Forum Pediatri

20
Eyl
2011

23:16
ayaklarının üstüne basmak ilknur, (Hatay)
mrb kızım yarın 6aylık olcak ve ayaklarını üstünde durmuyo 2 dk az bişe duruyor sonra bırakıyor diklenmiyor.ayrıca daha dönemiyor kalçası yerde gövdesini dönderiyor.mesela beşiginde boyuna degilde bi bakıyorum enine düz şekilde yatmış yatagının.sizce basmaması normalmi ne zaman bascak yrütece koyuyo bazıları ya hiç duramaz orda nasıl olcak nezaman basar acaba.annem agır bu yembel diyor:(
22
Eyl
2011

14:32
ayaklarının üstüne basmak ceren, (Kahraman Maraş)
ilknur hnm,bence şu aşamada bir aciliyet var gibi gözükmüyo,sonuçta her bebek birbirinden farklı,kimisi uzun zaman emekler kimisi hiç emeklemeden yürür.bi bakmışsınız tutunup kalkmış bile.ama içiniz rahat etsin istiyosanız doktora götürmekte fayda var. en azından hangi zamandan sonra endişe etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.
22
Eyl
2011

20:41
ayaklarının üstüne basmak Pınar, (İstanbul)
Doktorumuz önce oturmayı, sonra emeklemeyi ve yürümeyi öğreneceğini söylemişti. Oturması için bile 8 aya kadar zamanı var... Acele etmeyin.. Merak etmeyin, geç değil..
1
Eki
2011

23:58
ayaklarının üstüne basmak poyraz, (Trabzon)
kemik ölçümünü yaptırın içiniz rahat etsin...
3
Eki
2011

09:30
ayaklarının üstüne basmak Aslı, (Samsun)
İlknur hanım,
Bence bebeğinizde bir sıkıntı yok. Benim oğlum da aylık aylıkken kısa süreli yere basabiliyordu. Dizleri bükülüyordu hemen.
8
Eki
2011

20:31
ayaklarının üstüne basmak ilknur, (Hatay)
benmde aynı basıyo saniye sürüyo bükülüyo.komşumuzun 5aylık ne güzel dikleniyor bizde tık yok.oglum 6 aylıkken çokiyiydi.acaba çok kucagımaalamıyorum yatıyo yani yerde koyuyorum ondanmı acaba.yeni dönmeye başladı ama yan yatmıyor dönüyor yerde.
10
Eki
2011

10:52
ayaklarının üstüne basmak Aslı, (Samsun)
Her çocuk farklı olabilir. Kızınızı mümkün olduğunca yerde oyuncakları ile birlikte bırakın. Oyuncaklara ulaşmaya çalışırlarken daha harketli oluyorlar. Dönmeyi, sürünmeyi, emeklemeyi bu şekilde öğreniyorlar.
10
Eki
2011

22:53
ayaklarının üstüne basmak Yasemin, (İzmir)
ilknur hanımcım her çocuğun gelişimi farklı bence takılmayın emeklemeden yürüyen çok çocuk var ama bu anne olarak insanın elinde olmuyo sizi çok iyi anlıyorum benim oğlumda 6 aylık emekledi 8 aylık tutunarak sıralıyodu ama şuanda 14 aylık olacak hala yürümedi siz dikilmiyo diyosunuz ama emin olun farklı bi açıdan büyüyodur
bende aslı hanıma katılıyorum yerde bolca sürünsün çok faydası oluyo
14
Eki
2011

21:01
ayaklarının üstüne basmak ilknur, (Hatay)
evet yere bırakmaya başladımdönmeye başladı artık şükür ama oglum üstüne çıkmaya falan çalışıyor durdurmuyor kardeşini biraz daha basmaya başladı.yürüteç alalım diyorm eşime oda zararlı diye şimdi çıkardı halbuki oglum 6aylıkken koyduk 9aylıktı adım atıyodu karşıdan karşıya 10 da yürümüştü.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek