Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
3
Kas
2010

14:28
30 aylık kızım tırnağını yiyor ebru, (İçel)
30 aylık kızımın eli sürekli burnunda ve ağzında tırnağını yiyor arada çok az parmağını emiyor birden oldu ve durgunlaştı ne yapacağımı şaşırdım neden olabilir bilemiyorum görmezden mi gelmeliyim kardeşi var 16 aylık bakıcımın 3 tane çocuğu var büyük okuldan gelince birlikte vakit geçiriyorlar
3
Kas
2010

14:52
30 aylık kızım tırnağını yiyor fatma, (Adana)
benim cerenim 26 aylık yiyor tırnaklarını.ne yaptıysam kar etmedi.
14
Ara
2010

11:19
30 aylık kızım tırnağını yiyor pınar, (Kütahya)
benim kızım da 24 aylık 4 5 aydır yiyor tırnagını acı oje falan kar etmedi biber sürdüm eline olmadı hç umursamadım bıraktım ayak tırnaklarına geçti..dikkatini dagıtarak elini agzından çekmeye çalıştım olmadı.. varsa başarılı olan anlatsın lütfen..
16
Ara
2010

23:22
30 aylık kızım tırnağını yiyor fatma, (Adana)
kızım artık tırnaklarını yemiyor.yaklaşık 1 ay oldu diyebilirim.hayır kendiliğinden bırakmadı.nasıl olduğunu söyleyeyim.tırnağı yemesine fırsat vermemek gerekiyor.yani oyalanabileceği farklı aktiviteler bulmak.birde tırnak makasını eline verebilirsiniz.yani ben yaptıklarımı anlatıyorum.kendiliğinden bırakmasını beklemeyin.yanında önce siz tırnaklarınızı kesin.eşinizle beraber bu işlemi yapmalısınz.tırnaklarınını keserken çok hoşunuza gittiğini yani çok mutlu olduğunuzu çocuğunuza belli edin.isterse ona da tırnak makası verin.belki komik gelebilir fakat kahkaha atabilirsiniz.çocuğunuzun tırnaklarını kesmesine yardım edermiş gibi yapın.ne bileyim işte tırnaklarını kesmesine özendirebilirsiniz.tırnakların tırnak makasıylakesilmesi gerektiğini anlaması için uğraşmanız gerekiyor.kendi tırnaklarınızı kesmesine izin verebilirsiniz.yani bu gibi şeyler.ben kızıma bu yöntemle bıraktırdım.umarım sizin çocuklarınızda da işe yarar.kızım şimdi 27 aylık.tırnaklarına bakıyor ve tırnakları uzun olduğunda "anne tırnak uzamış keselim mi" diyor.çekmecede tırnak makasını alıp kesmeye çalışıyor.ben de kesmesine yardım ediyorum.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek