Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
25
Tem
2010

00:39
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? Yeşim, ()
Arkadaşlar, ben 5 aylık oğlumla uçağa bineceğim. nr tür sıkıntılar yaşanabilir. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız
25
Tem
2010

00:58
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? meryem şimşek, (Diyarbakır)
ewet yaa bende 9 aylık oğlumla binmeyi düşünüyorum. valla bize gelen hastalarda genellikle baş ve boyun ağrısı, bulantı, kusma oluyor. bunun yanında hava değişimine bağlı olarak ishal ve yüksek ateş te oluşabiliyor. bende çok kararsızım otobüsle gitsem 10 saat boyunca kafayı yerim. off off.
25
Tem
2010

13:56
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? sevim, (İstanbul)
Evet ben Türkiye içi 1-1,5 saatlik uçak yolculuğu çok yaptım.ilk yaptığımda oğlum 3 aylıktı.Uçağa binmeden yarım saat kadar önce ağrı kesici bir şurup içirdim (calpol vs tarzında) iniş ve çıkışlarda da ya emzirdim ya da emzik verdim.Böylelikle kulakta oluşabilecek basınç problemleri ve buna bağlı ağrı durumu ortadan kalkıyor. Hiç problem yaşamadık.Ancak tek sorunumuz şu oldu gittiğimiz yerle yaşadığımız yer arasındaki hava koşulları farkı, hava değişimi de deniliyor.
26
Tem
2010

11:35
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? duygu, (Trabzon)
valla biz de uçağa ilk bindiğimizde 5 aylıktı kızım,kalkışta meydana gelen sesten korktu,emmedi,emzik de almadı,yutkunmayı sağlayamadığımız için çok ağladı.ama ondan sonraki binişlerimizde hiç bir sıkıntı yaşamadık çünkü sanırım uçağa o da alıştı.otobüste bebeği kontrol etmek daha zor bence.en azından ağlasa da uçak yolculuğu kısa sürdüğü için çok zahmet çekmezsiniz.
26
Tem
2010

13:25
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? ayşegül güler, (Edirne)
ben oğlumla ilk uçtuyğumda oğlum 25 günlüktü ist.trabzona gittim herhangi bir sorun yaşamadık sadece hava değişimi oğlumu hasta etti. onun haricinde pek sıkıntı yaşamadık.
27
Tem
2010

00:11
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? Yeşim, ()
İniş ve kalkışta kemer nasıl takılıyor? O sırada emzirmeye izin verilir mi?
31
Tem
2010

00:43
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? Yeşim, ()
İniş ve kalkışta emziermenize izin verdiler mi arkadaşlar
6
Ağu
2010

00:36
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? özlem, (Adana)
ben hiçbişe vermedim ( şurup meme yada emzik ) hiç de problem yaşamadık emziredimde adanada istanbul gittik ve döndük 1 saatten biraz fazla sürdü yolculuğumuz ama hiç sorum olmadı
6
Ağu
2010

12:46
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? pınar, (İstanbul)
senin kemerine bağlanan başka bir kemer veriyolar onu bebeğe sora da kendi kemerine takıyosun. istersen yastık veriyolar. cam kenarında oturman senin için daha rahat olur.emzirme konusunda kimse karışmıyor rahatça emzirebilirsin sorun olmaz.
4
Eki
2010

10:09
bebekle uçak yolculuğu yapan varmı arkadaşlar? Sevda, (İstanbul)
ben 1 aylıkken de yaptım 3 aylıkken de yaptım. Hiçbir zorluğu yok. Havaalanında gerekli yardımları yapıyorlar zaten. Bebek arabasını uçağın yanına kadar götürebiliyorsun orada alıyorlar. Uçaktan inince yine veriyorlar. Kulak iltihabı olmaması için yutkunmasını sağlayın diyorlar ama ben vermedim bişey olmadı. Ama tedbirli olmak lazım yalancı meme alıyorsa kolayı o. Almıyorsa uçak iniş ve kalkışlarında emzirmenin faydası var.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek