Forum Pediatri

12
Eki
2011

16:58
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? selda, (Zonguldak)
bebeğim 4,5 aylık ama ek gıdalara başladğında devam sütü vermek istemiyorum.inek ve keçi sütü konusunda da tereddütlerim var.ne yapmalıyım?
12
Eki
2011

18:16
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? özgür, ()
bebeğinizi emziriyorsanız neden başka süt verme ihtiyacı hissediyorsunuzki.bebeklere 1 yaşından önce süt önerilmiyor.süt yerine kendi yaptığınız yoğurttan verebilirsiniz.hem yoğurt ek gıdaya başlarken verilen ilk besinlerden.
12
Eki
2011

21:29
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? figen, (İstanbul)
ben doktorumuza sormuştum keçi sütü verilebiliyormuş sanırım ama emziriyrsanız gerek yok bence devam sütü en azından gunde 1 kere verın bence ben öyle yapıyorum
12
Eki
2011

21:48
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? gözen, (İçel)
merhaba;
kızım sekizbuçuk aylık.yaklaşık birbuçuk ay önce durup dururken emmeyi bıraktı.eteklerim tutuştu tabii.sütü nasıl neşekilde vermeliyim,devam sütümü kullanmalıyım vs vs.
doktorum beni çok iyi aydınlattı bu konuda.bana günlük bir su bardağı inek sütü veya keçi sütünü rahatlıkla verebileceğimi eğer devam sütünü almazsa peynir ve yoğurtla tolere edebileceğimi söyledi.burada seydi beyede aynı soruyu yönelttiğimde kendisinden aynı cevabı aldım.peynir ve yoğurt tek başına bebeğin kalsiyum ihtiyacını rahatlıkla karşılarmış.bu doktorun söylemi.paylaşmak istedim.kızım geceleri 2 kere uyanıp devam sütü alıyor.kimi zaman keçi sütü inek sütü veriyorum.asla sulandırmıyorum.4. aydan sonra inek sütünü sulandırmadan gönül rahatlığıyla verebiilirmişiz.bilginize...
13
Eki
2011

10:40
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? selda, (Zonguldak)
6 aylıkken çalışmaya başlayacağım. ek gıdalara başladığında mamalar, devam sütleri yesin istemiyorum. inek sütü veya keçi sütünü 1 yaşında önce vermeyin diyor bazı uzmanlar bazılarıda verebilirsiniz diyor. keçi sütünde fazla kalsiyum olduğu için bebeğin böbreklerine zararlı olduğunu okudum. ama bazılarıda anne sütüne en yakın süt olduğunu iddia ediyor. ha bi de badem sütü var o da ayrı bi mesele yani bu mevzu kafamı çok karıştırdı. direkt bu sütleri vermesem bile yoğurt,muhallebi gibi ürünlerde hangi sütü kullanmalıyım?
13
Eki
2011

11:20
keçi sütü mü inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim? ceren, (Kahraman Maraş)
selda hnm,işe başlamanıza varmış daha.şu an sütünüz yeterli ise zaten başka birşeye gerek yok.ek gıdalara başladığınızda da emzireceksiniz zaten.üstelik ek gıdalara öyle hemen bir öğün gibi de başlanmıyor.
ben oğlum 3 aylıkken işe başladım.iş yerinde sütümü sağdım.bu arada yetmediği içn devam sütü verdik.inek sütü 1 yaşından sonra verilmeli bence,keçi sütü daha hafif olmasına rağmen bana göre 6 ay erken.keçi sütünü ben ek gıdaya geçtiğimizde yopurt yapmak için kullandım.hem daha az gaz yapıyor hem tadı çok güzel.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek