Forum Pediatri

13
Ağu
2010

15:20
genel anesteziyle sünnet yapımı yasemin, (Zonguldak)
oğlum 5 aylık oldu.sünnet ettirmek istiyoruz ama doktorlar hep genel anesteziyle yapıyorlar.bende anesteziden dolayı korkuyorum.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yorumlarını bekliyorum.
13
Ağu
2010

17:02
genel anesteziyle sünnet yapımı Yasemin, (Ordu)
İyi araştırırsanız lokal anestaziyle yapan çocuk cerrahı bulabilirsiniz.Bulunduğunuz şehrin durumunu bilmiyorum ama,11 aylık oğluma 5 aylıkken yaptırmıştık izmir'de...1 yaşından sonra genel anesteziyle yaptıkları için 2 buçık yaşındaki oğluma yaptırmadık..Lokal çok kolay,acısız oldu çabuk iyileşti..
13
Ağu
2010

17:59
genel anesteziyle sünnet yapımı yasemin, (Zonguldak)
ben zonguldak ereğlide oturuyorum.nerdeyse bütün hasteneleri dolaştım lokal anesteziyle yapan bulamıyorum.bende lokal anesteziyle yaptırmak istiyorum.
13
Ağu
2010

23:00
genel anesteziyle sünnet yapımı Füsun, (Ankara)
Yasemin Hanım merhabalar, sünnetle ilgili ben de çok araştırdım. Ancak, lokal anestezi genel anesteziden bence çok daha riskli. Operasyon sırasında 5 aylık bir bebeğin kollarını ve bacaklarını tutmaları gerekecek ve bu gerçektende çok zor ayrıca çok da ağlayacak çünkü yanında siz veya babası olmadığı için korkacak. Bebeğinizi tutan doktor veya hemşirenin bir anlık boşluğuna gelmesi ve bebeğinizin bacaklarını oynatması durumunda allah korusun olması gerekenden çok daha fazla kesilebilir. ben oğlumda bu riski alamıyorum. doğumda yaptırmadığıma çok pişmanım. Şimdi ise ya 1,5-3 yaş aralığında veya 7 veya 8 yaşında yaptıracağım. Konu ile ilgili iyi bir uzman ve tam teşekküllü bir hastane de yaptırırsanız, genel anestezi ile risk çok daha az benim kanımca. Bebeğim ve ben isimli derginin ağustos sayısında bu konu ile ilgili bir yazı var. bir okuyun isterseniz. sevgiler.
14
Ağu
2010

23:33
genel anesteziyle sünnet yapımı yasemin, (Zonguldak)
fisun hanım teşekkür ederim.bende doğar doğmaz yaptırmadığıma çok pişmanım..
2
Eyl
2010

08:53
genel anesteziyle sünnet yapımı seher, (Isparta)
benim oğlum 14 aylık geçen hafta hem fıtık ameliyatı hemde sünnet oldu tabi genel anesteziyle.bence genel olması daha iyi füsun hanıma aynen katılıyorum.Ameliyata girmeden ağızdan sakinleştirici bir ilaç verdiler güle oynaya gitti.1 saat sürdü operasyon fıtıkta olunca sonrasındada anestezinin etkisiyle 2 saat uyudu.uyandığında gayet iyiydi.sünnetin sadece ilk günü biraz ağrılı geçiyor özellikle ilk çişini yaparken ağrı kesici iğneyle bebeği rahatlatıyorlar. sonrasında ise herşey normale dönüyor 1 haftada tamamen iyileşiyor.hastane ortamı ve doktorlara güveniyorsanız iyice araştırın bunu tabi genel anesteziyle yaptırın
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek