Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
17
Haz
2012

10:54
cocukta konusma gelisimi siret, (Van)
oğlum 21 aylık.halen daha doğru dürüst konuşamıyor.25-30 kelime çıkarıyor ama onları da nadiren canı isterse söylüyor..genelde bebek dili konuşuyor anlamsız şekilde.başkasının yanında hayatta ağzını açıp ses çıkarmıyor.kimisi doktora götür diyor ama ben bu konuda fazlaca rahat bir anneyim galiba.kafama takmıyorum çünkü her çocuğun gelişimi farklıdır diye düşünüyorum.
sizce de oğlum konuşmak için fazla mı geç kalmış?
17
Haz
2012

17:07
cocukta konusma gelisimi Pınar, (İstanbul)
benim oğlum da hemen hemen 1.5 yaşında ve doğru dürüst söylediği bir kelime yok. ama pek çok kelimeyi ve cümleyi anlıyor. o yüzden sabrediyorum. önmeli olan bu sanırım (yani inşallah :) )
18
Haz
2012

10:20
cocukta konusma gelisimi semiha, (Muğla)
umutta 17 aylık sadece baba,ve kalk kelımelerını söyleyebılıyor.sanırım kardeşsız buyuyen bebekler daha gec konuşmaya baslıyor.bazen bende işe dalınca hepten televızyonla başbaşa kalıyor.
18
Haz
2012

16:07
cocukta konusma gelisimi gülbiye, (Burdur)
birde erkek çocuklar kızlara göre daha geç konuşurlarmış.bizimde kardeş yok malesef.
18
Haz
2012

23:06
cocukta konusma gelisimi Seher, (İstanbul)
öyle diyorlar gülbiye hanım bizimki de genelde anne ve dede diyor 14 aylık, arada kendi kendine şiş piş mırıldanıyor okadar. gündüzleri cok sıcak genelde evdeyiz ve tv istemesemde izliyor buara odasında oynamaya alıştırmaya calısıyorum bakalım işe yarar mı
19
Haz
2012

13:33
cocukta konusma gelisimi gülbiye, (Burdur)
konuşamasalarda söylediklerimizi anlıyorlar ya o çok güzel.bana oğlum yardım etmeye başladı artık.ufak şeyleri getiriyor götürüyor. ama benim oğlum bir dakika yalnız kalmıyor sürekli peşimizde biz nerede o orada.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek