Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
18
Eyl
2010

13:53
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( power.of.the.life, ()
neden olabilir acaba napmalıyım:(
18
Eyl
2010

16:38
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( Füsun, (Ankara)
Merhabalar, sağ göğsünüzden az süt geliyor olabilir. Ben sol göğsümde bir süre aynı şeyi yaşamıştım. Ama daha sonra düzeldi. Üzerine çok gitmeden bir süre sol göğsünüzü verin sadece, diğer göğsünüzü de pompayla biraz desteklemeye çalışın. Bir de acaba sağ göğsünüze doğru yatırdığınızda bebeğinizin sol kulağına kolunuz denk geliyordur. Ağrısı varsa şayet kulağında ondan da yapabilir. Bir doktorunuzla görüşün isterseniz.
18
Eyl
2010

17:57
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( pınar, (Eskişehir)
televizyonda bir doktor yanak alışkanlığı demişti sol yanağı göğsünüze dayalı olarak sağ taraftan emzirmeyi bir deneyin
19
Eyl
2010

11:48
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( pınar, (Yalova)
mrblr arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.öncelikle moralini yüksek tutmaya çalış ve yediklerine çok çok dikkat et.benim kada ümitsiz vaka değilsin.benim doğumda 15gün sonra sağ göğsüm tıkanmıştı.dr. sağmamı söyledi ve elimle sağdım.sonuç:göğsüm hamileliğimden önceki haline döndü.kızımı zorla o göğsümden emzirmeye çalışsamda nafile.önce süt azaldı sonra kızım emmemek için benimle mücadele etti nihayetinde göğsüm sütten kesildi.ve tek göğsümü vermek zorunda kaldım.üstelik ailevi nedenlerden dolayı eşimle sorunlarımızdan dolayı moral olarak dibe battım haliyle yeme içmedende kesilince tek göğsümünde sütü azaldı ve ne yazıkki 4.ayda kızıma ek gıdaya başladım.kızım şuan 5 aylık ve ek gıda+tek göğsümü emziriyorum.hala sağı almıyor.diyeceğim şuki kocaymış şuymuş buymuş hiçbirşeyi dert etme.sen ve bebeğin herşeyden daha önemlisiniz.bunu unutma.allah korusun size bişey olsa inanki insanın ailesi bile yanında olmuyor.sen her ağladığında ve acıktığında sağ göğsünü ver ve bebeğin ağzına doğru sütünü sağ.allah kolaylık versin.
19
Eyl
2010

16:41
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( vesile, (İstanbul)
bebegini sol gögsünü emzirir şekilde emzirmeyi dene umarım faydası olur
8
Eki
2010

11:42
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( hülya sezen, (Adana)
aynı sorunu bende yaşadım oğlum sağ göğsü emmek istemedi 40 çıktıktan sonra yavaş yavaş emmeye başladı.Sol göğüsden gelen süt onu beslemeye yetiyorsa kendinizi hiç strese sokmayın benim yetmediği için mama ile takviye etmek zorunda kaldım
8
Eki
2010

14:05
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( özden, (Karabük)
bende aynı sorunu yaşıyorum.Sağ gösumde süt azaldı.önceden sıkınca fışkırıyordu.şumdi damla damla geluyor.benimde moralim bozuluyor.5,5 aylık bebeğim.
10
Eki
2010

08:51
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( nihan, (İzmir)
benim bebeğim de 3 aylık o da sol göğsümü emmek istemiyor..doktor burnu tıkalı olduğu için dedi..sağ kulağına da sıvı birikmiş o da rahatsız ediyormuş..burun spreyi rahatlattı biraz bir de zyrtec damla verdi ama onu pek kullanmak istemiyorum,alerji içinmiş o da...
4
Kas
2010

09:03
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( emel, (İstanbul)
benim kızımda sağ göğsümü emmedi sabırla sürekli denedi sağ göğsüm şişiyordu ağrısı koltuk altıma vuruyordu emmiyor diye strese giriyordum aslında güzdüzleri evim kalabalıktı akşamları kimse olmuyordu sakin sakin sabırla deniyordum emzirmeyi. ama sağ göğsüme dokununca başlıyordu avazı çıktığı kadar ağlamayı.sakin olmalısınız stresten uzak 20 gün sonra emdi şuan 18 aylık ve hala emiyor:))
4
Kas
2010

10:15
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( nermin, (Çorum)
benim kızımda sağ göğsümü emiyor, ama sol göğsümü emmiyor. artık bir göğsüm büyük bir göğsüm küçük, sanmayınki farkedilmiyor, inanın kıyafetlerimden bile anlaşılıyor, ne ama süt var sol göğsümdede , arada bir iki dakikada olsa emzirmeye çalışıyorum ama işe yaramıyor , hala aynı olmadı:(
5
Kas
2010

19:17
bebeğim sağ göğsü emmeyi reddediyor:( havva, (Antalya)
benim kızımda sağ göğsümü emmek istemiyordu,ağlıyordu,tabi emmeyince azalmaya başlıyor.ben de geceleri hep sağ göğsümü verdim,işe yaradı,uyku sersemiyle emiyorlar,bence sizde deneyin.şuan sekiz aylık iki göğüstende emiyor.stres yapmayın,çoğu kişi aynı sorunu yaşıyor.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek