Forum Pediatri

10
Mar
2012

11:48
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. siret, (Van)
kendi isteyiceye kadar ayrı yatırmayı düşünmüyorum.0-1.5 yaş temel güven dönemi olduğu için bu dönemde ayrı yatırılan bebeklerin terkedilmişlik duygusuna kapıldığını düşünüyorum.zaten bu dönemdeki bebekler hiç anneden ayrı kalamazlar hep yanında olsun isterler.bence kendi istedikten sonra ayrı bir oda yapmak en sağlıklısı.bu da okul çağına yakın dönemlerde olur herhalde.
10
Mar
2012

13:30
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. , (Belçika)
ben oglusumu 2yasinda ayirmistim odamizdan hemde tek kisilik yataga bence o yaslar ideal ama simdi cogu insan dogustan ayri odada yatiriyorlar ama bana ters geliyor dogar dogmazz ayirmak..
10
Mar
2012

13:30
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. , (Belçika)
ben oglusumu 2yasinda ayirmistim odamizdan hemde tek kisilik yataga bence o yaslar ideal ama simdi cogu insan dogustan ayri odada yatiriyorlar ama bana ters geliyor dogar dogmazz ayirmak..
11
Mar
2012

19:43
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. seçil, (İzmir)
ben bebeğimi 6 aylık olunca ayrı yatırmaya başladım.hiç bir zorluk çekmedim.9 aylık olduğunda hastalandı,geceleri çok sık uyandı ve o zaman yanıma almak zorunda kaldım.iyileştiği zaman ise ayıramadım.ama bu bebeğimle ilgili değil,benimle ilgili bir durum.çünkü bebeğimle yatmak,gece kokusunu duymak bana çok iyi geliyordu.bir yandan da huzursuzdum.çünkü eşimi dışlamaya başlamışım gibi geliyordu.sonra bir gün aniden karar verdim ve yine ayırdım.yaklaşık 1 yaşında filandı.şimdi 18 aylık.hala odasında tek başına yatıyor.siret hanım güven ve terkedilmişlik konusunda size katılıyorum.bende ona şöyle bir çözüm buldum.birincisi doğduğundan beri karanlıkta yatmaya alıştırdım.kesinlikle gece lambası yakmıyorum odasında.ikincisi ise gece uyandığında,seslendiğinde daha yanına gitmeden hatta yataktan kalkmadan 'burdyım annecim,geliyorum bitanem' gibi sözler söyleyip varlığımı hissettiriyorum.üçüncüsü de sabah babası işe gittikten sonra 45 dk-1 saat kadar gelip yanımda şekerleme yapıyor:)böyle bir düzenimiz var.arada sıkıntılar oluyor tabi.diş çıkarma dönemlerinde ateşleniyor bizim ki o zamanlar da da yanımda yatıyor.
12
Mar
2012

11:57
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. Seher, (İstanbul)
merhabalar ben de ilk 3 ay bizim odamızda beşiğinde yatırdım yavrumu.sonrasında gaz sancılarımız basladı ve gece hiç uyumaz oldu,o vakit ters yatarak rahat ettigini gördüm ve yanımıza aldım.sonra da hiç ayırmadım beşiği de attım:)7 aylık oldugunda rahatça sağa sola dönmeye başladı ve yataga sığamaz hale geldik ama yine de ayrılmak istemedim,yatagımıza birleşik portatif bir yatak koyduk şuan 11 aylık hala orda yatıyor, hatta gece dönüp dönüp yanıma düşüyor, gelmediginde gece uyanıp endişe ediyorum ayrı kaldık diye:)o bana ben ona doyunca ancak odasını ayırmayı düşünüyorum, bu da sanırım 1.5-2 yaş arası olacak gibi.bilmem doğru mu yapıyorum.herzamanki gibi içimden gelen sesi dinliyorum ben arkadaşlar:)
16
Mar
2012

18:46
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. meral, (Ankara)
benim oğlum 22 aylık bende ayırmak istemiyorum hoş o hiç istemiyor ilk uyuttuğumda yatağına koyuyorum uyanınca yanıma alıyorum yatağıda odamızda yanımızda daha rahat ve huzurlu uyuyor bazen babasını yataktan atıyor ama bende onsuz uyuyamıyorum ki :)
24
May
2012

15:55
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. aynur, (İstanbul)
merhabalar vallahi ayırabiliyorsanız bir yaşına gelmeden ayırın. benim oğlum 3,5 yaşında halen benimle yatıyor. uyuduktan sonra bir kac kere yatağına götüreyim dedim ama bir süre sonra uyanıp ağlamaya başladı. Mutlaka yanımda ve bir eli memede olucak. Abiside öyleydi bir süre sonra inanın istesenizde sizle yatmıyor onun için bende doyasıya oğlumda yatıyorum.
24
May
2012

16:15
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. Seher, (İstanbul)
oğlum 13 aylık oldu portatif yatakta yatmaya devam:)gece uyandıgında emzirip tekrar oraya koyuyorum bazen cok uykum oluyor yanımda kalsın emerken uyusun istiyorum rahat edemiyor heralde, oraya gitmek istiyor:)eğer gece kalkmayı bitirirse yatağına geçirmek istiyorum, şimdi çok rahat kalkıp iniyor bizim yataktan, biraz tehlikeli..
24
May
2012

17:24
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. KADER TERTEMİZ, (İstanbul)
Ben kızımı 6. ayında ayırdım hem o hem ben çok rahat ettim. Şimdi odasında yatağında döne döne keyifle uyuyor. Ben bunu yaptım diye sevgisiz de kalmadı kızım. Hastalık diş dönemlerinde tabiki yanıma alıyorum ama oda huzursuz oluyor rahat rahat yatmak istiyor. Doktorumda ayır oda bir birey izin ver alışsın kendi başına uyumaya dedi. Şimdi gece kalkma problemimiz yok doyuracaksam saat kurup kalkıyorum ağlarsa gidip okşuyorum ne ayakta salladım nede memede uyuttum. Ama şimdi çok rahatım uyuması iç,in yatağına yatırmam yeterli 5 dk. içinde uyuyor.
24
May
2012

23:38
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. Seher, (İstanbul)
kader hanım önemli olan bebeğin ne istedigini anlayıp bunu karsılayabilmek, yoksa insan kendini tatmin etmek yanımda bebekle uyuyayım demek için cocuk sahibi olmaz ki.siz bebeginizin rahat ettiği şekli bulup ihtiyacını karsılamışsınız ne güzel, ancak ayrı yatan cocukların sevgisiz kaldıgını neden iddia ettiniz ki, ben böyle birşey söyleyen görmedim. yanlıs anlasılmasın belli bir süre sonra şartlar uygunlaştıgında ben de odasına, yatagına geçirilmesi taraftarıyım zaten tavsiye edilen de budur. katılmadıgım nokta, biz de oldugu gibi eger bir bebek gecede 4-5ten fazla kalkıyor anne emziriyor ve tüm gece uykusuz kalıyorsa bu gün içerisindeki performasına da yansıyacagından yataga alınması kadar doğal bir durum göremiyorum.bu durum bebegin birey olma yolunda engel teşkil etmez.
16
Haz
2012

00:26
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. cemile, (İngiltere)
ben oglumu 6 aydan sonra ayri odada uyutmaya basladim.suan cok memnunum 10 aylik bebegim her aksam 7de uyur sabah 6 da uyanir ve gunduzde iki kez uyur 2 aatlik uykular genelde olur,,kendisi uykuya dalar ne sallarim nede odasinda beklerim.oglum uyanikkende cok hareketlidir ve gulucuk herkese verir:))hem o hem biz mutluyuz:))aliskanlik kazaninca bebekler daha saglikli sanirim ...sevgiler
16
Haz
2012

13:31
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. nilay, (İstanbul)
biz 5. ayını doldurduğunu gün ayrı yatmaya başladık şu an 21 aylık bi kez birlikte yatmadık...))
15
Nis
2013

15:07
çoçuğunuzu ne zaman ayrı yatırmaya başladınız .. ASLIHAN, (Samsun)
merhabalar eylem hnm benim oğlumda benle yatıyorama bizim için sorun olan gece hangi saatte olursa olsun yanından kalktığımı hissetmesi,el yordamıyla yatakta beni araması,uykusunda yönümü kendisine çevirmesi,mecbur kalmıştım bu şekilde yatmaya emziriyordum ve uyuyakalıyordum çünkü çalışıyordum yorgundum,Ama şimdi geceleri korkunç derecede bağımlı bana.Gece kimsenin onu sakinleştirmesine izin vermiyor,Ayırma ,işlemlerimde başarısız sonuçlandı.Şimdi 2 yaşımı bekleyeyim ve problem gibi gözüken bu durumu nasıl çözeceğim.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek