Forum Pediatri

7
Nis
2011

14:02
ARAŞTIRAN ANNE hilal, (Ankara)
ARKADAŞLAR BUGÜN BİR SİTEYE RAST GELDİM İSMİ 'ANNE OLUNCA ANLADIM' BAYA İYİYE BENZİYOR.SİZDE YENİ BİR BİLGİ,KİTAP,SİTE VS.. ÖĞRENİRSENİZ BURDA BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?
7
Nis
2011

14:20
ARAŞTIRAN ANNE Aysegul, (İstanbul)
Evet biliyorum bu siteyi Hilal Hanim,oldukça iyi bir site ara sıra yararlanıyorum,fakat Buradaki forumlar ve anneler bana samimi geliyor.su an bebek işaret dili diye bir kitap okuyorum ve yakında kızımda uygulamaya baslicam bu işaret dilini.Yasemin yusufoff kitabın yazarı ilginenlere
7
Nis
2011

14:54
ARAŞTIRAN ANNE Begüm, (İstanbul)
Hilal Hanım, evet çok güzel bilgiler var içersinde özellikle de küçüklere tkinlik diye bir sayfası var tavsiye ederim
http://www.anneoluncaanladim.com/14/bilgili-cocuk-&-super-anne/99/kucuklere-etkinlik
7
Nis
2011

14:54
ARAŞTIRAN ANNE hilal, (Ankara)
ayşegül hanım daha önce sizdiniz galiba di mi forumda bu kitaptan bahseden okuduğuz kadarıyla kitaptan 1-2 örnek verebilir misiniz?şu an bu kitaba ulaşma şansım yok çok da merak etmiştim nasıl bişey diye..çokteşekkür ederim
7
Nis
2011

14:57
ARAŞTIRAN ANNE Begüm, (İstanbul)
Ayşegül Hanım bende sizin tavsiyeniz üzerine alddım bu kitabı çok enteresan aslında ama benim oğlum 17 aylık biz biraz geç kaldık bunu uygulamak için çnkü artık oğlum papağan gibi konuşuyor ne istediğini hareketsiz de anlatıyor:)
7
Nis
2011

14:58
ARAŞTIRAN ANNE Begüm, (İstanbul)
Arkadaşlar dün "bebek" dergisini okurken dikkatimi çekti
"evdecocukvar.com" diye bir site varmış. Bu siteden çocuklarınızı emanet edebileceğiniz bakıcı bilgileri yer alıyormuş; üyelik yoluyla iletişim bilgilerine ulaşılıyormuş... ben henüz incelemedim ama sizinle paylaşmak istedim.
7
Nis
2011

15:04
ARAŞTIRAN ANNE hilal, (Ankara)
ayrıca mehtap tv'deki sabah saat 10.30'da 'gün ışığı' programını kaçırmamaya çaışıyorum.hergün bir uzman dr konuk oluyor.15 günde 1 perşembeleri de psikolog ferhat çelik konuk oluyor.gerçekten süper.ferhat çelik'in küçük adımlar diye de çok güzel bir kitabı var.
7
Nis
2011

15:16
ARAŞTIRAN ANNE Aysegul, (İstanbul)
Merhaba Hilal Hanim çok güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.aslında bebek işaret dili Amerika'da 20 seneden beridir kullanıyormuş,her kelimenin bir işareti var mesela Işık dediğinizde elinizi havaya kaldirip ampul değiştirir gibi yapıp parmaklarınızı açıp kapatıyorsunuz.her Işık dediğinizde bebeginizle konuşurken bu işareti de tekrarlıyorsunuz.böylece bebek o işaret ve kelime arasında baglantiyi kurmuş oluyor.ve tabiki konusamadigi için isareti yapıyor ve si onun isil dediğini anlıyorsunuz.muhteşem birsey bence sessizce bebeginizle resmen konuşuyorsunuz.üstelik işaret dili kullanan bebeklerin iq seviyelerinde 6-8 puan arası artış goruluyormus.tabi bunun yani sıra konusamadigi için kendini anlatamayan cocuğun öfke krizlerini de yasamamış oluyorsunuz ailece:))
7
Nis
2011

15:20
ARAŞTIRAN ANNE Aysegul, (İstanbul)
Begüm Hanim siz sohbet etmenin hazzını zaten yasayabiliyorsunuz bebisinizle ne mutlu size..bol sohbetli ve sağlıklı günler diliyorum..
7
Nis
2011

15:21
ARAŞTIRAN ANNE hilal, (Ankara)
çok geç olmadan ben de okumak istiyorum.teşekkür ederim
7
Nis
2011

17:04
ARAŞTIRAN ANNE Begüm, (İstanbul)
darısı başınıza:)
8
Nis
2011

22:44
ARAŞTIRAN ANNE şadiye, (İçel)
benim bebeğim 14 aylık olmak üzere benim için işe yararmı nedersiniz
8
Nis
2011

22:47
ARAŞTIRAN ANNE Aysegul, (İstanbul)
Kesinlikle yarar Şadiye Hanim deneyin bir derim..
21
Nis
2011

12:08
ARAŞTIRAN ANNE hatice, (İzmir)
yaklaşık 1 aydır bende araştırıyorum ayşegül hanım ama kızım 10 aylık ve kelimeleri tek tük ifade ediyor.ve benim kafama takılan ise kızım bu işaret dilini devamlı kullanıp konuşmak istemeye bilirmi?bir sitede bazı annelerin konuşmak yerine işaret dilini tercih ettikleri için drlere dert yandığını okudum.bu yüzden kafam karıştı açıkcası
26
Mar
2012

23:52
ARAŞTIRAN ANNE nagehan, (Çorum)
merhaba hilal hanım,çok zaman olmuş ama yinede, bu başlıktan bende okuduğum takip ettiğim kitapları,site.radyo paylaşmak istedim..
ÇOCUKLUK SIRRI...ANNELİK SANATI...DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR...YAZARI ADEM GÜNEŞ...
ADEM GÜNEŞ COM...
ADEM GÜNEŞ DİNLE BURÇ FM...
2 YAŞINDAN SONRA EVDE YAPABİLCEĞİNİZ AKTİVİTELERİ OLAN...HARİKA ÇOCUK NASIL YETİŞİR...YAZARI TIM SELDIN...
umarım bütün annelerimize yardımcı olur...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek