Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
29
Ağu
2009

22:12
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı Hicran, (Zonguldak)
Merhaba,
Kızım doğduğundan bu yana gözleri çapaklanıyor ve akıyor. Göz kanalında tıkanıklık olabilir dedi doktor, masaj önerdi. 6. ayımız bitti ama hala düzelmedi. Masajı da çok rahat yaptırmıyor artık. Öyle zamanlar oluyor ki akmaktan gözlerinin altı yara oluyor.Bu durum beni çok üzüyor.. 1 yaşına kadar beklemek gerekiyormuş ve düzelmezse operasyonla açılıyormuş. Basit bir operasyonmuş ama endişelenmemek mümkün değil.Aynı durumu yaşayan var mı aranızda? Ya da operasyona tanık olan? Paylaşımlarınızı bekliyorum....
8
Eyl
2009

13:20
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı Hikmet, (Samsun)
merhabalar hicran hanım
kız kardeşimin kızı da aynı problemi yaşadı 1 yaşında 15 dakikalık bi operasyon geçirdi şu an 3.5 yaşında ve gayet iyi endişe edecek bir durum yok emin olabilirsiniz
iyi günler
9
Eyl
2009

23:39
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı Hicran, (Zonguldak)
Çok teşekkür ederim rahatlatıcı yanıtınız için...Anne olmak böyle bir şey işte, kaygı eksik olmuyor yüreğinizden! Sağlıcakla kalın.
8
Eki
2009

13:28
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı hatice özlem, (İstanbul)
Merhaba benim bir tanıdığımın çocuğu da aynı durumdaydı.Basit bir opresyondan sonra şimdi çok sağlıklı bir çocuk.Sizin bebeğiniz de inşallah biran önce iyleşir.Bebeklere hiç kıyamıyorum.Allah acil şifalar versin.minik bebişe.
15
Eki
2009

21:56
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı Gülhanım, (Sivas)
merhaba ,benim kızımda da aynı problem vardı,serçe parmağıyla göz pınarına hafif hafif 10 kez bastırarak masaj yapıyorsunuz bunu gün içinde 3 4 kez tekrarlıyorsunuz zamanla düzeliyor,ama göz nezlesi veya başka sorunlarla karıştırmamak için önce muayene olması gerekir.
12
Ara
2009

21:04
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı AYŞEGÜL, (İstanbul)
merhabalar aynı durum benim kızızmın başınada geldi 15 günlükken başaladı temizleme solüsyonları kullandık ama geçmedi.farklı bir doktora götürdük antiiyotik damla kullandım ve 1 haftada geçti çapaklanma. şimdi rahatız kızım şimdi 8,5 aylık oldu
23
Ara
2009

22:48
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı mehtap, (İzmir)
merhabalar, benim kızımda da gözyaşı kanalı tıkanıklığı vardı. Göz damlası kullandım ve masaj yaptım ancak sonuç alamadım. Daha sonra her iki burun deliğine de ikişer damla zeytinyağı damlattım. Tıkanıklık düzeldi, gözyaşı ve çapak bir daha meydana gelmedi. Zeytinyağını tavsiye ederim.
22
May
2010

10:54
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı hafsa, (İstanbul)
benım kızımdada var 15 gunluk basladı ve hala duzelmedı suan 9 aylık zeytın yagını bır keremı damlattınız?
11
Haz
2010

12:29
Göz yaşı kanalı tıkanıklığı ARZU, (Edirne)
benim bebeğimde de vardı biz masaj yaparak iyileştirebildik oğlumuzu.bence zeytin yağı falan tehlikeli seyler çocuğun burun deliğinden damlatırsanız soluk borusuna kaça bilir genzini yakabilir işkence olmasın sonra bebeğe.
bence en uygunu göz doktorunun tavsiye ettiği masaj şeklini sabırla uygulamaktır.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek