Forum Pediatri

23
Eki
2009

13:37
bıngıldak SAADET, (İstanbul)
merhabalar.benim oğlum yarın 4. ayına girecek.kilosu 6 kilo 250gr., boyu 62 cm., baş çevresi42 cm. iki ayrı doktora 3 gün arayla gittim. ikiside bıngıldağının kapanmak üzere olduğunu söylediler. yalnız bir doktorum devit 3 e devam et dedi, bir diğer doktor ise bir ay ara ver dedi. ne yapmam gerktiği konusunda kararsızım. yardımcı olurmusunuz lütfen. teşekkürler
3
Ara
2009

00:05
bıngıldak fikriye, (İstanbul)
bence d vitamini brakmalisiniz,cunku bebeginizin bingildagini erken kapanma sebebi olabilir.Eger d vitaminden eksik kalmasindan korkuyorsaniz hergun yarim saatte mutlaka gunese cikartmalisiniz.Biraz elleri ve ayaklari ciplak brakin gunesten de vitamin alsin.
8
Ara
2009

08:26
bıngıldak SAADET, (İstanbul)
öneriniz için çok teşekkür ederim. 1 ay ara verdik d vitamini kullanımına.inşallah bir sorun çıkmaz.
16
Oca
2010

23:32
bıngıldak İbrahim, (Samsun)
Bebeklerin bıngıldak denilen kafatası yapısı 4-18 ay arasında açıkdır.Bu yapının erken kapanmasında Dvitaminin rolü yoktur.Bıngıldak kapansa bile baş çevresinin beli bir hızda büyümesi gereklidir.Önemli olan baş çevresi ölçümlerinin aylık olarak takibidir.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek