Forum Pediatri

23
Şub
2012

15:57
Bebeğine danette yediren var mı? Zeynep, (İstanbul)
Merhaba,
Oğlum şu an 15 aylık ve danetteyi çok seviyor. Zararı var mıdır, hiç araştırdınız mı?
23
Şub
2012

16:07
Bebeğine danette yediren var mı? ceren, (Kahraman Maraş)
canım merhaba,ben sütaşın meyveli minik yoğurtlarından yediriyorum.Ata bayılıyor.danette denemedim hiç.ama zararlı olduğunu düşünmüyorum sonuçta çok herşeyin fazlası zarar.fazla vermedikten sonra güvenilirdir..
Ata günde 1 tane yiyor severek..
23
Şub
2012

17:04
Bebeğine danette yediren var mı? Zeynep, (İstanbul)
Ceren'cim merhaba, nasılsın?...
Ben hala yoğurt mayalamaya devam ediyorum zaten. Günde bir su bardağı kadar yoğurt yiyor. Kayınvalidem Aras'ı bir arkadaşında götürmüş, orada da 2,5 yaşında bir kız çocuğu varmış ve annesi ona danette yedirirken, benim ki de istemiş ve bayıla bayıla yemiş. Ben bunu duydum, aldım tabi oğluma hemen. Ama kayınvalidem sağolsun, her gün bir tane yediriyor. İçime bir kuşku girdi, hazır ürün sonuçta. Her gün yerse bir sakıncası olur mu diye siz sevgili annelere de sormak istedim, acaba bu konuyu araştıran oldu mu diye :)
23
Şub
2012

17:13
Bebeğine danette yediren var mı? Aslı, (Samsun)
Oğlum 12 aylık. Ben yoğurt mayalıyorum. Hazır meyveli yoğurt hiç denemedim. Aslında denemeyi de düşünmüyorum.
10
Mar
2012

11:04
Bebeğine danette yediren var mı? Ayşe, (İstanbul)
Merhaba, benim bebeğim de 6 aya başladı S.O. hemşiremiz yoğurt verebilirsiniz ara öğün dedi . Ben de yoğurt vermeye başlamak isityorum ama nasıl sütten mayalıanıyor ve ( su katılıyormuş galiba )oranları nasıl ?
10
Mar
2012

11:31
Bebeğine danette yediren var mı? siret, (Van)
sütten yoğurt yapılırken süte su katılmıyor Ayşe hanım.ben kutu süt kullanıyorum sizin de tercihinize kalmış.pastörize de kullanabilirsiniz normal sağılıp kaynatılmış süt de.el yakmayacak sıcaklıktaki bir buçuk kutu yani bir buçuk litre süte 4 yemek kaşığı yoğurdu önce azar azar sütle sıvı kıvama getirip sonra sütün içine döküp karıştırıyorum.ağzını kapatıp poşete koyup üzerini battaniyeyle örtüp iki saat bekletince yoğurt oluyor.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek