Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
7
Nis
2010

10:48
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! esra, (Ankara)
Arkadaşlar merhaba,evinde bakıcısı olan arkadaşlarla konuşmak isterim
7
Nis
2010

13:52
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Yasemin, (Ordu)
Bakıcımı.ikinci.dönem.acel.tecel.çok.seçemeden.buldum.Temizliğine.güvenmiyorum.Yiyeceklerden.el.sürülmesi.gerekenleri.kendim.hazırlayıp.bırakıyorum.2yaşındaki.oğlum.alıştığı.için.okullar.kapanana.kadar.idare.edecez.Ama.bebeklerime.zarar.verecek.bir.kadın.değil.İyi.bir.insan.ve.saf...Saf.olmasının.dezavantajları.da.avantajları.da.var...Pratik.değil.mesela.2.alternatifi.düşünemiyor.Ne.söylersem.o.Olmazsa.kalıyo...Ama.rahat.uyarabiliyorsun.yaşça.da.1-2yaş,küçük.benden....
7
Nis
2010

14:47
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! esra, (Ankara)
bizdede bakıcı var benım yanımda bebeğe çok iyi fakat bazı samimiyetsiz davranışlarını gördüm.artık temizliğinden geçtım.sonuçta bebek bırakıyoruz ne yapacağımı şaşırdım.sizin çocuğunuz kaç yaşında.ona davranışları konusunda güvenılırmı?
7
Nis
2010

22:17
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Yasemin, (Ordu)
Benim.bebeklerden.biri.7.aylık.biri.2yaşında...Ben.de.benim.yanımda.bebeği.abartılı.seviyorsa.rahatsız.oluyorum..Dediğiniz.gibi.inandırıcı.gelmiyor.İlk.başlarda.ilgilenmiyor.tv.izliyor.gibi.bi.izlenim.uyanmıştı.kamera.almayı.bile.düşündük.ama.çok.pahalı.geldi..Boş.derslerimi.söylememiştim.bakıcıya.ve.rastgele.geldiğimde.bebeklerin.yakaları.ıslak.tvde.kadın.prog.açık.ve.kadını.panik.halde.gördüm...Uyardım.çok.kez.şimdi.dikkat.ediyor.2yaşındaki.oğlum.da.seviyor.kadını.bazen.peşinden.sarılıp.ağlıyor.gitmesin.diye...bu.yıl.idare.edecez.artık...sizin.bebek.kaç.aylık.Elif.hanım.?
8
Nis
2010

00:34
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! filiz, (İstanbul)
selam,
bakıcı konusu gerçekten büyük sorun. bende şimdiden kara kara düşünüyorum.ne yapıcam diye.tavsiye edecek birilerini bulucam.artık .umarım bulabilirim
8
Nis
2010

08:52
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Fatma, (Artvin)
Merhaba Sevgili anneler. benim bakıcı konusunda şansım hep iyi gitti.
6 yaşında bir kız ve 1.5 yaşında biri kız biri erkek ikizler olmak üzere 3 çocuğum var. ilk kızımın bakıcısı 18 yaşında bir genç kızdı. başlarda çok genç olduğu ve bir anne olmadığı için tereddüt etmiştim. ona "kesinlikle ev işi yapma sadece çocuğa bak" dedim. allah razı olsun kızıma çok iyi baktı. sonra evlendiği için bırakmak zorunda kaldı.
ikizler için ise gene allah razı olsun eşim amcasının eşi "seve seve bakarım" dedi. hem temiz hem çok iyi bir bakıcı. bakıcı tutan annelere benim tavsiyem şu: bakıcınızdan hem çocuğunuza bakıp hem de ev işlerine yardımcı olmasını istemeyin. bırakın o sadece çocuklarınızın bakıcısı, ikinci annesi olsun. ev işi yapacaksa kendi istediği için yapsın. böylece çocuğunuzla oyun oynamaktan korkmaz hem de vakti olur. çocuğunuz da ev dağılacak korkusu olmadan evde daha mutlu olur. ben hep böyle yaptım. şu anda ikizlerim bakıcımıza anne diyor, peşinden ağlıyor, onu çok seviyorlar. bakıcımız da onlar için çok fedakarlık ediyor.
allah hepimizi gönlümüzdekiyle yaşatsın. çocuklarımız için her şeyin en iyisini diliyorum. umarım en az bizim bakıcımız kadar memnun olacağınız bir bakıcınız olur.

hepinize iyi ve sağlıklı günler diliyorum.
8
Nis
2010

10:06
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! esra, (Ankara)
Yasemin hanım benim bebeğim 5 aylık.Sizin dediğinize aynen katılıyorum.benim yanımda bebeğe aşırı iyi davranıyor.şimdi şöyle birşey oldu,oğlum doğdugundan beri iştahsız,onu beslemek için türlü numaralara girişiyoruz.uyurkende beslediğimiz çok oluyor.kaç kere soyledım uyurken beslerken kafasına yuksek yastık koy dıye.cunku bogulmasından cok korkuyorum.bı yakınımızın cocunun bogazına sut kactı ve beynı oksıjensız kaldıgı ıcın su an ozurlu.bir gun eve geldıgımde cok yorulmustum uykuya dalmısım.tam bakıcımız demiri beslerken kalktım.aynen bildigi gbı beslemeye devam ediyo.beni gordu renk benz attı tabı.tam o sırada cocuk oksurmeye basladı ben sınırlendım tabı.işte ben olmadıgımda ne yapıcam bılemedım.sanırım o kameralı sıstemden almam gerekıcek.fıyatı ne kadarmıs acaba bılen varmı?
21
Nis
2010

19:19
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ayşe, (İstanbul)
Merhaba benim eşimde araştırmış pc kasasına bağlanabilenleri var4 adet kamera ve pc kasası sanıyorum 1000 t l civarındaymış internetten araştırmış..ablam kameralı sistemde bakıcıya bıraktı.3 bakıcı değiştirdi. 3.cü çok güvenilir idi. O güveni sağlayana kadar bir şekilde takip etmek çok önemli bence, annenin yanındaki canım cicim olan ilk bakıcı anne yokken yatıp uyuyor yeğenim onunla oynamak istediğinde kolundan ittirip git başımdan dediğini kamera olmasa nasıl tespit edebilrdiniz. ayrıca komşularınızdan yardım isteyin. evi ara sıra dinlesinler bağrış falan oluyor mu ? zaten art niyetli ise kendini kısa zamanda belli ediyor. İçinizin sindiği biri ise, kamerayı izlemiyorsunuz bile.Allah hepimizi iyi kişiler ile karşılaştırsın. Benim kızım 1,5 yaşında şimdi ananemiz baktı hep, ama babamın rahatsızlığüzünden artık bakamayacak. bende bakıcı arıyorum iş yapmasın ama kızım uyurken günde 2 saat kadar uyuyor 1 saatinde en azından onun ütülerini yapıp, çamaşırlarını assın gibi basit işler istiyorum.kızımla alakalı olanları yani. Ama kimseyi bulamadım henüz..Kreşi bile düşündüm onuda araştırıyoruz..
22
Nis
2010

16:30
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ecrin, (Ağrı)
slm bence bebeginiz derdini anlatamadan bir bakıcıya vermeyn hele ki 6 aylıktan küçük bebekleri bence yakın akrabanızdan yada komşularınızdan huyunu iyi bildiğiniz birileri varsa emanet edin bazen kızıma ben bile dayanamıyorum çileden çıkarıyor ama dayanıyorum bi şekilde başkasınınsa dayanabileceğini hiç zannetmiyorum atıverir bi köşeye ben kimseye güvenemediğim için çalışmadım seneye 1 yaşına girecek tanıdıgım komşuma vermeyi düşünüyorum ama yinede kimseye bırakmak istemiyorum çok kararsız kaldım gönül hiç çalışma diyor çok zorlanıyorum bu konuda karar vermeye
29
Nis
2010

22:10
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! esra, (Ankara)
arkadaşlar yardımınıza ıhtıyacım var.tanıdık bıldık guvenılır yardımcı tanıyanınız yokmu???
30
Nis
2010

01:08
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! aslı, (Zonguldak)
ayşe hanım su pc ye baglanan kameralar bıraz acıklarmısnız bende almak sıtıyorum evın farklı yerlerıne koyabılıyormuyuz mesela bıldıgınız marka var mı??? ne zor çalışan anne olmak allahım yardım et...
2
May
2010

11:23
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! fazilet, (Adana)
evet aynen ya bende haziranda başlıycam okula komşum geldi kendi talep etti kapıcının hanımı parayı seiz belirleyin diyor fiyatı ne kadar bakıcıların tam gün yarım gün kaçar saat oluyor ve komşu çok ısrarlı bu benim çocuğum diyor oğlum 9aylık ama hiç gönlüm razı değil yardımcı olun lütfen aşırı istekli tavırı beni,m kafamı karışrıtdı ikide birde bakıcı değişmek çocuk için zararlı ne yapmalıyım fezsin@hotmail.com adresim cevap yazarsanız çok sevinirim..
7
May
2010

11:49
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ARZU, (Edirne)
BENİM 15 AYLIK BEBĞİM VAR İLK BAKICIMIX BENİM YANIMDA ÇOK İYİYDİ AMA BENDEN SONRA İLGİSİZDİ EVE 2 ADET SES KAYIT CİHAZI KOYMUŞTUM DİNLEMELERİM SONUCUNDA BEBEĞİMİN DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI ONU BIRAKIP YENİ BİR BAKICI BULDUM. BENCE HİÇ BİR BAKICIYA GÜVENMEYİN VE KONTROL EDİN
7
May
2010

13:23
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ayşe, (İstanbul)
aslı hanım marka bilmiyorum eşim araştırmıştı ama öğrenip yazarım sizede evin farklı yerlerine konulabiliyor.benim kızım 20 aylık şuan babanne bakıyor ama bir süre sonra O da bakamayacak. evime yakın kreş var oraya baktım ama24 ay altı almıyorlarmış. İlk başta herkes sevecen görünüyor 24 ayına kadar babannesi bakacak sonr a kreşe verecem heralde. öğretmenler başında olup akranlarıyla oyun oynadığını bilmek daha gücenilir geliyor bana. Kimseye güvenemiyorum açıkçası. bir süre bakıcıyla birlikte sizde kalabiliyorsanız kalın, kalamıyorsanız bir akrabanızın nezaretinde kalsın, gözlemlesin belli eder kendini.
7
May
2010

13:25
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ayşe, (İstanbul)
fazilet hanım kapıcının hanımı siz işe gidince alıp bebeğinizi kendi evine götürebilir, aynı binadaysanız hele buna engel olamazsınız. Ama çok güvenililaşırsınız biri ise, size yakın olmasındada fayda var tabiki. gözlemleyerek doğruya ulaşırsınız inşallah.
8
May
2010

10:43
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! fazilet, (Adana)
teşekkürler ayşe hanım doğru söylüyorsunuz evet kısmet artık daha karar veremedim hayırlısı
8
May
2010

13:06
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Yeşim, ()
Arkadaşlar, ben şimdilik doğum iznindeyim ama sonuçta ben de çalışmaya başlayacağım ve oğlumu bir bakıcıya bırakacağım. Moldova'lı, Filipinli vs yatılı bir bakıcı almayı düşünüyorum. Bizimkilerden daha iyi eğitimli ve daha ahlaklı olduklarını düşnüyorum. Ama onların da çok blmişleri var. Özellikle yaşları sizden büyükse bazen dediğinzi yaptıramıyorsunuz. Filipinlileri özellikle öneriyorlar. Çok terbiyeli ve söylediklerinize uygun davranan bir mizaçları varmış.
10
May
2010

15:12
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ayşe, (Kayseri)
merhaba hanımlar bende çalışan bi anneyim kızım iki yaşını bitirdi,6 ay önce işe başladım.bakıcı bi abla bulduk, ayrıca akrabamdı diyebilirim.başından beri hiç güvenmedim.kızımın öz bakımıyla ilgilenemiyordu.ağlamasından korktuğu için evde sınırsız bi özgürlük tanıyordu kızıma.ayrıca tüm günü ntv başında çizgi film izleyerek geçiriyordu kızım.ben çok rahaztsız oluyordum.kreşe vermeye karar verdim.belki 10 kreş gezdim, konuştuğum tüm kreşlerde söylenen en önemli şey şuydu, en kötü kreş en iyi bakıcıdan daha iyidir.gerçekten öyleymiş.kızım şimdi çok mutlu piskolojisi çok iyi.normalde beni tuvalete bile göndermeyen çocuk, şimdi beni öpüyor hoşçakal diyor,hiç ağlamıyor.
bakıcıyı sevmediğini şöyle anladım;
-onunla ilgili bişey sorduğum zaman duymamazlıktan geliyordu çocuk,
-bakıcısıyla parka bile gitse onunla gitmedim beni sen götürdün diyodu
-sabahları bakıcı eve gelince ağlamaya başlıyodu, bana daha çok yapışıyordu ve sürekl,i git diye bağırıyordu bakıcısına
-geceleri huzursuzlanıyordu,
bu tip şeylerle çocuğunuzun bakıcısını sevip sevmediğini anlayabilirsiniz,
ama kesinlikle kreş tavsiye ederim.
çocuğum orda uyuyamaz demeyin, emin olun uyuyorlar,
yemek yemez demeyin, emin olun orda yiyorlar
üstünü, giydirmez, altını değiştirtmez vs. r çok örnek sayabiliriz.hiç düşündüğünüz gibi olmuyor.
evde hiç yediremediğiniz şeyleri orda yiyorlar, hiç içiremediğiniz şurupları orda içiyorlar, çkda güzel sosyalleşiyorlar...
10
May
2010

15:32
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! fazilet, (Adana)
tamam haklısınız ama minik bebekler mecburen bakıcıya verilecek kreş konusunda katılıuyorum en az 3yaşında olduktan sonra tabii
10
May
2010

15:38
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! yeliz, (İstanbul)
Arkadaslar Merhaba, ben de Ayse Hanim'a sonuna kadar katiliyorum. Benim oglum da 14 ayliktan itibaren krese gidiyor. Yurtdisinda yasadigimizdan guvenilir bir bakici bulmak Tukiye'ye gore cok daha zor. Ben de en az 15 kres gezdim, en begendigim, sonuna kadar guvendigim yere oglum 1 senedir gidiyor ve cook ama cok mutlu. Aksamlari eve gelmek istemiyor, sabahlari ogretmeninin, arkadaslarinin adlarini sayarak okula gidiyor, geceleri hepsinin resmini operek uyuyor. Uykusu, yemesi, davranislari, olumsuz herseyi kres sayesinde duzene girdi. Haftasonlari yemek yemek istemediginde artik stres yapmiyorum, nasil olsa okulda hepsini yiyecek diyorum. Burada cok kucuk yasta basliyor cocuklar krese ve doktorlar, pedagoglar da bunu oneriyor. Paylasmayi, sira beklemeyi, arkadaslarina saygili, sevgili olmayi kucuk yasta ogreniyorlar. Ben gecen yaz Turkiyeye geldigimde parktaki cocuklarin simarikligini, kavgaciligini gorunce sok oldum. Kres cocuklara sayamayacagim kadar cok sey kazandiriyor. Emin, guvenilir bir yer bulursaniz, hic endiselenmeyin, gonul rahatligiyla gonderin. (Ilk sene biraz fazla hastalanmasini goze alarak...)
14
May
2010

15:18
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ebru, (İçel)
arkadaşlar hep olumsuz yazıyorsunuz hiç olumlu yok mu birazda bakıcılarımıza güvenmemiz gerekmiyor mu onlara da söz hakkı vermek gerekiyor bence bizden çok çocuklarımızın kahrını onlar çekiyor
2
Haz
2010

11:40
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ebru, (İçel)
Arkadaşlar yazmıyorsunuz bakıcılarımıza çocuğumuzun eğitimi disiplini yönünden sorumluluk alması gerekmiyormu
11
Haz
2010

12:37
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ARZU, (Edirne)
arkadaşlar bebeğimizin ilk 2 yılı özgüven açısından ilk 6 yılı ise kişilik gelişimi açısından çok önemli bu yüzden bakıcının deneyimli olmasına ve çocuk eğitiminden anlıyor olmasına dikkat edin bir çok şeyi bakıcısından öğrenecek nasıl biri olmasını istiyorsanız bence öyle bakıcı bulmaya çalışın
11
Haz
2010

15:53
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! DİLEK, (Manisa)
bakıcılar ortalama ne kadar ücret alıyorlar bilgisi olan varmı
11
Haz
2010

16:13
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! ebru, (İçel)
2 cocuk baktırıyorum mersin 600
11
Haz
2010

22:27
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Çiğdem, (Sakarya)
İnsan mecbur kalınca bebeğini aylıkken bile bakcıya veriyor. Yaşadığın şehir de çok önemli bakıcı konusunda!
Çalışan bir anneyim, oğlum 4 aylıkken bakıcı tuttum oğlumun şansına iyi bir bayan denk gelmiştim lakin bizi bıraktı başka bir bebeğe bakmak için! Bu çok ağrıma gitti ama gidene kal denmez...
ardında yine bir tane buldum buda oğlumun şansı...
çok dua ediyorum en iyisine denk gelsin. evet onun için en iyisi ben annesi ama çalışmam gerek...
Bakıcının görevi çocuğa bakmaktır. temizliğime karıştırmadım şu ana kadar. çocuğumun bakımını aksatmasın bu konuda en iyisi olsun önemli olan o.
Nitekim bebek bakıcısının görevi çocuğa bakmaktır. aksi taktirde temizlikçi tutulurdu.
Bir anne çalışacaksa ve çocuğuna bakcıya baktıracaksa bakıcnın gereçkten çocuk baktığına nasıl baktığına bakmalı. verilen kurallara uyuluyorsa bebekte sorun yoksa işte o bakıcı bakıcıdır.
ilşk bakıcım yemek yemezdi. görüşmemizde her insan başkasının yemeğini yemeyebilir yemeğini yapabilirsin. demiştim. aç kalma sağlıklı ol çocuğum sana emanet demiştim. evet güzel baktı hakkını yemem. hiç bir şekilde evimin temizliğini istemedim.
dikkatimi çeken kendi yediği yemeğin tabağını yıkaması oturduğu yeri düzenlemesydi yani dağınık bırakmamasıdı.
bak buda önemli!
şu anki bakıcım da iyi bu yemek yiyenden.hatta beğenmediği yemek olursa kendi pişiriyor.
yesin elbet...
şu telefonumu kullanmassa güzel olacak! yada izin istese...
neyse..
bir bebeğin bakıcısı için korkuyla bakalırsa asla insna içi rahat etmez. önemli olan hep iyi düşünüp iyi olmasını istemektir.
jıkay değildir çocuk baktırmak. içim kan ağlıyor ama çalışmak zorundayım. ve oğlumu çok seviyorum.
sanırım seçici olmak çok önemli.
Mevlam herkese yardımcı olsun.
11
Haz
2010

22:32
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Çiğdem, (Sakarya)
yaşadığınızşehire göre değişiyor. istanbulda (arkadaşım baktığından biliyorum) 700 den başlıyor... sakaryada 500 diye duydum.
benim yaşadğım yer en az 300 en son 450 bakanıda duydum... bu ücret konusu yaşanılan şehre göre değişir.
mesela hakkaride 150 idi. (arkadaşım baktırmıştı)
11
Haz
2010

22:35
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! Çiğdem, (Sakarya)
Bir arkadaşım ve doktorumun bana dediği şuydu; çocukla ne kada vakit geçirdiğin değil onunla nasıl vakit geçirdiğin önemli. çalışan anne olman onu yetiştiremeyeceğin anlamanız gelmez. evde olmuş olsan onunla hep beraber olacak mısın? işlerin olacak yaşamın kurlaı bu.
dolu dolu bir saat çocuğa en verimli olgudur.
kısacası o ilk 2 yılda anne çalışıyorsa o güveni sağlamak annenin marifetidir. sonraki 6 yıl içinde annenin becerisidir.
marifet insna teiştirmektir. ki bu dünyanın en zor mesleğidir!
21
Kas
2011

13:42
ÇOK ACİL ! ! ! EVİNDE BAKICISI OLAN ANNELER, VE BAKICILARINA GÜVENENLER GÜVENMEYENLER ! ! ! özen gül, (Antalya)
Metin Yazan Tarih
arkadaslar bısey sorucam bakıcı kotu davranıyor olsa cocugun hareketlerınden kesın anlasılırmı??? benım kızımla bakıcısının arası cok ıyı onun elınden cok guzel yemegını yıyo gorunce sarılıyor opuyor... paranoyaklık yapmama gerek varmı sızce???
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek