Forum Pediatri

14
Haz
2012

00:08
sağıklı ürün nilay, (İstanbul)
evde kullandığımız deterjanların bebişlerimize ne kadar zarar verdiğni biliyor musunuz...( siz neler kullanıyorsunuz
14
Haz
2012

10:07
sağıklı ürün nurcan, (İzmir)
ben şu an dalan roxy matik kullanıyorum.ama sabun cevizini bir araştırın netten.
14
Haz
2012

12:29
sağıklı ürün Zeynep, (İstanbul)
Bende Dalin ve roxy karışık kullandım..
1 yaşından bu yana da kendi deterjanlarımızla yıkıyorum kıyafetlerini. Zaten ütülendikleri için bir sorun yaşamadım.
14
Haz
2012

18:30
sağıklı ürün nilay, (İstanbul)
bende şimdi amwayin ürünleriyle tanıştım yumuşatıcısını ve deterjanını kullanıorum evin genel temizliği içinde amwayin diğer ürünlerini kullanıorum tavsiye üzerine başladım bebeğimm için çok iyi oldu çok memnunum siz hiç duydunuz mu
17
Haz
2012

11:06
sağıklı ürün siret, (Van)
deterjan ve yumuşatıcıda kendimizde ne kullanıyorsak oğlumun çamaşırlarında da onu kullanıyorum.hiç problem yaşamadım.deterjanı da her zaman gereğinden az koyarım çamaşırda kalma ihtimali olmasın diye.
bir de ev temizliği konusunda sürekli deterjanla ev temizlendiğinde(yani çok hijyenik ortamlarda) çocukların bağışıklığı fazla kuvvelenemiyor.dolayısıyla en ufak hastalıkları bile ağır atlatıyorlar.vücudun savunma mekanizmasının gelişebilmesi için mikroplara da ihtiyacı var.bazen evi sadece suyla temizlemek gerekir.
17
Haz
2012

17:05
sağıklı ürün Pınar, (İstanbul)
Ben tüm çamaşırlarda bazen granül sabun (sıcak suda eritecek zamanım varsa) ve bazen dalin deterjan kullanıyorum.
Yerleri sirkeli suyla siliyorum. Banyoyu domestosa temizliyorum. Bazen mutfağı da domestosla siliyorum.
Bulaşık için hazır deterjanlar kullanıyorum aama oğluma brşey verirken tabağını falan bi sudan geçiriyorum.
18
Haz
2012

10:17
sağıklı ürün semiha, (Muğla)
ben oglumun çamaşırlarını bızım camasırlardan ayrı yıkıyorum persıl jel kullanıyorum.bebekken bebek detarjanı kullanıyodum ama 1 yasından berı artık bebek detarjanını bıraktım.bırde camasırları daha hıjyen olsun dıye yıkadıktan sonra ütülüyorum.
19
Haz
2012

13:40
sağıklı ürün gülbiye, (Burdur)
siret hn.size katılıyorum benim oğlum çok hasta oluyordu sürekli boğazları enfeksiyon kapıyordu bizde temizliğe çok dikkat ediyorduk.emekli bir ebe tanıdığımız var mikrobada ihtiyacı var sokaklara çıkarın tozla toprakla oynasın demişdi.2-3 aydır sokaklarda oynuyor allaha şükür hastalanmadık öncesinde her ay yada 2 ayda bir yüksek ateşden enfeksiyondan dolayı hastanede yatıyorduk.
22
Haz
2012

01:47
sağıklı ürün nilay, (İstanbul)
bende kesinlikle katılıorum çocukların mikroplarla haşır neşir olması gerekio vücudun bakterileri tanıması gerekio ama benim bahsetiğim şey evde kullandığımız kimyasal deterjanlar ben onların zararından bahsediorum. tübitakın bilim teknik dergisinde açıkladığına göre son 10 yılda evde kullandığımız kimyasallardan dolayı çcuklarda görülen astım oranında yüzde 48 artış var. çoğu avrupa ülkesinde fosfat üretimi ve tüketimi yasakken evde kullandığımız bulaşık makinası deterjanlarının yüzde 35 i fosfat içerio türkiyede sadece amwayin deterjanı fosfat içermio ya herşeyi süperr lafla anlatılmaz diorum bende deneyince farkı gördüm türk insanı tavsiye üzerine bişeyler denemeyi sever kesinlikle bana tavsiye edildiğinde ön yargıyla yaklaşmıştım ama iş öyle değilmiş kendi gözlerinle görüosun farkıı
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek