Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
16
May
2010

13:22
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? SAADET, (İstanbul)
bende çalışıyorum.2 aylıkken başladım işe. 10. ayının içinde kerem. babaannesi bakıyor. ben kıskanıyorum ama oğlum bana çok düşkün değil. ben düşkün olmasını istiyorum. vicdan azabı yaşıyorum. ne yapmalıyım?
16
May
2010

13:52
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? meryem şimşek, (Diyarbakır)
bende aynı durumdayım, çok zoruma gidiyor,düşünüyorum acaba benim oğlum değil mi? diye. bazen bana gıcık olsun diye babannesine öyle bir sarılışı var görseniz 40 yıldır birbirlerine hasret kalmışlar dersiniz :(((
16
May
2010

17:14
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ecrin, (Ağrı)
yazdıklarınızı okurken gözlerim doldu diyebilirim ama ben gelecegi için yavrumu yalnız bırakmazdım eğerki eşinizin durumu iyiyse ve evini geçindirebilecek duruma sahipse en az 2 yaşına kadar çalışmanızı tavsiye etmem en önemli dönem bebeklik dönemi anne ile ilişkisi çok önemli güven açısından bende 8 aylıkken düşünüyordum çalışmayı hatta 3 ay olunca çalışırım diyordum ama kızımın bana bu kadar çok muhtaç olabilecegini bilmiyordum şimdi 6 aylık bebeğim çalışmak çok uzak geliyor şuan bana zoraki bir durum olmadıgı sürece düşünmüyorum hayırlısı
16
May
2010

18:12
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? meryem şimşek, (Diyarbakır)
babannesinin çocuğuma benden daha iyi baktığını bilemesem çoktan istifa ederdim zaten. allah razı olsun oğlum fazlasıyla uğraştıran bir bebek insanı çok zorluyor. am işte insan biraz bencilce düşündüğünde insanın zoruna gidiyor. ben 4 günde bir 24 lik nöbet usulü çalışıyorum, çoğu anneye göre daha şanslıyım biliyorum.özel sektörde olsam yine istifa etmiştim ama şimdi istifa etsem bir daha bu fırsat elime geçmez...
17
May
2010

08:37
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? SAADET, (İstanbul)
evet bende vicdan azabından ölüyorum. bebeğimi çok seviyorum, çok özlüyorum.okula yeni geldim. 2 günlük hafta sonu tatilim yetmiyor bana. şimdiden özledim oğluşumu.saat 4 olur mu arkadaşlar.....annelik fedakarlık ister değil mi?. ne yapalım:(((
17
May
2010

10:31
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
arkadaşlar yazılarınızı okudum ve inanın bende çok duygulandım bende çalışan bir anneyim kızım 4,5 aylıktı iş hayatına döndüm evet çok zor bir durum keşke şartlar el versede hiç bir anne çalışmasa ama şu zamanda iyi geçinmek ve yavrularımıza iyi bir gelecek sunmak için bu şart düşünün ki tek çalışan Anne biz geğiliz binlerce çalışan Anne var kim bilir belki sizin anneleriniz bile çalışmıştı benim annem çalışmış çünkü ama bizi hiç birşeyden mahrum etmemiş yani çevrenize baktığınızda çalışmayan anne bulmak biraz zor diye düşünüyorum ve ben kendimi böyle rahatlatıyorum :) kızımın düşkünlüğüne gelince evet tam bir Anne düşkünü akşam eve giderken beni balkonda karşıyıyor ve beni gördüğünde Anneee diye bağırması benim bütün yorgunluğumu alıyor. bu arada kızım 1 yaşında ilk kelimesi Anne oldu :)
18
May
2010

09:05
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? SAADET, (İstanbul)
ben oğluşumu çok seviyorum. onu çok özledim.....
19
May
2010

09:20
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
inanırım tabiiki Hanife hanım oğlunuz ile aranızdaki bağ çok kuvvetli yazılarınızdan da bu çok açıkça belli oluyor zaten... İnşallah hayırlı evlat olurlar çocuk yetiştirmek gerçekten zor Allah Yardımcımız olsun :))))
19
May
2010

10:38
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? Aylin, (Eskişehir)
Anne olmak ,çocuk yetişmek çok keyifli ve mutluluk kaynağı hatta bir insanın hayatı boyunca yaşayabilieceği en büyük mutluluk ama çalışan anne olmak gerçekten çok zor...Ama ben bu sitedeki bebeklerin her ne kadar hastalıkları sorunları vs görüşülsede o bebekleri çok şanslı görüyorum...Bu kadar bilinçli ve duyarlı anne babaları var...Herşey onların iyiliği ve geleceği için...Zorlukların ardından güzel bir yaşam bizi bekliyor.İleride bebeklerimiz bunu anlayacaktır...Allah kolaylık versin hepimize...
19
May
2010

15:35
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
Hanife hn.
benim kızım 05 mayısta 1 yaşına girdi :) sizin ? açıkçası ben 2. çocuğu düşünüyorum:) çünkü kızıma sağladığım imkanları bir şekilde diğerinede karşılayabileceğimi düşünüyorum aslında kendi açımdan bakmak yerine kızımın açısından bakmak daha mantıklı geliyor kızımın ileride yalnız kalmaması açısından 1 kardeş uygun olur diye düşünüyorum bilmiyorum siz kaç kardeşsiniz ama biz 3 kardeşiz aramızda 3 er yaş var ve ablam ve kardeşimle çokta güzel anlaşıyoruz bunu ergenleşince daha iyi anlıyor insan bir arkadaşım yerine ablam ve kardeşimle dertlerimi sıkıntılarımı paylaşmayı tercih ediyorum bu yüzden aynı duyguları kızımında tatması açısından ben 2 çocuğun normal olduğunu düşünüyorum.. :) Yorum sizin Arkadaşlar :))))
19
May
2010

17:45
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
Aminn Sizinkinide Allah bağışlasın Hanife hanım :) tabiii korkularınızda haklısınız ama yinede karamsar olmamanızı tavsiye ederim ileride çokoprensiniz :) size sorabilir Annecim benim neden bir kardeşim yok felancının var dediğinde inanın daha çok pişman olursunuz... ben çocuk yapmaktan çok korkardım aynı düşünceler vardı nasıl bakardım nasıl bir gelecek sunarım diye Annem her bebek kendi rızkıyla doğar derdi ve gerçektende öyle oldu kızım herşeyin en iyisini en güzelini yaptım yapmaya çalışıyorum demem o ki nanife hn. 2 çocuk şart :))) bu arada face de varmısınız ?
20
May
2010

18:57
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
hanife hanım bende oraya üyeyim Çiğdem Savaş olarak eklerseniz bende sizinle tanışmak isterim
görüşmek üzere
21
May
2010

12:39
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
hanife hanım Facede Pediatri portalına üyeyim dediniz ya bende oraya üyeyim orada üyeler kısmında ismim yazar Çiğdem Savaş diye profil resmimde kızımın resmi var pembe battaniyesi altından bakmış :)))
21
May
2010

14:29
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? ÇİĞDEM, (İstanbul)
hayır toplam 163 üye var başlığı şöyle " Pediatriportalına üye anneler ve anne adayları " hadii bulun artık beniiii :))))
25
May
2010

08:39
anneye çok düşkün çocuğu olan varmı ? HATİCE, (Gaziantep)
benimde 8 aylık bir oğlum var. çalışıyorum aneannesi bakıyor. ne benden vazgeçiyor nede aneannesinden. ama aneannesi olduğu zaman benle birşey yapmak istemiyor.(uyumak,yemek yemek gibi)çok üzülüyorum. ama artık şöyle düşünüyorum yabancı bir insana alışmasından düşkünlüğündense.pek tabiki aneannesi yada babaannesini tercihimdir.rabbim annelerimize güç kuvvet sağlık hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin onlar olmasa ne yaparmışız. bilmiyorum.yinede çok mutluyum oğlumda mutlu. emin ellerde. :))
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek