Forum Pediatri

19
Kas
2009

17:16
rutin testler ZEYNEP, (Yalova)
arkadaşlar merhaba benim bebeğim 8.5 aylık.bu aya kadar doktorumuz hiç bir test istemedi ne kan sayımı nede idrar tahlili yaptırdık.sizin doktorlarınız istedi mi?yazarsanız çok sevinirim.
19
Kas
2009

18:01
rutin testler SEZEN, (İstanbul)
merhaba. Benim kızımda 7 aylık. bizim doktorda hiç istemedi. Ama ben çok huzursuzdu bir dönem ve evde idrar ve gaita tetkiki yaptırmıştım. Yakın bir poliklinikte. 9 aylık olunca ama kan tahlili yaptırıcam. Çünkü aşırı terleme var. Ayrıca sağlık ocağı da 9. ayda kan tahlili yaptırın demişti.
20
Kas
2009

12:21
rutin testler ZEYNEP, (Yalova)
aynen benim oğlumda çok terliyor özelliklede başı bende yaptırmak istiyorum ama şu grip salgını döneminde pek hastaneye gitmek de istemiyorum.ne yapıcağımı şaşırdım
20
Kas
2009

15:33
rutin testler pınar, (Eskişehir)
benim kızım 4 buçuk aylık geçen gün aşıya gittiğimizde kan tahlili yapalalım dediler biz de ertesi gün kendi doktorumuza sorduk o da kan tahlili için çok erken anne sütü alan bebeklerde değerlerin düşük çıkması normal daha sonra bakarız dedi.(ne zaman olduğunu söylemedi malesef) Benim kızımında başı özellikle emerken terliyor bende bunu doktoruma söylemiştim bir sorun olamaz demişti. internette okuduğum bilgilere göre d vitamini eksikliğinden olabilirmiş terleme. Betül hanım daha bir kaç gün önce hastaneye gitmiş biri olarak bence götürmeyin çok büyük bir ihtimalle bir şeyi yoktur grip olma riskini göze almayın bence. Bizim doktorumuz evinizde tartı varmış evde tartın 2 ay bir hastalık olmazsa gelmeyin hastaneye dedi. Allah hepimizin bebeklerini korusun
20
Kas
2009

21:35
rutin testler ZEYNEP, (Yalova)
amin pınar hanım.bende şimdilik götürmeyi düşünmüyorum.bende terlemesini doktora sormuştum normal olduğnu söylemişti ama benim asıl tereddütüm idrarının kötü kokması.enfeksiyon olabilirmi diye endişe ediyorum farkedilmeyip ilerlerse böbreklerinin etkilenmesinden korkuyorum.ama şimdilik biraz daha bekleyeceğim olmadı hastaneye gitmeden sadece idrarını götürürüm.
20
Kas
2009

21:55
rutin testler pınar, (Eskişehir)
umarım bir şeyi yoktur bebeğinizin bence de öyle yapmanız daha iyi olur.
3
Ara
2009

00:24
rutin testler fikriye, (İstanbul)
anne sutu alan bebekler 6 aylikken kan sayima yapilir,eger mama ile besleniyorsa 4 aylikken yapilir.Daha sonra 9 aylik,12 aylik.Eger 12 aylikken test sonuclari normal ise ve bebk dengeli ve yeterli besleniyorsa herhangi bir problem yoksa kanve idral sayimi 2 yasinda yapilir.Eger 12 aylikken bir sorun ciktigisa artik dr soyler.Benim bebegimin 6 aylikken kansizligi vardi daha hala da var.15 ayliga girince kan sayimi yapildi hala kansizligi var 18 aylik olunca tekrar test yapilcak.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek