Forum Pediatri

6
Nis
2011

10:59
altıncı hastalık hatice, (İzmir)
merhabalar sevgili anneler.bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim çünkü başına gelmeyince bilmiyor insan.kızım 9.5 aylık ve 1 hafta önce rahatsızlandı.önce burun akıntısı sonra yüksek ateş(18.8)e kadar çıktı hemen dr.götürdüm ve büyük ihtimal gribal enfeksiyon dedi.dolven ve peditus verdi.biz bunları kullandık ve ateşi kontrol altına aldık.3. gün kızımın vücudunda pembemsi ufacık ufacık kızarıklıklar çıktı.dr aradım ve altıncı hastalık oldugunu söyledi.yani arkadaşlar eger nettende okursanız bu hastalık grip gibi başlayıp 3 gün sonra yüksek ateş kendiliğinden koyboluyor ve yerini kızarıklıklara bırakıyor.drler bile kızarıklıklar meydana çıkınca anlayabiliyor.önce kızamık sanıp panik olduk ama değilmiş.böyle bir durum başınıza gelirse telaşlanmayınız lütfen ben ve çevremdeki bebeği olan arkadaşlarım böyle hastalık olduğunu bilmiyorduk.6aylık-2.5 yaş arası çocuklarda görülüyormuş ve tedavisi yok sadece ateş kontrol altına alınıyormuş.kızımın bugün kızarıklıgının 3.günü ve sabah kalktığında artık yok denilecek kadar azdı..bütün annelerin bilgisine sunarım..
6
Nis
2011

11:19
altıncı hastalık , ()
Geçmiş olsun Hatice Hanım...
6
Nis
2011

11:22
altıncı hastalık nejla gedikoğlu, (İstanbul)
merhaba hatice hanım 2 hafta önce benim kızım da 6.hastalık geçirdi, dediğiniz gibi döküntüler çıkınca anlaşılıyor ne olduğu..yüksek ateş korkutuyor insanı çok! hastalık sonrasında herhangi bir zarar bırakmıyor ama benim kızım nerdeyse 10 gün yemeden içmeden kesildi,tekrar kaşıkla beslenmeye şurda 3 gündür başladık..o da eskisi gibi değil asla..ama buna da şükür diyorum..geçmiş olsun size de
6
Nis
2011

11:32
altıncı hastalık hilal, (Ankara)
geçmiş olsun arkadaşlar peki bir başka çocuktan mı bulaştı?ateş düşünce mi döküntüler çıktı,benim kızımda da geçen benzer bi durum oldu da ama grip benzeri burun akıntısı filan olmamıştı olması şart mı acaba?
6
Nis
2011

11:41
altıncı hastalık nejla gedikoğlu, (İstanbul)
benim kızımda hiç bir grip belirtisi olmadı sadece birden yüksek ateş( 39 larda) çıktı 3-4 gün sürdü, kan tahlili yaptırdık viral enfeksiyon olduğu anlaşıldı ama tabi ki ateş düşünce isilik tarzında döküntüler çıktığı için hastalık ancak o zaman anlaşılıyor....kızım sadece oyun parkında salıncağa biniyor orda dokunduğu zincirlerden mi bulaştı yoksa ben mi eve götürdüm mikrobu bilmiyorum( hekimim ve hastalarla yakın temasım var)
6
Nis
2011

14:24
altıncı hastalık hatice, (İzmir)
nereden bulaştırdığımı bilemiyorum bakısından mı geldi yoksa ben mi eve götürdüm anlayamadım.9-12 günlük kuluçkası varmış o yüzden emin değilim.iştahımız bizimde çok kesildi daha yeni yeni oyunlarla yediriyoruz ve bugün kızrıklığın 3. günü sabah kalktığında yok denecek kadar azdı ama şimdi tekrar yine çıkmış endişeleniyorum drmizden haber bekliyorum..
i
6
Nis
2011

16:59
altıncı hastalık hilal, (Ankara)
arkadaşlar peki döküntüler hertarafında mıydı?benim kızımın yüzünde gövdesinde oldu(göğüs ve karın) el kol bacakta yoktu.sizin de böyle miydi?
6
Nis
2011

19:50
altıncı hastalık atanur, (İstanbul)
çok geçmiş olsun arkadaşlar bebişlerinize..bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..
7
Nis
2011

08:15
altıncı hastalık hatice, (İzmir)
hilal hanım encok gövde boynundaydı.yüzündede vardı ama diğer yerleri kadar yoğun değildi.bugun 4.gün ve artık geçiyor..
7
Nis
2011

11:07
altıncı hastalık hilal, (Ankara)
hatice hanım kol ve bacaklarda var mıydı?
7
Nis
2011

11:27
altıncı hastalık nejla gedikoğlu, (İstanbul)
merhaba Hilal hanım, benim kızımın kol ve bacaklarında yoktu..yoğunlukla göğsünde, sırtında ,ensesinden şakaklarına doğru( ama nispeten daha az şakaklarda
7
Nis
2011

15:36
altıncı hastalık hatice, (İzmir)
hilal hanım kol ve bacakta yok denecek kadar azdıöğleyin eve gitiiğimde artık hiç kalmamıştı ve keyfide yerindeydi iştahıda yerine geldi çok korkmuştum ama çok şükür geçti artık.
7
Nis
2011

17:48
altıncı hastalık hilal, (Ankara)
gelmiş geçmiş olsun..Allah dermansız dert vermesin.güle güle büyütün bebeğinizi
7
Nis
2011

19:07
altıncı hastalık Neşe, (İzmir)
geçmiş olsun hanımlar.Benim oğlum geçirmişti bu hastalığı 40,5 kadar yükselmişti ateşi ve düşmüyordu.ilaç etki etmiyordu.Tam 3 gün yüksek ve düşmeyen ateş sonrası döküntüler çıktı 4 günde onlarda geçmişti.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek