Forum Pediatri

30
Mar
2012

08:42
6. Hastalık özlem, (Sivas)
merhaba anneler kızımda geçen hafta şiddetli boğaz enf. görüldü. ilk antibiyotiğimizi kullandık bu hafta vücudunda avuç içi ve ayak tabanlarında döküntüler oluştu. ateş kaşıntı vs yok. allerji diye düşündüm bulunduğumuz yerde çocuk dr yok eczaneden allerji için şurup aldım ancak 3-4 günde geçmeyince kızıl kızamıkçık olabilir mi diye düşündüm sonuçta onlarsa bile yapacak birşey yok bekledim içim rahat etmeyince dün yakın bir yerde çocuk dr var oraya götürdüm 6. hastalık olduğunu söyledi.
30
Mar
2012

09:02
6. Hastalık siret, (Van)
geçmiş olsun özlem hanım.biz de o hastalığı 9.ayda atlattık.eşim şehir dışındaydı.tek başıma rezil olmuştum.her gün doktora gittik.işin garip yanı her doktor farklı hastalık söylüyordu.en son yeni mezun bir doktor gördü o 6. hastalık olabileceğini söyledi.sonradan araştırdığımda gerçekten 6. hastalık belirtileriydi.
bu hastalığı geçiren tek şey zaman.sadece yüksek ateşini düşürmek için şurup verebilirsiniz.zaten döküntüler de çıkmış.bundan sonra eski sağlığına kavuşur.
30
Mar
2012

16:24
6. Hastalık özlem, (Sivas)
teşekkürler siret hanım bizde kızımla tekiz gündüz bakıcımız var. eşim 6 ay gibi uzun bir süre şehir dışında ve çok zor oluyor hiç bilmediğimiz bir yer tanıdığımız kimse yok. ilk boğaz enfeksiyonu oldu kızım gece çok fena öksürüyor kaç kez boğulacak gibi nefessiz kaldı mosmor oldu çok zorlandım gece tek götüremedim ben araç kullanırken kızım durmaz taksi deseniz belli saatten sonra o da yok küçük bir yer. sabahı zor ettik sabah taksi çağırıp gittik. onu atlattık derken şimdi bu çok şükür ateş sorunumuz olmadı. kızımın bu ilk rahatsızlığı maşallah 22 ayına kadar ciddi birşey olmamıştı hafif durumlarda amcamız çocuk dr onu arıyoruz bu sefer o tlf da 6. hastalık yapacak birşey yok ateş olursa ateş düşürücü onun dışında kendiliğinden geçecek dedi ama geçmeyince içim rahat etmedi gittiğimiz dr de öyle dedi şimdi bekliyoruz. ben sağlıkçı olmama rağmen bu hastalık hakkında en ufak bilgim yoktu yeni öğrendim ve burdaki anneleri de haberdar etmek istedim. genelde boğaz enfeksiyonu ile başlayıp sonra döküntülerle kendini gösteriyormuş.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek