Forum Pediatri

14
Eyl
2010

01:25
ısırmak MELDA, (Bursa)
oğlum 16,5 aylık ve durmadan ısırıyor,sinirlenince ya da birşeyi yapamayınca kafasına vuruyor,bu konuda ne yapmam gerektiği konusunda tecrübesi olan var mı?
14
Eyl
2010

01:26
ısırmak MELDA, (Bursa)
memeden 15.ayda kestik ve bu ana kadar biberon vermedik yeni biberon ile mama içmeye başladı acaba bundan dolayı mı ısırıyor?
14
Eyl
2010

10:23
ısırmak ebru, (İçel)
görmezden gelin dikkatini başka yöne dağıtın uyardığınız zaman davranışı pekiştiriyorsunuz bu şekilde yaptığınız da düzeliyor benim 28 aylık kızımda hep uyguladım faydasını gördüm dikkat çekemediğini umursanmadığını anlayınca bırakıyor tabi bidefa bunun yanlış olduğunu canınızın yandığını üzüldüğünüzü anlatın hatta abartmamak kaydıyla kolundan ısırın onun ısırdığı kadar ki canının yandığını bilsin daha sonra umursamayın benim fikrim budur
14
Eyl
2010

23:48
ısırmak suzi, (Ankara)
Tabiki uzman psikologlar daha doğrusunu bilir ama bence normal. benim 15 aylık kızım da ısırıyor (diş de çıkarıyor ve acısı var) ve istediği olmayınca yüzüme vuruyor. Bebeği olanlara sordum çoğunun bebeğinde aynı davranış var. Ben de üstüne düşmüyorum, davranışını pekiştirmiyorum. Çünkü aaaa ne yaptın acıdı ayıp gibi sözler davranışını daha da pekiştiriyor. benim gördüğüm bu.
16
Eyl
2010

00:41
ısırmak MELDA, (Bursa)
bende pekiştirmemesi için tepki vermemeye çalışıyorum,canım çok acısa da.benim oğlumda yüzüme vuruyor,dişlerinden diye düşünsemde biran için bu tarz hareketlerini sık görmeye başlayınca tedirgin oldum,çok teşekkür ederim arkadaşlar,bu davranışı da geçecek:)sevgiler
9
Oca
2011

20:29
ısırmak , (Ankara)
bu konuda tecrubem var oglum 18 aylık olana kadar her sınırlendıgınde koparırcasına ısırdı doktora goturdum demır eksıklıgı olan bebekler ısırmak kemırmek ıstermıs sureklı ogluma 3 adet vıtamın yazdı 15 gunde gectı doktora goturun sıkayetı anlatın aynı sey soyleyecektır
9
Oca
2011

23:08
ısırmak özlem, (Kahraman Maraş)
benim kızımda 13.5 aylık oda sinirlendiğinde oda ısırıyor ama ısırdığını kimseye çaktırmıyor.eğer görmezseniz onu suçlamazsınız.3 yaşında abisi var o hiç ısırmazdı oda ısırır oldu.kızım daha yürümüyor ve bu onu geriyor bence ondan.birde çocuğun yapısı.bende kızımı gezdiriyorum abiyle ortak oyun kuruyorum ozaman azalıyor.
9
Oca
2011

23:38
ısırmak Naz, (Tanımsız)
benim kizim da 18 aylik oda, ne yapacagini bilmeyince ve benden ilgi görmediginde, örnegin telefon ile görüsdügümde cevap vermedigim icin beni isiriyor, ama benim kizimin demir eksikligi yok, sadece sinirlendigi zaman yapiyor, bende küsüyorum, sonra dayanamayip beni öpüyor, bazen vurdugu da oluyor, dislerini sikarak hemde, sinirlendigini gösteriyor bana, ama saka olrak vuruyor, bende onun eline vurunca hosuna gidip bitane daha geciriyor bana, bu yüzden birdaha vurdugunda onu birakip gidiyorum, pesimden kosarak gelip sariliyor bana, yani demek istedigim, bu bi dönem, gececegine inaniyorum:)))
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek