Forum Pediatri

16
May
2010

13:36
bebeklerde yüksek ateş ilknur, (Yalova)
ANNELER BENİ BİLGİLENDİRİN LÜTFEN ACİİİİİL....
50 günlük bebeğim bugün rahatsızlandı.ateşi var koltuk altından ölçtüm 37.6 ayrıca ara ara kusuyor ve rengi açık yeşil gibi.ishal yok.ateş düşürücü olarak 1 çay kaşığı minoset verdim. henüz etki etmedi.acil müdahale gerekirmi
16
May
2010

14:20
bebeklerde yüksek ateş ilknur, (Yalova)
YARDIMCI OLUN LÜTFEN BEKLİYORUM...
16
May
2010

14:51
bebeklerde yüksek ateş meryem şimşek, (Diyarbakır)
merhaba ilknur hanım. bebeğinizin ateşi yok tedirgin olmayın. ateşi 38 in üzerine çıkarsa ateşi var demektir. eğer 38 in üzerine çıkarsa ılık su ile duş aldırın, üzerini giydirmeyin atletiyle veya zıbınıyla kalsın. koltuk altlarına, alnına ve kasıklarına ıslak bez bırakın 10 dk arayla bezi değiştirin. bu arada ağrı kesici vermeyi unutmayın. eğer ateşi çok yükselirse minoset ve pedifen şurupları 4 er saat arayla verebilirsiniz. çok geçmiş olsun...
16
May
2010

14:53
bebeklerde yüksek ateş meryem şimşek, (Diyarbakır)
bu arada süt içtikten sonra kusuyordur herhalde, engellemek için süt verdikten sonra başının altına yarım saat kadar ince bir yastık koymanız yeterli. bi de bebeğinizi çok fazla sarsmayın .
16
May
2010

15:14
bebeklerde yüksek ateş ilknur, (Yalova)
çok teşekkür ederim meryem hanım beni rahatlattınız. kusmanın rengi beni çok endişelendirmişti fakat tekrar etmedi.şimdi bebişim mışıl mışıl uyuyor ateşi düştü. yardımıznız için tekrar teşekkürler.
19
May
2010

01:11
bebeklerde yüksek ateş Müge, (Denizli)
ilknur hn. merhaba, çocuklarımın doktoru " ateşten hemen korkma,önemli olan ateşin hangi durumdan kaynaklandığını bilmek " der her zaman.çok küçük bebeklerde 38 e yaklaşınca hemen ılık suyla eklem yerlerine mendil koyun, hafif giydirin, ben calpol kullanıyordum birde paranox s fitil .kusma tekrarlarsa gecikmeden doktoruna götürün.umarım herşey yoluna girmiştir.
19
May
2010

16:00
bebeklerde yüksek ateş Gul, (Fransa)
merhaba 37.6 atesde korkmaniza gerek yoktur.38i gecerse endiselenin.ayrica yuksek ateste bebeginize kesinlikle soguk dus yaptirmayin bu bebeginizin sok gecirmesine sebep olabilir.bebeginizin giysilerini cikarin ve temiz bir bezi ilik suya batirip koltuk altlarina karnina ve diz kapaklarinin ustune koyun.. ates yukselirse hemen doktora goturun..
19
May
2010

17:10
bebeklerde yüksek ateş Aylin, (Eskişehir)
İlknur hanım,emzirdiğinizi düşününerek cevap yazıyorum.Bebeğinizin kusmanı hemen hastalık belirtisine yormayınız.Bebeğiniz acıktığı için olduğu gibi emme refleksi onu rahatlattığı , anne huzurunu ve kendini güvende hissettiği içinde emiyor.Bu nedenle fazlasını kusması normal.Kustukca acıkıp emecektir bu da normal.Önemli olan kusmanın şiddeti ve adeti..Fışkırır gibi kusuyor ve 38derece ateşi varsa doktor kontrolüne götürün.ama ağız dolusu kadar miktarsa teleşlanmayın.Ateşide fazla giydirmeyin bebeğiniz daha küçük ortam sıcaklığına tepki veriyor olabilir.Ayakları buz gibi soğuk ama ateşi 38derece varsa hastalık belirtisi olabilir.Evhama mahal vermeden sakinliğiniz koruyarak doktora götürün.Geçmiş olsun..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek