Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
1
Nis
2011

14:44
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? ceren, (Kahraman Maraş)
merhaba,5,5 aylık oğlumun kolik ağlamaları geçse de gazı hala devam etmekte.gündüz rahat çıkarıyor ama gece çok sıkıntılı.uyumuyı tercih ediyor ama bir yandan da gaz sıkıştırıyor,yüzüstü yatırdım ama yüzünü yatağa gömüyor bazen.uyku haliyle nefesi kesilcek diye korkuyorum.siz yüzüstü yatırıyor musunuz gece uykusuna?
1
Nis
2011

14:53
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? nejla gedikoğlu, (İstanbul)
Merhaba Ceren hanım , ben de kızımın gaz sancısı dolayısıyla yüz üstü yatırmıştım kızımı( korkarak) , geceleri kalkar acaba boğuldu mu diye kontrol ederdim ama ne yazık ki öyle daha rahat uyuyordu..dr ların dediğine göre Ani Bebek Ölümleri sendromu en çok yüz üstü yatan bebeklerde oluyormuş yan ya da sırt üstü yatan bebeklerde o sendrom istatiksel olarak çoook azmış, şu an kızım zaten pozisyonunu kendi belirliyor, 13 aylık sayılır..forum konunuzu görünce korkularım aklıma geldi paylaşayım dedim..ben şu ani bebek ölümleri olayını internetten okumuştum isterseniz siz de bakın.
1
Nis
2011

18:43
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? mehtap, (Belçika)
merhaba ceren hanim benim 3 aylik oglum var kolik aglamalar bende cektim halada azda olsa devam ediyor gaz problemi yeni dogdugu zamanlar 2 haftalikken yuz ustu yatirinca uyuyordu sirt ustu yatmiyordu doseginiz sertmi eger yumusaksa donerken burnu gomule bilir benim bebegimin dosegi sertti bi sorun yasamadim ama doktorum sirt ustu yatirmami soledi sadece ben yanindayken agiz ustu yatirmam gerekmis geri sirt ustu yatirmayi alistirdim hemde agiz ustu yatinca kafasinin bicimide sivri oluyor mecburen yanlara yattigi icin.
2
Nis
2011

01:34
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? hilal, (Ankara)
EĞER ÇOCUK BAŞKA TÜRLÜ UYUMAK İSTEMİYORSA AĞZINA EMZİK VERİN BOĞULMA RİSKİNİ AZALTIYORMUŞ.TABİ ALLAH'A EMANET
2
Nis
2011

08:57
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? ceren, (Kahraman Maraş)
nejla hnm,siz kızınızı büyütmüşsünüz ne güzel..gaz sancılarınız ne zaman geçti?6 ayda geçer diyorlar ama 15 gün kaldı pek geçicek gibi değil..ben de bir araştırayım ani bebek ölümleri sendromunu..tşk.
2
Nis
2011

09:01
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? ceren, (Kahraman Maraş)
aslında başka türlü uyumak istemiyor durumu yok sadece,yüzsütü yatınca gaz sancısı rahatlıyor.uykusu çok bölünmüyor.gündüz 1-2 kere yatırdım bu şekilde.ama gece için ben de uyuyunca endişeliyim.deneyemedim bi türlü korkumdan..emzik mantıklı tabii.yatağımız da sert.bir de doktorumuza soralım bakalım..
2
Nis
2011

10:53
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? hilal, (Samsun)
ceren hanım oğlum 9 aylık 20 gunlukken yuz üstü yatırmaya başladım gece gunduz.hala yuzustu uyuyor.yatak sert ve duz ise sorun olmuyor.bebeğinizin başının altına sakın yastık koymayın ama.hem yuzustu yatan çocukların kafa şekilleri de çok duzgun oluyor:))
2
Nis
2011

13:00
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? nejla gedikoğlu, (İstanbul)
:-( inanın hatırlamıyorum, her gün yeni bir dert çıktığı için eski dertleri aklıma gelmiyor..bu günlerde yemek yememe sorunu ile boğuşuyoruz..karnının şırıltıları( ki gazdan dolayı sanırım) 6 aydan uzun sürmüştü sanırım
4
Nis
2011

17:10
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? Begüm, (İstanbul)
Merhaba arkadaşlar, annem ben dahil olmak üzere 3 çocuğunu da sürekli olarak yüz üstü uyuturmuş... Ben oğlumun doktoruna danıştım evet ani bebek ölümleri (Allah korusun) görülebiliyormuş v.s. diye uyarmıştı ama anneannem de "40'ından sonra o nefes alamazsa kendini kurtarır sen merak etme" dedi...
Biraz korkarak da olsa oğlumu ben 40'ından sonra hep bu şekilde yatırdım çünkü bizim de gaz sancımız hep vardı (4 ay'a kadar) ve gerçekten de yüz üstü yatınca gazını daha kolay çıkarıyordu ...
Oğlum artık 17 aylık artık kendi kendine zaten yüz üstü yatıyor hatta ayağımda salladığım zaman bile işi iyice abartıp bacaklarımın üstüne bile yüz üstü yatıyor:))
7
Nis
2011

14:13
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? ceren, (Kahraman Maraş)
hepinize teşekkürler,geceleri arada bir yüzüstü yatırmaya başladım.zaten yarım saatte bir kalktığı için,her kalmasına posizyon değiştiriyorum:)
15
Nis
2011

02:19
bebişleri uyurken yüzüstü yatırmalı mı??? pınar, (İstanbul)
benim de 16 aylık bir oğlum var.ilk 3 ay yüzüstü yatıramadım boynundaki kırık yüzünden ama 3. aydan sonra başka türlü yatmadı.sadece yüzükoyun uyuyor.sırt üstü yatırdığımda hemen uyanıyor.ve yatarken de yastığa sarılıp yatıyor.ALLAH yardımcımız olsun.her çocuğun farklı huyları var.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek