Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
25
Ara
2010

14:16
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR pınar, (Yalova)
Kızım 16 nisan 2010 doğumlu ve yaklaşık 15 gün önce karnının sol tarafında yarım ay şeklnde bi kırmızı kabarcık oluşunca dra götürdüm ve kontakt dermatit olduğu söylendi.ancak bu alerji hakkında hiç bi bilgim yok interneti altüst ettim bişey bulamadım.bizimki deterjandan olmuş.dr heran herşeye alerji geliştirebileceni söyledi.bunu yavrularında yaşayan deneyimli anneler gelin tecrübelerinizi paylaşalım.nelere alerji olabiliyo?nelere dikkat etmeli?ruh hali etkiliyomu?Sizleri bekliyorum.
27
Ara
2010

10:19
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR Begüm, (İstanbul)
Merhaba Pınar Hanım, bu alerjiyle ilgili bir bilgim yok ama siz bebeğinizin çamaşırlarını sizin kendiniz için kullandığınız deterjanla mı yıkıyorsunuz?
Eğer öyleyse belki o gerçekten biraz ağır gelmiş olabilir.
Benim oğlum Ekim 2009 doğumlu. Ben 1 yaşına kadar oğlumun çamaşırlarını farklı deterjanla yıkadım (hani bebeklere özel çamaşır tozu var yumuşatıcı da var... isim verebiliyormuyuz bilmiyorum)...
27
Ara
2010

14:02
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR pınar, (Yalova)
teşekkür ederim ilginiz için.doğru kendi deterjanımızdan kullanıyordum,artık hacışakire başladım.zaten makinem eski iyi yıkamıyodu onuda çözdüm.yumuşatıcı ismi verirseniz memnun olurum.tekrar teşekkürler.
27
Ara
2010

15:07
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR Begüm, (İstanbul)
Merhabalar, yumuşatıcı yumoş baby var ben onu kullanıyorum çok da memnunum. Deterjan olarak da ben omo baby var onu kullanıyorum. Her ikisini de migros v.s. gibi büyük marketlerde bulabilirsiniz
27
Ara
2010

16:40
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR Füsun, (Ankara)
Pınar Hanım, ben organik deterjan kullanıyorum. Sodasan markası. Yumuşatıcı olarak yine aynı markanın yumuşatıcısını kullanıyorum. Benim oğlumda inanılmaz kabarıyordu ki ondan önce dalin in deterjanı ve yumuşatıcısını kullanıyordum. Kokusuz ve kolay durulanan bir ürün olmalı bir de çamaşırlarını yıkarken mutlaka çift durulama yapın. Ben kızarma kabarma problemlerini böyle aştım. Geçmiş olsun, sevgiler..
29
Oca
2011

02:07
KONTAKT DERMATİTTEN MUZDARİP OLANLAR pınar, (Yalova)
bu nasıl bi alerjidirki kızıma şu ana kadar tespit edebildim kadrıyla kırmızı mercimek,portakal,mandalina,nar,kremalı bisküvi,ceviz ve çikolata dokunuyor.hele mercimek hep yerdi bişey olmazdı artık alerji yapıyor.bu dertten muzdarip kimse yokmu???
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek