim benden intikam mı alıyor? semiha, (Muğla)
Zeynep hanım,ben çalışmıyorum ev hanımıyım.malesef aynı hareketi benim oglumda yapmaya başladı.özellikle bazen iş yaparken yani onunla ilgilenmediyimde parmagını sizin dedıyınız gibi bogazına kadar götürüp kusmaya çalışıyo.sanırım dikkat cekmek ıstıyolar.birde sıkıldıgında bunu yapıyor.umarım gecer.
3
Şub
2012

10:58
Bebeğim benden intikam mı alıyor? ceren, (Kahraman Maraş)
zeynep merhaba,bebeklerimiz küçük henüz,yani intikam diye bir duygudan haberleri yok:)biliyosun ki ben de çalışan bi anneyim.gündüz yapmadığı bir sürü şeyi akşam bana yapıyor.ilgi,dikkat çekmek istiyolar.oğlum da kafasına vuruyor mesela..tüm gün bizi özledikten sonra,önce yüzümüze bakmayıp,sonra hep yanımızda kalmak istiyorlar haliyle.
ilgisini başka yöne çekmeye çalış,mesela elleriyle ilgili bir oyun oynayabilrsin.hani eskiden yapardık ya,avuç içine tavşan yuvalarlanmış yatmış falan..çubuk kraker verebilirsin eline..kovalamaca oynamaya başlayabilirsin..görmezden gelmek daha da alevlendirebilir yaptığı şeyi.sonuçta amaç dikkatini çekmek..
umarım kısa zamanda düzelir,ama biri bitip biri başlıyor ne yazık ki..
Allah yardımcımız olsun hepimizin...
3
Nis
2012

13:05
Bebeğim benden intikam mı alıyor? elif, (Kütahya)
arkadaşlar benim kızım 4 buçuk yaşında iki aydır alt dudağını ağzına alıyor ve emme davranışında bulunuyor.en çok yaptığı zamanlar uykuya geçeceği zaman ya da film izlerken falan.çocuğu bu davranışta bulunan varmı nasıl vaz geçirebiliriz acaba.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek