Forum Pediatri

4
May
2012

18:31
baş çevresi yasemin, (İçel)
Seavgili anneler..benim oğlum kasım 2011 doğumlu..67 cm ve 8.250 gram..Bugün sağlık ocağında doktor baş çevresinin 46.5 cm olduğunu söyledi..Normalden biraz hızlı büyümüş bu ay..Gerçi ailemizde var, yani genetik olma olasılığı yüksek ama yine de her ay kontrolleri yapılacak tabi..Doktor şimdilik bir tehlike olmadığını söyledi..Oğlum başını tutabiliyor..Doktor özellikle bunu sordu..Sizin bu konuda bir bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?
6
May
2012

00:31
baş çevresi Seher, (İstanbul)
merhaba yasemin hanım, yaşına girmeye yakın bebekler, istisnai durumlar hariç ortalama değerlere yaklaşıyorlar, dengeye geliyorlar. oğlum da olduğu gibi kilolu doğan bebekler bir süre kilo almayabiliyor, yada erken doğan/zayıf doğan yavrucaklar hızla kilo alıp akranlarını yakalıyorlar. bu sebepten endişe etmemelisiniz dediginiz gibi genetik yatkınlık varsa boylu poslu da olabilir maşallah.
6
May
2012

16:10
baş çevresi yasemin, (İçel)
İlginiz için çok çok teşekkür ederim..İnsan, çocuğu söz konusu olunca çok fazla endişeye kapılıyor..Allah kimseyi çocuğuyla sınamasın..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek