Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
23
Şub
2012

09:20
boy ve kilo ece, ()
merhabalar..benim kızım 19 aylık..gelişimi geri galiba..içinizde aynı durumda olan varmı yada boyu kılosu nasıl?boy 75 kilo 9.500kg
23
Şub
2012

11:00
boy ve kilo özgür, ()
gelişim tablosuna baktıysanız kız bebeklerde boy 71-84cm ,kilo da 8-13.5 arası olarak geçiyor.anne babanın da boyu fazla uzun değilse kızınızın gelişimi normaldir.
23
Şub
2012

16:21
boy ve kilo özlem, (Sivas)
ece hanım kızınızın gelişimi için uzman desteği almanız gerektiği düşüncesindeyim.
23
Şub
2012

16:24
boy ve kilo özlem, (Sivas)
Dr. Seydi Battal Gölgelinin kendi sitesinde boy kilo hesaplayıcı var ordan oranlarına bakabilirsiniz.
25
Şub
2012

19:36
boy ve kilo siret, (Van)
boyuna göre kilosu normal.anne baba olarak yapılı ve uzun insanlar değilseniz bebeğiniz bence de normal sınırlar arasında.tabiki doktora sormakta fayda var ama sağlığı yerindeyse kendinizi çok da üzülmeyin.
5
Mar
2012

10:34
boy ve kilo Ayşe, (İstanbul)
Tüm annelere merhaba. Benim kızım da 5 aylık oldu , bu zamana kadar anne sütüyle besledim ama son 1 aydır kilo almadı 6,600 kaldı 2 gündür ek mama vermeye başladım kilo almadığı için . Doktorumuz sadece ek gıda olarak elma suyu vermemizi önermişti ama sütüm yetmezse diye mama önermişti evde bulunduruyordum. Bebeğim uyanıkken emmek istemiyo yarı uyku hade emziriyorum 2-3 saat arayla 3 aylıktan buyana , açlık ağlamaları da yok gayet mutlu ve çok hareketli bir çocuk . Kilo almazsa tahlil yapıyorlarmış ve ben çok korkuyorum . Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim ve meleklerinizi güle güle ve sağlıklı büyütmeniz dileğiyle ..
5
Mar
2012

11:05
boy ve kilo nurcan, (İzmir)
Ayşe hanım dokrotunuzun dediği gibi ek gıdalara yavaş yavaş bebeğinizi tanıştırabilirsiniz artık yoğurt meyve suyu bunlardan azar azar başlayın benim oğlumun da kilo alımı çok azdı tahlil yapıldı ve çok şükür hiçbirşey çıkmadı yani bazen de bünye meselesi o kadar takmayın kafanıza bu aylardan sonra zaten kilo alımı az olur ilk aylardaki kadar çok olmaz.Tahlil yaptırmaktan da korkmayın içiniz rahatlar en azından .
5
Mar
2012

12:07
boy ve kilo Seher, (İstanbul)
Ayşe Hanım merhaba, 3. ayda ben de yazdıklarınızın aynısını yaşadım diyebilirim. oğlum bir süre hiç emmek istemedi. oyunlarla, değişik ortamlara sokarak, uykuya geçerken binbirtürlü şekilde emzirmeye çalıştım, bırakacagını düşünüyordum. ek mama da vermiyordum zaten biberonu hiç almadı lakin kilo alımı 4. ve 5. aylarda hiç olmadı.doktora götürdügümde sonuç olarak 5.aylık bebek kilosunda ise sorun yok diyordu ama ben bebegim aç kalıyor diye hep endişe ediyordum.zorla emzirmek istedigimde bebegim bir okadar emmek istemiyordu. sonuçta bunun bir geçiş dönemi oldugunu gördüm. 6 aylık olunca da meyve sebze pürelerine yavasca geçiş yaptık. şuan bebegim 11. ayında ve hala emiyor.tahlil gerekiyorsa nekadar içimiz acısa da tabi yaptırmak lazım.ancak siz de kendinizi fazla üzmeyin bir süre sonra bu dönemin geçecegini göreceksiniz, tecrübeyle sabittir:)bebeğinize ve size sevgiler...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek