Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
15
Şub
2010

01:08
besinleri yutmama ELVAN, (Tanımsız)
11 aylık oğlum ağzına attığı katı gıdaları (ekmek,pişmiş sebze... )eziyor ,parçalıyor fakat yutmuyor.eliyle ağzından çıkarıyor.yemeklerini yerkende her yudumdan sonra 1 kaşıkta sıvı ( su ,ayran,meyva suyu ) almak istiyor.yoksa ağzında tutuyor.sonrada dışarı atıyor.oğluma sıvısızda yutabileceğini nasıl öğretip,ona katı yiyecekleride yutabileceğini nasıl farkettirebilirim?
17
Şub
2010

18:17
besinleri yutmama fatma çifçi, (İstanbul)
benimde kızım 13 aylık genelde suyla birlikte yutuyor mamasını aksi takdirde dışarı çıkarıyor ben okadar takmıyorum kafaya alışır ilerde heralde susuzda yutmaya inş..
22
Şub
2010

20:13
besinleri yutmama esra, (Adıyaman)
9 aylık olmasına bi hafta var ve hertürlü parçayı yiyo:))erkenden alıştırdım ağaçyaşken eğilir politikasını izliyorum:))
23
Şub
2010

12:36
besinleri yutmama dilek, (Ankara)
benimde 10 aylık kızım var.herşeyi kabul ediyo red etmez fakat ağzında tutuyor.bundan birkaç hafta öncesine kadar 20 dakikada yemek yiyodu şimdi 1 saatte çıldırcam.doktoru yemeklerin yanında ayrı yoğurt ver dedi yani kaktırcak bişeyler suda olur dedi.
23
Şub
2010

13:20
besinleri yutmama Aylin, (Eskişehir)
Kendi yiyebileceği kraker bisküvi elma muz gibi yiyecekler verin eline öğlelikle katı gıdaları tek başına yeme alışkanlığı edinecektir.Esra hanıma katılıyorum ağaç yaşken eğilir.
2
Mar
2010

23:30
besinleri yutmama fatma çifçi, (İstanbul)
benim kızım tek başına yemeği çok seviyor pilav et bisküvi meyve ne olsa eline alıp yiyor hatta kuruyemiş bile onlarda bir sorunumuz yok çorba kıvamlı şeyleri yerken ağzında tutyor benimki üstüne su veriyorum hemen yutuyor her çocuk aynı olucak diye bişey yok bizimkide böyle!!!!
3
Mar
2010

16:07
besinleri yutmama Aylin, (Eskişehir)
Benim oğlumda bu aralar bardaktaki son yudum suyu ağzında tutuyor:))dişlerini fırçaladıktan sonra ağzını çalkalamayı öğrettik çünkü:))banyoda da su içiyordu ufak bir oyunla ağzındaki suyu fışkıtmayı öğrettim:))Bizimde böyle:))şimdilik olayı yaramazlık boyutuna taşımadı ama temkinli olmaya çalışıyorum:))Fatma hanım sizin kızınızda ağzında tuttuktan sonra püskürmeyi oyun yapabilir:))çok keyif alıyorlar:))suyla masum olabilir bu oyun ama besinlere aynı masumuyet kalmıyor:))nacizane tecrübemizdir:))
31
Oca
2011

23:32
besinleri yutmama zeynep, (Ankara)
benim kızımda 3 yaşını 2 ay önce bitirdi ama hala yemekleri ağzında bekletiyo ne yaptıysam unutturamadım 3 gündürde hasta ateşi çıkıyo öksürüyo iştahı tamamen gitti malesef :((((((
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek