Forum Pediatri

1
Oca
2012

21:13
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
oğluşum 27 günlük son 4-5 gündür çok fazla ağlamaya başladı ilk günlerki gibi gaz çıkaramadığı için sorunu gaz olarak değerlendirdik.dr önerisi ile zinco kullanmaya başladık ama gaz sorunu gitmediği gibi kakasını günde 3-4 defa yaparken 1 defaya düştü çok şiddetli ağlıyor kıpkırmızı oluyor artık anneyi emerken bile sakinleşmiyor huzursuzluk gösteriyor...sorunu ne olabilir....
1
Oca
2012

21:39
gaz mı kabızlık mı figen, (İstanbul)
esma hanım zinko pek işe yaramıyo açıkçası bende kullandım kabızlık için fitil var ben ondan kullanıyordum zaten poposu çok sert ise kabızdır
1
Oca
2012

22:21
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
fitilinde alışkanlık yapabileceğini söylediler birde milupanın rezene çayını denemeyi düşünüyorum...
1
Oca
2012

22:41
gaz mı kabızlık mı figen, (İstanbul)
fitili çok sıkıştığınız zaman kullanın bence bırde doktorumuz bıze nrmal rezeneyı önermişti ama söylediğiniz belirtiler gaza benziyo
2
Oca
2012

09:56
gaz mı kabızlık mı Aslı, (Samsun)
Bebeğiniz çok küçük bence çay içirmek için. Emziriyorsanız eğer, siz bol bol rezene çayı için, gaz yapabilecek yiyeceklerden kaçının, yemeklerinizi bol kimyonla yemeye çalışın. Bebeğinizi kasıklarına ve topuklarına tatlı elma yağı ile masaj yapın. Kabız olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle gaz sancısıdır. Benim oğlum da çok gazlı bir bebekti. 5 ay sürdü gazı. Yalnız gaz giderici ilaçların hiçbir faydası olmuyor. Kullanmanızı tavsiye etmem. Ben de ilk başlarda kullandım. Baktım kullandığım zamanlar ile kullanmadığım zamanlar arasında bir fark yok ben de bıraktım. Minicik bebeklerimizi ilaçla tanıştırıyoruz hemen. Bu arada içeceğiniz rezeneyi aktardan almanızı tavsiye ederim. Kakasını 5-6 gün yapamaması normal. Fitil kullanmayın.
2
Oca
2012

10:31
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
çok teşekkür ederim aslı hanım... bu tecrübeler işimize yarar inşallah
2
Oca
2012

13:36
gaz mı kabızlık mı tuğba, (Zonguldak)
mrb.esma hanım,bencede çay için bebeğiniz çok küçük.ayaklarını kontrol edin oğlunuzun sıcak tutmaya özen gösterin.bebeklerde gaz olmsının sebeplerinden biride o.çok zorda kalırsanız biogaıa diye bir gaz damlası var çok etkili.
2
Oca
2012

14:36
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
ayaklarınıda çok sıcak tutuyorum aslında çorap üzerine patik giydiriyorum..altını açarken kontrol ediyorum gayet sıcak..bugünde çok zorlandı bebeğim..
2
Oca
2012

15:28
gaz mı kabızlık mı fulya, (Ağrı)
merhaba esma hanım bebeğim 2 aylık aynı sorunları yaşıyoruz hemen hemen. zinco ben de denedim pek işe yaramıyor, metsili tavsiye ederim işe yarayor ama gaz sancısı hiç bir zaman tam anlamıyla hiç bir ilaçla sıfırlanmıyor. bir de ilaç saatlerine tam olarak uyun, mesela 4-5 saatte bir vermeyei ihmal etmeyin, o an rahattır ama akşam saatlerinde ya da gece mutlaka sancı geri gelir.
2
Oca
2012

15:59
gaz mı kabızlık mı sema, (Muğla)
selam esma,ben pek bebeklere ilaç kullanma taraftarı deyilim.yani sende elinden geldikçe pek ilaç kullanma.onun yerine aslının dediyi gibi bebeyine gaz yapabilecek şeyleri yemekten kaçın.fitilde sık kullanıldıgında alışkanlık yapabilir.
2
Oca
2012

19:11
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
metsili tıbbi ilaç olduğu için erken dediler..yediklerimede aşırı dikkat ediyorum aslında ama o yüzden ne yapacağımı şaşırdım..
2
Oca
2012

20:49
gaz mı kabızlık mı figen, (İstanbul)
esma hanım bana doktorum çiğ hiç bısey tuketme demıstı zor ama tuketmemeye çalışın ayaklarını sıcak tutun yavrum nasıl kıvrandığını tahmın edıyorum bızde 5 aya kadar cektık ınanın ilaçların hıç bı etkısı yok kaka problemı varsa bıkerelık olsun fıtılı verın bısey olmaz bende kullandım her ağladığında değil tabıkı çok kotu oldugunda rahatladı
2
Oca
2012

21:01
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
çok tşk ederim figen hanım....ama sanki zinco işe yaradı gibi biraz rahatladı ve kakasını yaptı bizde çok sevindik bide yine buradan bir arkadaş zeytinyağı sürün demişti onu denedik ondan sonra yaptı belkide ondan dolayı yaptı..
2
Oca
2012

23:29
gaz mı kabızlık mı Esra, (Konya)
esma hanım kasıklarını karnını ve topuklarının altını tatlı elma yağı ile ovun vede 3 damla çörek otu yağından verin çörek otu yağı içilebilir olcak ama.özellikle banyodan sonra mutlaka yapın tatlı elma yağı ile masajı banyo demişkende yatmadan öncede banyo yaptırmakta rahatlatır birde bebeğiniz henüz daha çok küçük olduğu için çörek otu yağını 3 damladan fazla vermeyin isterseniz çörek otu yağını doktorunuzada danışabilirsiniz.ayrıca benim kızımda da olmuştu bir ara bir arkadaşım bebeğimin poposuna hatta birazda içine doğru zeytinyağ yapmıştı ve kızım ondan sonra yaptı kakasını bunları hergün yaparsanız faydası olacağına inanıyorum inşallah en kısa zamanda düzelir bebişiniz.umarım yardımcı olabilmişimdir.
3
Oca
2012

18:31
gaz mı kabızlık mı figen, (İstanbul)
zeytınyağını annem yapıyordu bebeğime cok rahatlıyordu ben hıc bızaman yapamadım çorekotunun yağını duymadım ama çörekotunu kaynatıp suyunu 1 veya 2 kaşık verın demıslerdı bana esma hanım zınko başta banada ck yardımcı oldu sonra fayda goremedım umarım hemen geçer gaz cok zr bebek için
3
Oca
2012

19:26
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
aynen öyle ne kadar zor bebek için gaz buna direk şahit olunca anladım..
4
Oca
2012

14:32
gaz mı kabızlık mı Esra, (Konya)
çörek otu yağı benim kızımda çok işe yaradı hatta benim görümcemin eşi çocuk doktoru oda söylemişti çörek otu yağını kullanıp kullanmamak kararı tabiki size ait.
4
Oca
2012

16:58
gaz mı kabızlık mı esma, (Tokat)
çörek otunuda deneyecem bakalım....banyo dediğiniz gibi çok rahatlatıyor.....
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek