Forum Pediatri

7
Ağu
2011

11:35
SAÇ KAZITMA şerife, (İzmir)
BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? Yani çocuğun saçı gür çıkarmı kazınınca yorumlarınızı bekliyorum..
8
Ağu
2011

11:24
SAÇ KAZITMA ceren, (Kahraman Maraş)
şerife hnm,ben kazıtınca gür çıkacağına inanmıyorum,bana pek mantıklı gelmiyor.hele ki bebeklerde..sonuçta genetik bi durum sözkonusu,ama nasılsa çıkacaktır saçları bebeğinizin.ablamın bebekken bi tutam saçı varmış,büyüdükçe bir saç çıktı size anlatamam,kalın telli ve gür saçları var.
bence endişe etmeyin,nasılsa gürleşir saçları..
hem böyle de çok tatlı göründüğüne eminim..:)
8
Ağu
2011

14:46
SAÇ KAZITMA şerife, (İzmir)
ben kazıtmayı düşünmüyorum. en sevimli zamanlarında çirkin ördek gibi oluyorlar.
ama bunu birsürü kişi bana baskı yapar tarzda söyleyince sizlerin de fikrini alayım dedim.
ayrıca bebeğin saçının bayaa bi olmasına rağmen bunu söylüyorlar.
dediğim gibi sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?????
8
Ağu
2011

16:07
SAÇ KAZITMA Yasemin, (İzmir)
merhaba şerife hanım
ben bu konula ilgili uzman bir hekim ve bi kuaförün konuşmasını dinlemiştim bebeklerin saçlarını kazıtmak gerekliymiş özellikle 1 yaş civarında çünkü bebeklerin gelişimini olumsuz etkileyebilirmiş vücudun en sağlıksız ve kuvvetsiz yeri kazıtılmadığında saçlar oluyomuş ve vücut sürekli saçı beslemeye kuvvetlendirmeye çalıştığı için çocuklarda beslenme bozukluğu görülebiliyomuş zaten şu anda da farkedersiniz çok yumuşak ve ince telli oluyolar forumunuz görünce paylaşmak istedim benimde bebekken hiç saçım yokmuş ve kazıtmışlar ancak öylelikle çıkmış ve annemim dediğine göre çok zayıf ve çelimsizken kilo alıp toplanmışım şuanda da saçlarım o kadar gürki anlatamam ben oğlumun saçını bir daha ki ay kazıtmayı düşünüyorum en fazla 2 ay sürüyo bi ömür boyu sorun yaşayacağına 2 ay çirkin oluversin bişey kaybetmez tercih sizin
8
Ağu
2011

22:44
SAÇ KAZITMA özlem, (Sivas)
şerife hanım benimde bebekken saçlarım kazınmış. çok zayıf ve az olan saçım şuan aşırı gür ve kalın telli kuaförlere göre kaliteli bir saç ancak o zaman yaşadığım psikolojiyi hala ailem anlatır. hani saçlarım böyle olacağına o zaman o duyguları hiç yaşamasaymışım. 1 yaşında olmama rağmen çok etkilenmişim.
kızım da neredeyse kel doğdu ve şuan çok az güçsüz saçları. ayrıca çok dökülüyor ve özellikle arka kısımda ki saçları tamamen kırık ve sağlıksız. amcamız çocuk dr ne yapalım dedik o da kestirin kazıtmasanızda kesin dedi. ama bilmiyorum görüntü olarakta kesilse iyi ama nasıl etkilenir kızım bilmiyorum. annemlerde kızın çok hassas psikolojisi bozulur diyorlar benim bebekliğimden deneyimli oldukları için ne karar vereceğimi bilmiyorum???
15
Ağu
2011

15:51
SAÇ KAZITMA gulden, (Ankara)
bizde bebeğimin saçmarını kazıttık evet gür çıktı...çok tatlıda oldu....Ama çok ağladı ve bende aptal gibi devam ettirdim.şimdi olsa asla kazıtmam
16
Ağu
2011

02:41
SAÇ KAZITMA şerife, (İzmir)
hepinize çok teşekkürederim. bende çok karar sız kaldım yazılarınızdan sonra.
benimde saçımı kazımış annemler benimde şuan çok gür saçlarm. ama yinede bilemiyorum işte .....
16
Ağu
2011

23:16
SAÇ KAZITMA özlem, (Sivas)
şerife hanım bende hala kararsızım ancak bayramdan sonra hiç olmazsa kısa kestirip uçlarda ki cansız saçları aldırmayı düşünüyorum.
8
Eyl
2011

23:22
SAÇ KAZITMA özlem, (Sivas)
şerife hanım 1 hafta önce kızımın saçlarını kısacık kestirdik. saç uçlarında ki cansız saçlar gitti ve en çok korktuğum şey kızımın bu durumdan olumsuz etkilenmesiydi çok şükür sorun olmadı :)) ayrıca benim ve çevremizde ki herkesin düşüncesi bir kız çocuğuna kısa saç bu kadar mı yakışırmış. kızım bu haliyle daha da güzel görünüyor yüzünün tam olarak güzelliği ortaya çıktı :)
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek