Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
4
Eki
2010

12:55
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım pınar, (Yalova)
5 aylık bebeğimi düşmeyecek şekilde bizim karyolanın üstüne koyup banyo suyunu hazırlamaya gittim saniye geçmediki bi gümbürtü koptu.hayret ettim yere düşmüş heralde karnı üstüne dönerken düştü.biraz sakinleştirip emzirdim.banyosunu yaptırdım ve uyudu.hiç biyerinde şişlik morluk vs. yoktu ama yinede endişeliyim.uyumasının bi sakıncası varmı ne yapmalıyım.
4
Eki
2010

23:16
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım esra, (Ankara)
benım bebegımde 4 aylıkken dusmustu.her bebegın basına gelıyor sanırım.korkulcak bır sey yok.kusması yoksa yemesı ıcmesı hareketlerı normalse ve ılk dustugunde agladıysahıc bır sorun yok demektır rahat olabılırsınız
5
Eki
2010

22:57
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım pınar, (İstanbul)
benim bebeğimde 4 kere yataktan 2 kere de yürüteçten tepe takla indi. 1 saat falan uyutmadım.eklem yerlerini oynattım kafasını falan. hemen unutuyolar zaten :D üzülme.
5
Eki
2010

23:58
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım pınar, (Yalova)
:))teşekkürler çok sağolun ama hem annelik,hemde acemilk korkutuyo işte.helede tek başına yapayalnız bebek büyütüyorsan vahki vah bana.zaten benim ufaklığın ilk vukuatıda değil bu kaçıncı oldu unuttum:))
7
Eki
2010

14:59
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım hafsa, (İstanbul)
bebek dustugunde hemen aglıyorsa sorun yoktur ..eger cok sert dustu kusma varsa hemen uyutmamak gerekıyor..
4
Ara
2010

22:44
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım melis, (Aydın)
oğlumda düştü alelacele doktora götürdük aslında okadar şeye gerek yok..sadece bebeğin hereketlerini kontrol edeceksiniz.düştüğünde uyutmayın.göz kayması harekeltlerinde değişme dalgınlık vb gibi tuhaf durumlar oluyorsa en başta kusma olduysa tehlikeli olabilir hekime gösterin zaten ilk 4 saat çok önemliYMİŞ. bunlar yoksa rahat olun düştüğü yerde önemliymiş tabi öyle karyolaydı koltuktu onlar okadar tehlikeli değil.düşme şeklide önemli tabi çocuğun .bi anlık boş bırakmamız herşeye sebep olabiliyor.
4
Ara
2010

22:49
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım Naz, (Tanımsız)
benim bildigim bebekler düsdükten sonra hemen uyutmamak gerekiyor, örnegin bir saate yakin, cünkü Allah korusun birsey olduysa görebilmek icin, büyüklerimiz de hep der ya, cocuk örnegin kafasini biryere vurunca agladiginda meme ile sakinlestir ama uyumasina izin verme ki hareketlerine dikkat edelim kusma vs. sonra üzerinden biraz zaman gectikten sonra uyutabilirsin.
5
Ara
2010

01:15
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım demet, (İstanbul)
bizde çok yaşadık özellikle bir tanesi aklımı kaçırmama sebep olacaktı huysuzlaştığı gecelerden birinde farkında olmadan koynuma almışım ve eşimle aramıza da değil o anı hatırlamıyorum kızımın kollarımın arasından kaydığını hissettim ve o anda kıyamet koptu kucağıma aldım sakinleştirmeye çalıştım ama bir sıcaklık hissettim ışığı açtığımda ölüyorum sandı dudağı patlamıştı gece saat 4 dü 4 tane dikiş atıldı allah kimseye yaşatmasın rabbim kimseyi evladı ile sınamasın daha önce hiç bu kadar canımın yandığını hatırlamıyorum dikkatli olun ve sakın 1 2 saatten önce yatırmayın
5
Ara
2010

19:03
5 aylık bebeğim karyoladan düştü ne yapmalıyım inci kalenderoğlu, (Denizli)
AYNI SEY OLDU DUNN AKLIM UCTUU KIZIM YATAKTAN DUSTU.KAPTIGIM GIBI HASTANEYE GOTURDUM.RONTGEN,TOMOGRAFI,DR KONTROLU HEPSI YAPILDIÇSUKUR BIR SEY CIKMADI.NASIL YAPTIM ANLAMADIM HALA KENDIMI COK SUCLU HISSEDIYORUM:((
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek