Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
21
Nis
2010

08:11
bebeklerde sürtünme tolga, (İstanbul)
merhaba,
21 aylık kızım var. kızım yaklaşık 7-8 aydır gerek kafasını gerek kollarını veya altı açık ise poposunu annesinin veya benim tenimize sürtünmeye başladı. bu psikolojik bir olaydan mı kaynaklanıyor.sizlerinde bebekleri böyle davranışlar sergiliyorlarmı.yorumlarınızı bekliyorum.
7
May
2010

13:28
bebeklerde sürtünme ayşe, (İstanbul)
merhaba, benim kızım 20,5 aylık ama bu söylediğiniz davranışların hiç birini yapmıyor. pisikolojik olduğunu sanmıyorum, teni tahrişten ötürü kaşınıyor mu acaba ? yada çalışan anne babaysanız sizi özlediği için mi yapıyor acaba benim kızımda tenimize dokunmadan uyumuyor mesela eliyle yüzümüze dokunarak uyuyacak illa..Emin Beye sormanızı söyleyebilirim psikolojik kökenli olduğunu düşünüyorsanız..
21
May
2010

11:48
bebeklerde sürtünme ayşegül güler, (Edirne)
merhaba;
benim oğlum 11 aylık aynı durum bizde de var ben doktora falan götürmeyi düşünüyorum. oğlum yüz üstü yatarken hatta uyurken ara ara sürtünüyo ve elimi bezine götürüyor belki bebeğin pişik olmasından belki de sürekli altı kapalı olduğuna yormak istiyorum bu davranışını
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek