Forum Pediatri

4
Eki
2011

16:26
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? siret, (Van)
bebeğim 11. ayın içinde 4 üstte 4 altta dişleri var.bu sıralar çok ağız suyu akıyordu.ben azı dişlerinin çıkmasını beklerken yatarak güldüğünde tesadüfen gördüm ki üstten arkadaki köpek dişleri patlamış.bu normal midir?
5
Eki
2011

13:46
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? nejla gedikoğlu, (İstanbul)
Köpekler öndeki keserlerin hemen yanındakilerdir.Normalde keserlerden sonra 1.süt azları çıkar( Yani köpeklerden 1 diş arkadakiler)( Kusura bakmayın arakadaki köpekler dediğiniz için belki de yanlış dişleri köpek dişi sanıyorsunuzdur diye açıklıyorum_diş hekimiyim) ..Ama sırası da oynayabilir, bir anormallik var denemez bu duruma..
5
Eki
2011

14:22
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? Aslı, (Samsun)
Benim oğluşumun 8. ayı bitiyor. Daha dişlerden eser yok.:)
5
Eki
2011

23:03
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? özlem, (Sivas)
aslı hanım benim kızım 9. ayında dişlerini çıkardı. uzmanlar normal desede biz anneler endişeleniyoruz dert etmeyin zamanı gelince inşallah ağrısız sorunsuz çıkarlar.
siret hanım kızımın altta ve üstte birer dişi varken azıları çıkmıştı görüştüğüm uzmanlar bebeklerde dişlerin çıkış sıralaması her bebekte farklı olabilir demişlerdi.
6
Eki
2011

09:40
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? siret, (Van)
necla hanım evet köpek ve azı dişlerini birbirine karıştırıyormuşum.şöyle diyeyim.tam olarak kestiremedim ama en arkadan 2. veya 3. dişi.her iki taraftan da patlamış.
özlem hanım benim bebeğimin çıkan dişlerinin sıralaması da baya farklı.annelik işte.çevreden de farklı tepkiler gelince( neden bununki farklı gibisinden) insan endişeleniyor.
aslı hanım benim bebeğimin dişleri 8. ayın sonunda çıkmaya başladı 15 günde 4 dişi birden çıktı.sonra diğer dördü de arkasından geldi.
6
Eki
2011

09:57
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? Aslı, (Samsun)
O zamanda bizim ki de 15 güne kadar çıkmaya başlar sanırım. Hepsi birden çıkarsa güzel olur. Umarım ağrısız, acısız çıkar dişlerimiz..
7
Eki
2011

11:35
köpek dişlerinin önce çıkması normal mi? nejla gedikoğlu, (İstanbul)
siret hanım o zaman sıralama doğru..Önce öndeki 4 keser çıkar sonra birinci süt azısı..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek