Forum Pediatri

2
Haz
2010

08:09
SÜT SAGMA züleyha, (Antalya)
SEVGİLİ ANNELER.sizlere bir şey danışacagım.agustosta işe başlayacagım için.süt sagma makinesi ile süt biriktiriyorum.hergün 100 cc kadar.bunların poşetleri 180 cc oluyor bende 2 gün dolap kapagında biriktirip difrize öyle atıyorum.yanlış mıbilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim
2
Haz
2010

08:15
SÜT SAGMA SAADET, (İstanbul)
ZÜHEYLA HANIM BENDE ÇALIŞIYORUM VE SÜTÜMÜ SAĞIYORDUM. BİLDİĞİM ŞU SAĞILAN SÜT BUZDOLABI DIŞINDA 6 SAAT,BUZDOLAP KAPAĞINDA 24 SAAT, BUZLUKTA YADA DİFRİZE DE İSE 6 AY DAYANABİLİYOR.
2
Haz
2010

11:31
SÜT SAGMA Yeşim, ()
Züleyla Hanım, Ben de Saadet Hanım'n söylediği gibi eğitim aldım. Ancak oda ısısında 6 saat durmaz. O 6 saat oda ısısını 18 dereede tutan ülkeler için. Bizim sıcak iklimde oda ısısında mümkün olduğunca tutmamanızı öneririm.

Buz dolabı kapağına koyduğunuz süte 8 saate kadar ek yapabilirsiniz. 8 saatten sonra ekleme yapmamak gerekir. Buz dolabı kapağında en fazla 24 saat bekledikten sonra derin dondurucuya koymalısınız. poşeti doldurmaya uğraşmayın.

Daha ekonomik olmasını isterseniz kaynayılıp tekrar kullanılan süt saklama kapları da var. Avent-Nuk_Chicho hepsinin var.
2
Haz
2010

14:24
SÜT SAGMA Gul, (Fransa)
zuleyha hanim ben de bebegimi 8.5 aya kadar sut pomasiyla besledim.anne sutunu buzdolabindan cikardiktan sonra biraz ilik hale getirp vermelisiniz ve 1 saat icinde tuketmeli bebek aksi takdirde kesinlikle vermeyin.sutu cektikten sonra bebegin agzi degmedigi vakit sut normalde 4 saat dayanir ama siz o kadar saat bekletmeyin daha erken surede tukettirin ve buzdolabina koydugunuzda 24 saat icinde tuketilmesi gerek aksi takdirde kesinlikle vermeyin bebeginize.
2
Haz
2010

14:26
SÜT SAGMA Gul, (Fransa)
birde zuleyha hanim eger buzluga koyacaksaniz diger urunlerle birlikte degil ayri bir yerde saklayin.ben hic oyle denemedim.
2
Haz
2010

19:41
SÜT SAGMA züleyha, (Antalya)
bilgileriniz.için teşekkür ederim
6
Tem
2010

00:47
SÜT SAGMA hgsuner, (Tanımsız)
buzdolabının kapağına koyulmamalı diye okumuşum bir siteden rafına koymak gerekiyormus başlarda bende kapağa koyuyordum şimdi rafa koyuyorum
12
Ağu
2010

11:06
SÜT SAGMA derya, (İstanbul)
bencede bekletmeyin iki gün... saklama kaplarından alın onlar daha kullanışlı poşetler kullanışlı gelmemişti bana... kapları tekrar tekrara kullanabiliyorsunuz ...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek