Forum Pediatri

19
Ağu
2011

10:43
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. mehtap, (Belçika)
merhaba hanimlar bebegim 8 aylik am su son zamanlar idrari cok kotu kokuyor neden bu kadar kotu kokuyor olabilir sizce anneler.
19
Ağu
2011

11:08
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. nurdan, (Sakarya)
benim bebeğimde 8,5 aylık onunda öyle ama herhangi bir şikayeti olmayınca çok üstüne düşmedim sanırım diş çıkarma dönemlerinde kokuyor bir ara yoktu şimdi yine başladı...bol bol su vermek lazım sanırım
19
Ağu
2011

11:19
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. mehtap, (Belçika)
benim oglumun daha disleri cikmadi dis cikartirken oyle idrarinda koku oluyormuymus.
19
Ağu
2011

15:32
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. ceren, (Kahraman Maraş)
eğer ki gece uyurkenki bezi kötü kouyorsa normal.gece beklediği için bezde kokusu normal.ama gündüz de bezi sık değiştirmenize rağmen koku varsa,idrar yolu iltihabı olabilir.
19
Ağu
2011

15:42
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. nejla gedikoğlu, (İstanbul)
Ayrıca ek gıdaya başlandıysa da hem kaka hem de idrarda koku yoğunlaşabilir..Yine de dr unuza danışın çünkü bazı hastalıklarda da( şeker gibi mesela)( hemen telaşlanmayın aman ha) idrarda koku farklılığı olur ..
19
Ağu
2011

16:34
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. Esra, (Konya)
Merhabalar,burayı okuyunca dayanamadım ve sizlerle benim hikayemi paylaşmak istedim. ben kendim küçükken(3 yaş) ve taki üniversite 2 ye kadar kontrol altında olmak üzere kronik pyelonefrit geçirmiş bir insanım.yani idrar yolu iltihabı ile başlayıp antibiyotik verilip doktordan basit bir iltihap geçti deyip geri yollanan ve ilerleyerek böbrek küçülmesi ve iltihaplanması ile sonlanan bir hastalık.Benim annem sadece idrarımdaki kokuyu farkedip beni doktora götürmüş iyiki götürmüş şimdi benimde 6 aylık bir kızım var ve bende koku takibi yapıyorum nolur annneler kokuyu hafife almayın inşallah bebişlerimizin hiçbirşeyi yoktur ama mutlaka doktora gidin ve ürolojiye değil nefrolojiye çünkü benim ürolojide iltihap geçer denilmiş ve heba edilmiş onlarca yılım var nefrolojide iyileşebildim ben, ayrıca idrar tahlilinde bazen iltihap çıkmayabiliyor buda hastalığı gizliyor o yüzden lütfen idrar kültür antibiyogram isteyin ısrarla.NOT:Herkezde aynı şey olmayabilir çok farklı durumlardan kaynaklanabilir koku lütfen hemen paniğe kapılmayın ama insan anne olunca tedbirli olması gerekiyor.Ayrıca bebişlerimize mutlaka bol su vermek önemli..Hayırlı ve sağlıklı günler..
19
Ağu
2011

19:50
bebegimin idrari cok kotu kokuyor. mehtap, (Belçika)
aslinda geceleri daha pis kokuyor yani pis demek az cok yogun bir koku oluyor sabaha kadar bekledigindendir belkide sabahlari az oluyor ama yinede idrari kokuyor eskisine gore ama ek gidalara basladi corba meyve puresi yogurt vs. onlarinda etkisi olabilirmii acaba. birde oglumun disleri hala yok nurdan arkadasimiz disten olabilir dedi ama dislerde henuz bir kabarma felan yok cikmadi bir turlu.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek