Forum Pediatri

22
Nis
2011

11:30
Meyve / Sebze temizliği Begüm, (İstanbul)
Selam Bayanlar, meyve / sebzeleri biliyorsunuz kabuklarıyla yemek en sağlıklısı...peki temizliğini nasıl yapıyorsunuz? İyice yıkamak tamam tabii ki yapıyoruz ama yeterli midir?
Siz nasıl yapıyorsunuz???
Yeşil sebzeler sirkeli su evet ama diğer meyve/sebzeler??
22
Nis
2011

12:06
Meyve / Sebze temizliği zelal, (İstanbul)
Çok iyi yıkamak dışında pek birşey aklıma yatmıyor benim.
22
Nis
2011

12:09
Meyve / Sebze temizliği , ()
sirkeli suyla yıkıyorum ben
22
Nis
2011

12:17
Meyve / Sebze temizliği betul, (Konya)
arkadaslar iyice yıkamak yeterli bence netice itibariyle bebişlerimizinde gelişmekte olan bi bağışıklık sistemi var izin verelimde onların bünyeleride yasadıgımız dünyaya uyum saglamayı öğrensin..ıspanak marul gibi sebzelerde bazen küçük böcekler veya asırı toprak olabiliyor onlar için sirkeli su elbette güzel çözüm..yinede içinize sinmiyorsa meyveleri bir süre normal sudada bekletebilirsiniz dr tavsiyesiydi bu bana..
22
Nis
2011

12:30
Meyve / Sebze temizliği , ()
ben herşeyi sirkeli suyla yıkıyorum,üzerindeki kimyasallar için de en etkilisi sirkeli su,tamamen çıkmasa bile sadece suyla yıkamaktan daha etkili,üstelik sirkenin herhangi bir zARARı da yok.
22
Nis
2011

12:46
Meyve / Sebze temizliği evremoz genç, (İstanbul)
sirke en mantıklısı
22
Nis
2011

13:09
Meyve / Sebze temizliği Begüm, (İstanbul)
Evet aslında demek istediim oydu, yani üzerindeki kimyasalları en aza indirgemek için... Örn. bi ara armutların dışını mumladıklarını, böylece daha taze görnündükleri v.s. gibi şeyler duymuştum o yüzden sordum.
Benim de sadece yaptığım sirkeli su...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek