Forum Pediatri

18
Nis
2011

18:00
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? Pınar, (İstanbul)
Merhabalar.
Oğlum gece uyanmıyor. Kilosu az olduğu için süt arttırabilmek amacıyla gece yarısı sütümü sağıyorum. Ya ertesi gün uyutmadan önce veriyorum, bu şekilde daha çok doyuyor ve daha kolay uyuyor, ya da benim dışarı çıkmam gerektiğinde evde bu sütü içiyor.
Sütü kaşıkla veremiyorum. Ağzından dışarı akıtıyor. Avent 1 delikli biberon kullanıyorum.
Günde 1 kere biberonla içmesi memeden soğutur mu? Hem biberon hem meme verebilen var mı? Biberona kaçıncı ayda başladınız, bununla ilgisi var mı? Ben takriben 2. ayda başladım.
18
Nis
2011

20:34
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? betul, (Konya)
merhama pınar hanım bende 4.ayda anne sütüne ilave olarak devam sütüne basladım benide cok korkuttular biberon verirsen seni almaz diye uzun süre kaşıkla verdim tabi yarısı ağzına yarısı dısına gidiyordu sonra damlalıkla vermeye basladım cok rahatladım nerdeyse önlüğünü bile ıslatmadı. şimdi devam sütünü muhallebi ve kahvaltıya karıştırıyorum. 7-8 defa biberonla meyve suyu verdim ogluma bu yüzdenmi emin olamıyorum aam oglum bu ara beni pek emmek istemiyor bin nazla emiyor gece bile ben zorlamasam emmeyi tercih etmiyor nerdeyse.bende acabalar yasıyorum sizin gibi,suan 8.ay dolmak üzere buarada
18
Nis
2011

21:13
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? özgür, ()
ilk ay sütüm gelmediği için mama takviyesi yapıyordum.biberonla verdim hep.sonradan da sütüm iyi geldi sağıp biberonla da verdim sütümü yaklaşık 4 ay kadar.memeye iyice alıştığından mı olsa gerek sonra kendiliğinden bıraktı biberonu.şimdilerde katiyyen birşey içiremiyorum biberonla.
bence bebekten bebeğe değişir kimi anne göğsünü tercih ederken kimi de kolaya kaçıp biberonu isteyebilir.bebeğiniz bu güne kadar memeden soğumadıysa bundan sonra da soğuyacağını pek zannetmiyorum.çünkü en taze süt oradan geliyor.
19
Nis
2011

09:05
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? Begüm, (İstanbul)
Merhaba Pınar Hanım, ben oğluma 2 aylıkken anne sütüne ilave olarak devam sütü vermeye başladım. Bende avent biberon kullandım (tek delikli) - hiçbir sıkntı da yaşamadım. Oğlum artık 17 aylık hala da avent kullanıyorum (tabii ay geçtikçe meme ucunu değiştirmek gerekiyor...)
19
Nis
2011

09:32
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? zelal, (İstanbul)
Merhabalar
oğlum doğduğunda ciddi sarılık geçiriyordu bebek hemşiremiz anne sütü nekadar doyuruyor riske atamam dedi ve daha ilk günlerde devam sütüne başladım hala emziriyorum ve hala devam sütü kullanıyoruz.bizde dr.brauns biberon kullandık sonra aventle devam ediyoruz.
19
Nis
2011

09:46
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? nejla gedikoğlu, (İstanbul)
eğer sütünüz az ise bebek tembelliğe alışıyor , annesini daha kuvvetli emmesi gerekirken biberondaki rahatlığı tercih ediyor, kuvvetli emmediği için anne sütü azalıyor..biz 2 ay günde 20-25 gr almamıza rağmen biberona başlamadık, anne sütünde direndik( genel anlamda sağlıklı bir görüntüsü vardı kızımın -dr umuzun yorumu- yani aç bebek gibi değil diyordu) , işe de yaradı ve maşallah sonrasında günde 40-45 gr lar almaya başladı..ama eğer biberon kullanmaya mecbursanız kendinizi bolca sağın derim, sütünüz azalmasın
19
Nis
2011

11:05
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? songül, (Sivas)
benim kızımda 1 aydan sonra biberona başladı 6 ay hem emdi hemde biberon aldı.bizde avent kullandık çok güzel bir biberon hatta aventin anne ğöğüs ucu gibi olan silikon biberonu onu alabilirsin
19
Nis
2011

13:28
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? ceren, (Kahraman Maraş)
oğlum doğduktan hemen sonra sarılık ve ciğer problemi nedeniyle 1 hafta yoğun bakımda yatmıştı.o zaman biberon almaya başladı.sonrasında emmeyi hiç bırakmadı.6 aylık oldu,hala biberon alıyor ve emmeyi de çok seviyor.ben kauçuk biberon başlığı kullandım.chicco kauçuk emzikli,cam biberon kullandım.çok da memnunum.kauçuk emzik,meme başına çok yakın olduğu için bebeğim çok sevdi.
20
Nis
2011

08:20
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? Pınar, (İstanbul)
Teşekkür ederim arkadaşlar.. :)
16
May
2011

12:34
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? türkan ergül, (İstanbul)
Ben hem emziriyorum hem biberon veriyorum çalıştığım için yeni yeni sebze meyve püresi veriyorum hepsini de alıyor korkma soğumaz iştahsızlığı vardır sen bunun üzerine git..
10
Ağu
2011

11:00
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? aslı, (Konya)
benim oğlum 8 yaşında çalıştığım için gündüz sağdığım sütü ertesi gün öğünlerinde biberonla içti 6 ay boyunca.6aydan sonra mamaya ve ek gıdalara başladık ama geceleri emmeye devam etti.şimdi kızımda da aynı durum geçerli.gündüz biberon gece meme.emmeyi bırakıp bırakmaması bence de bebekten bebeğe değişiyor.
11
Ağu
2011

11:20
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? ceyda, (Balıkesir)
Pınar hanım benim oğlum düşük doğum kilolu doğdu başta sütümde yetmediği için neredeyse ilk günden beri biberon kullandım çünkü dediğiniz gibi kaşıkla yemiyordu oğlum hep dökülüyordu.sonra sütüm artıp emzirmeye başlayınca hem biberon hem emme devam etti.2 aylık olunca biberonu bıraktı evet tam tersini idda etmişti herkes ama oğlum biberonu almak istemiyordu.sadece emzirdim.işe başlayınca yine biberona başladı yeni yeni biberonlar aldık biz de.şimdi yine biberonu istemiyor emmek istiyor.anneden vazgeçmiyor bence bebekler.bir süreden sonra bence aradaki bağ beslenmenin önüne geçiyor.bu aydan sonra bırakacağını zannetmem.
11
Ağu
2011

16:51
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? Pınar, (İstanbul)
Bundan sonra okuyacaklar için tecrübemi aktarayım. O soruyu yazdıktan sonra epey bir süre o sistemde devam ettim. Memeyi reddetme gibi bir sorun olmadı. Biberona geç başladık diye mi, hep tek delikli kullandık diye mi bilmiyorum. Şimdi de işyerinde sağıyorum sütümü, günde 1 biberon defa biberonla besleniyor..
14
Ağu
2011

13:51
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? emine, (İstanbul)
merhaba benim kızım 3 aylık.ben sadece anne sütü veriyorum ama işe başladığım için 2 gündür biberona geçtik zorlada olsa.çok şükür memeyi bırakmadı.gündüzleri biberon geceleri meme alıyor.bugün gündüzde meme verdim belki gece uykulu olduğu için alıyordur diye ama yine aldı.bırakmadı yani.sütünün artması içinde kesinlikle dereotu,semizotu.biraz maydonoz,ve marulu doğra salata yap bolca tüket 2 öğün.ben birde bunları yoğurda ekleyip öyle yiyorum.faydasını gördüm.ve kesinlikle azda gelse 3 saatte bir göğsünü sağ.1delikli biberondanda vazgeçme.ne kadar zorlanırsa göğsünü bırakmaz.delik sayısını arttırma oğlum 3-4 aylık oldu deyipte. cevabını bekliyorum kolay gelsin.
29
Ağu
2011

02:13
Biberona alışan memeyi bırakıyor mu? saniye avan, (Gaziantep)
Oğlum doğduğu gün doymadığı için hastanede biberona başlamak zorunda kaldık ama memede de ısrarcı olduk, her emzirmede en az bir saat meme veriyordum,doymayınca mama veriyordum. Şu an 10,5 aylık hala emiyor ve mama veriyorum.Ben bırakacağını düşünmüyorum.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek