Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
8
Şub
2012

09:25
anneyi çok istemesi sinem, (Van)
bebeğimle vakit geçirmeyi çok seviyorum.ama her an benimle olmak istiyo. ya kucağımda olacak yada yürütecinde ama yanında ben olmak şartıyla .kendi başına 10 dk fazla oynayamıyo.evde beni ve babasından başka kimseyi görmediği için olabilir mi?bebeğimi nasıl kendi kendine oynamaya alıştırabilirim.bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim
8
Şub
2012

11:52
anneyi çok istemesi Seher, (İstanbul)
merhaba sinem hanım aynı sıkıntıyı ben de yasıyorum 10 dk degil 1 dk bile yanından ayrılamıyordum, bu sıralar küçük oyunlar alıştırmalar yapmaya basladım.yürütecine koyup saklambaç oynuyoruz ben evin her köşesine saklanıp onu cagırıyorum gelip beni buluyor.mutfakta işim oldugundada aynı şekilde çağırıyorum odaları gösteriyorum geziniyor biraz oyalanıyor. oyuncaklarının basına oturttugum zaman da içeri gidiyorum o çağırmadan geliyorum öpüp tekrar gidiyorum, çağırmadan ara sıra yoklarsam daha uzun süre bensiz oynuyor.bir de bebeklere oyuncaklarıyla oynamayı ögretmen gerekiyormuş.beraber oturup arabalarını sürüyoruz ben gidince de aynen devam ediyor.(oğlum 9.5aylık)umarım yardımcı olmusumdur sevgiler..
8
Şub
2012

13:11
anneyi çok istemesi sinem, (Van)
merhaba, Seher hanım, denicem inş başarılı olabilirim.peki ne kadar süre içinde alışabildi. çünkü kızım çok ağlıyo,yalnız bırakmaya çalıştığım zaman. belkide yanlış yöntem denemiştim.kızım 7.5 aylık. gerçi bilgisayara aşırı düşkün.bi fon müzik açsam görüntüyü izler dokunmaya çalışır ama bi kaç dk sürüyo..
8
Şub
2012

16:42
anneyi çok istemesi meltem, (Kocaeli)
aynı sorun bizde de var yalnız kalmaya kesinlikle tahammül edemiyor ben nerdeysem kızımda orda ben yemek hazırlarken oda mutfakta bütün çekmecedekiler yerde çokyorucu oluyor.üst dişleri geliyor ben ona bağlıyorum mutlaka geçici bi durum biraz daha sabretmek gerekiyor her zaman onların dedikleri oluyor çünkü =)
8
Şub
2012

16:43
anneyi çok istemesi meltem, (Kocaeli)
bu arada kızım 11 aylık
9
Şub
2012

13:52
anneyi çok istemesi Seher, (İstanbul)
daha küçük sinem hanım bir süre sonra alısır merak etmeyin, yazılarıma denk geldiyseniz benim ne çektigimi bi okuyun ah ah:)zamanla herşey yoluna giriyor.yürütecinin rahat olup olmadıgına da dikkat edin ve şunu da unutmamak gerekir yürüteç bebekler için yararlı birşey değil.ben sadece iş yapacagım zamanlar yani günde toplam 1 saati geçmemek kaydıyla koyuyorum fazlasının yürümeyi geciktirdigini doktorlar söylüyor.oğlum 9.5 aylık hala yürüme belirtisi yok mesela,ama yürütecle de egleniyor bundan mahrum etmek de istemiyorum:)
9
Şub
2012

13:58
anneyi çok istemesi sinem, (Van)
merhaba seher hanım haklısınız ama ben şuan van dayım sürekli deprem oluyo ve bebeği mutfağa götüremiyorum,deprem olur kaygısıyla zaten yanımdan ayırmıyordum.şimdi bana çok bağlandı,10 dkdan fazla ayrı kalamıyo.depremler çok çok azaldı ve sarsıntılar daha az.
10
Şub
2012

10:32
anneyi çok istemesi özgür, ()
sinem hanım bebeğinizin bu dönemlerinde anneye aşırı bağlılığı normal.bu yürüyüp dikkati başka şeylere yönelinceye kadar devam eder.benim oğlum 16 aylık.halen daha bağlılığı çok fazla.wc ye girdiğimde ağlamıyor sadece başka odaya girip de kapıyı kapatsam yanında babası olmasına rağmen kıyameti koparıyor.illaki yanında olacağım.
bu arada van merkezde mi ikamet ediyorsunuz?
10
Şub
2012

10:39
anneyi çok istemesi sinem, (Van)
ilk bebeğim olduğu için attığım her adıma dikkat etmeliyim .çünkü 0-6 yaş çok önemli ve bana bu kadar alışmış olması acaba sosyal yönden zararı olur mu diye düşündürüyodu.bu durumda yalnız olmamak rahatlattı.Evet van mrkezdeyim
16
Şub
2012

10:43
anneyi çok istemesi nurdan, (Sakarya)
iki yaşına kadar böyle olması çok normal birebir kim bakım verirse bebek ona bağlanır.2-3 yaş arası sosyalleşir dışarıyı fark eder bence biraz sabırlı olmak lazım.benimki 14 aylık hep aynı
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek