Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
5
Mar
2011

16:02
dis cikartma , (Belçika)
bebekler en erken nezaman dis cikartilar? benim oglum 3bucuk aylik agzindan oyle salya akiyo iki uc gundurhuzursuz cok aglio gece uykusundanuyanmayan cocuk ucker kalkiyor ara ara ttek tuk oksuruyor atesi 37.8 sizc bunlar dis cikartma blirtisimi?
5
Mar
2011

18:11
dis cikartma arzu, (Adana)
olabilir eylem hanım.diş çartmanın genetik olduğunu biliyorum anne yada baba erken aylarda diş çıkartmışsa bebekte erken çıkartabilirmiş...
5
Mar
2011

18:18
dis cikartma Neşe, (İzmir)
Eylem hanım merhaba,benim oğlum da 3,5 aylıktı dişini gördüğümüzde.Çok şükür ateş,huzursuzluk yapmamıştı çıkarırken.Allah kolaylık versin,sağlıklı günler.
5
Mar
2011

19:33
dis cikartma tuğba, (İstanbul)
mrb eylem hnm benım oğlumda 4 aylıktı diş çıkarttığında.söylediğiniz belirtiler bzdede vardı sadece ateş olmadı.salyalanma dr un dediğine göre 2-3 ay öncesindende yaşanıyormuş.rabbim yardım etsin diğer dişler çok daha zor emin olun..
5
Mar
2011

19:44
dis cikartma , (Belçika)
tskler hepinizeearkadaslar.. Umarim disinden dolayidir kuzucugum cok rahatsiz bir iki gun daha bekliyeyim olmazsa dr;gotururum:)
27
May
2011

20:21
dis cikartma mehtap, (Belçika)
eylem hanim bebeginiz dismi cikartiyormus benim oglum aylik oldu ve gundur cok huysuz bucuk ay oncesinden salyasi felan akmaya basladi dislerini kasiyordu ama hala ne bir sislik nede bi belirti var bende endiseleniyorum distenmi yoksa basla bir sebeptenmi diye tecrubeli annelerden yorum bekliyorum
28
May
2011

11:23
dis cikartma Nefise, (Kırklareli)
mehtap hn rakamla yazdıklarınız görülmüyor ekranda ,bebeğiniz kaç aylık anlaşılmıyor . benim kızım 3,5 aylıkken dediğiniz gibi salya akıtmaya başladı ,yaklaşık 2 ay hep salyalıydı ağzı.sonra kesildi o salyalar.8 aylıkken bardaktan su içirmeye çalışırken çıt yaptı ,bir baktım dişleri patlamış.2 tane alttan dişi çıktı ,hiç anlamadık nasıl çıkardığını.bir iki gece hafif huysuzluğu olmuştu sadece.şimdi 10 aylık hala başka dişi çıkmadı ama bu aralar iştahı iyice azaldı ve üstü hafif giyinik de olsa çok terleme yapıyor,yeni bir diş bekliyoruz .bakalım inşallah çok zormalnmadan çıkarır.allah hepsine yardımcı olsun bu dönemlerinde.
30
May
2011

11:48
dis cikartma Pınar, (İstanbul)
Merhaba,
Benim oğlum da herhalde yakında ilk dişini çıkaracak. Bir büyüğüm dişini kaşıması için yeşil soğanın beyaz kısmını eline vermemi söyledi. Dişi çabuk çıkar dedi. Ben çabuklaştıracağını sanmıyorum ama enfeksiyonlardan koruyabilir.
Diş çıkarma sırasındaki ateş, o bölgenin enfeksiyonlara yatkınlaşmasından kaynaklanıyormuş.
İlk fırsatta şu soğanı alıp deneyeceğim.
31
May
2011

00:14
dis cikartma SERAP, (Çorum)
bende pırasa veriyorum. görseniz bir hırsla ısırıyor.en azından elleri ağzında olmuyor. ağzı ve elleri de mis gibi pırasa kokuyor:))
31
May
2011

11:51
dis cikartma ceren, (Kahraman Maraş)
serap hnm,peki koparmıyor mu pırasaıyı ya da soğanı?oğlum 7,5 aylık ve biz de diş sıkıntısındayız.aslında salyalanma,ateş bayadır var ama bi türlü çıkaramadı diş.ben de sğanı vermeyi denedim ama parça koparınca,(tabii büyükçe)ağzından zor aldım.
31
May
2011

14:15
dis cikartma SERAP, (Çorum)
pırasanın püsküllü kısmından katları görülmeyecek şekilde kesiyorum orası daha sert olduğu için koparamıyor.
1
Haz
2011

22:09
dis cikartma mehtap, (Belçika)
nefise hanim oglum 5 aylik oldu ve hala ayni problemler devam ediyor.
1
Haz
2011

22:18
dis cikartma saniye avan, (Gaziantep)
Devid 3 ampul damla var arkadaşlar, belki duymuşsunuzdur, bir çay kaşığı kadar var içinde, bebek diş çıkarmadan önce veriliyor ve sıkıntılar azalıyor. Bir defaya mahsus. Benim oğlum 6 aylıkken iki dişini birden çıkardı ama sıkıntıları hala vardı geçen gün damlayı kullandım.
1
Haz
2011

22:20
dis cikartma özlem, (Sivas)
bebeklerde 3-4 aylıkken oluşan salya diş çıkarma belirtisi değil o dönemde bebeklerde salya artıyor ve bebeklerde yutmayı bilmedikleri için kısa bir süre salya akıtma problemi olabilir.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek