Forum Pediatri

3
Şub
2011

04:32
diyet cennet, (Muğla)
Merhaba,emzirme sürecinde diyet yapanlar var mı?Ya da diyetisyen kontrolünde?Oğlum 1 yaşına girmeden fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum,şu an 9 aylık ve ben halen daha sütüm azalır korkusuyla girişimde bulunamadım!Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..
3
Şub
2011

08:57
diyet özlem, (Kahraman Maraş)
bence şimdiden diyete başla derim 1 yaşından sonra anne sütü karnını doyurmaya yetmiyor zaten birde iyice memeye düşüyorlar.Ben 2 yaşına kadar emzirmeye karşıyım 6 aya kadar ondan sonra biberon kaşık maması verilmeli emdiği kadar da emsin.oğlumda kitaplara göre yetiştirdim tuz koyma yağ koyma şu ay şunu,bu ay bunu yedir süt vermefalan filan.kilolarımdan kurtulana kadar bunalıma girdimkızımda 2 aydan sonra yemeklerin tadına baktırdım 6 aydan sonra biberon başladım 1 yaşadığında eski kilomdaydım daha mutluydum ve daha tahammüllü çünki kendimi beğeniyordum .bemim önerim diyete başlayın kilolardan kurtulun 1 yıl sonra geç oluyor kendinize iyi bakın kendiyle barışık mutlu bir anneyi her çocuk hak ediyoe.
4
Şub
2011

03:34
diyet cennet, (Muğla)
Cevap için teşekkür ederim Özlem Hnm.Sanberk 4 ayını doldurunca bizde yavaş yavaş başladık ek gıdalara şu an bizimle beraber masaya oturuyor herşeyi yiyebiliyor maş. ama son iki haftadan beri evde sürekli emmek istemesine rağmen,bakıcısında herşeyi yemeye devam ediyor.Tabi buna neden olan birde diş çıkarma ağrıları zannedersem şu an 6 dişi mevcut.Açıkçası emdiği zaman mutlu oluyorum,emmediği zaman aramızdaki bağ kopacak gibi geliyor.Zaten 2 aylık olduğundan beri çalışıyorum ve sütümü ofisimde sağıyorum dolayısıyla hem biberon hem meme aynı anda alıştı.Bugün diyetisyen randevumu aldım inş. kısa sürede,en geç Sanberk in doğum gününe sorunu çözeceğiz.Sizde kendinize iyi bakın ilginiz için teşekkürler...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek