Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
25
Kas
2010

09:26
ATOPİK DERMATİD , ()
bu nasıl birşey,benim oğlumun sırtında 3 tane kırmızı leke çıktı 2 aylıkken,kan tahlilleri temiz çıktı,doktorlar ciltle alakalı birşey dediler.
26
Kas
2010

09:30
ATOPİK DERMATİD Füsun, (Ankara)
Zelal Hanım merhabalar; doktorunuz atopik dermatit olduğunu size belirtti mi yoksa siz kendi yaptığınız araştırmalar ile mi böyle olduğunu düşünüyorsunuz? Benim yeğenim yani ablamın oğlu atopik dermatit ve hastalığı çok yakınen biliyorum. Öncelikle atopik dermatit olması için sürekli tekrarlayan ve geçmeyen kırmızılıklar ve kabartılar olması gerekir. Öncelikli olarak yüz beölgesinde beliriyorlar, özellikle de yanak kısmında daha sonra da saçlı bölgede boyunda ve sırtta belirebiliyor. En belirleyici özellik sürekli tekrarlaması ve buna eşlik eden kaşınmalardır. Yapılacak ilk şey bir çocuk dermatoloğunun bunu size teyid etmesidir. Bunu antihistaminik şuruplar takip edececektir. Önemli olan bebişinizin cildini hep nemli tutmanız, atopik dermatit de cilt kuruluğu şikayeti olur. Bir de atopik dermatit e özel sabunlar kullanmanız. Yeğenim 7 yaşında, 1,5 aylıkken başlamıştı onda bu sıkıntı, şimdilerde artık iyice azaldı. Siz en iyisi bir dermatoloğa gidin derim ben. Sevgiler..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek