Forum Pediatri

6
May
2011

22:53
süt içmeyen bebekler özlem, (Sivas)
bebeğim 22 mayıs 2010 doğumlu ve sadece 4 ay anne sütü aldı. şuan ne formül mama ne de süt içiyor. ayrıca muhallebide yemiyor. bu durum yaklaşık 2-3 aydır var. bende süt vermeyi denedim onuda istemiyor. pipetle oyunla vereyim diyorum sütün tadını alınca içmiyor. gece de aynı şekilde mama ya da süt tadı alınca ağlıyor su istiyor ne yapabilirim günde 1 kase yoğurt yiyor ama yeterli olmuyor diye düşünüyorum.
6
May
2011

23:35
süt içmeyen bebekler Meral, (Ankara)
Özlem Hn. Merhaba, benim oğlum 40 aylık oldu halen süt içiremiyorum, dediğiniz gibi yoğurt yiyor bıkmasın diye arada ayran yapıyorum, peynir ve süt kesinlikle yemiyor içmiyor, muhallebiyi hazırmı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama milupa nın muhallebisini o zamanlar benim oğlum çok sevmişti isterseniz deneyin,dr.umuz illa sütü süt olarak tüketmesi şart değil demişti,krep yapıyorum ununu az katıp yada puding sütlaç vs. denedinizmi, birde dr.danone önermişti bize oğlum onuda severek yiyor.
7
May
2011

21:13
süt içmeyen bebekler özlem, (Sivas)
Meral hanım kızımın peynir ve yoğurt tüketimi iyi. muhallebide her çeşit denedim pişen pişmeyen hazır ev hapımı aklınıza gelecek herşeyi denedik ancak malesef yemiyor. bizimle birlikte herşeyi yemek istiyor ama süt mama muhallebi yok. anne sütünü yeteri kadar almadığı için mama yememesine üzülüyorum. bari süt içsin dedim onu da veremedim. su içmeye başladı hepsini bıraktı. danone vs hiç vermedim yoğurdunu evde keçi sütünden yapıyorum onun dışında tatlı şeyler muhallebi tarzı şeyler yemiyor.
7
May
2011

23:01
süt içmeyen bebekler Naz, (Tanımsız)
benim kizim da bebekken süt sevmiyordu, simdi 2 yasinda cani isteyince 1 cay bardagini bitiriyor...
7
May
2011

23:39
süt içmeyen bebekler Meral, (Ankara)
Özlem HN. tekrar merhaba, ben 21 ay anne sütüne devam ettim,hazır mamalardan takviyede aldı ama sebze yemez benimkide, artık ben kendi haline bıraktım üstüne düştükçe aman süt içsin aman gıdasını alsın diye uğraştıkça moral bozukluğundan başka bişey olmuyor anladım ki üstüne düşmemek gerekiyor oluruna bırakmak gerekiyor,büyüdükçe mecburen alışacaklar. Sevgilerimle...
9
May
2011

15:32
süt içmeyen bebekler özlem, (Sivas)
Meral Hanım benim tek endişem bebekliğinde anne sütü almadığı için onun yerine bari hazır mamasını yesin ama dediğiniz gibi üstüne düştükçe sanki inatlaşıyor ben de kendi haline bırakacağım.
10
May
2011

21:54
süt içmeyen bebekler özlem, (Sivas)
bugün çok ilginç kızım kola görünce mutluluktan çığlık çığlığa alkış çalmaya başladı. yavrucuğum sen nerden bilirsin onu süt olsa içmek istemezsin tabii vermedim ama geçende sarı kola içerkenken böyle bir hareket yapmıştı anlamadım bu çocukları :))
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek