Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi Serife 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
İyi günler benim oğlum 16 mayıs doğumlu suan 66 günlük baş 33 boy 48cm 2500 gram iugg li doğdu sat 38 ama 35likti suan 4000 gram 63 boy ve baş çevresi 38 aile hekimi bingildak daralmaya başlamış biraz dedi sanirim2*2 napmam lazım sizce bingildak sıkıntı olurmu dvit 3 damla veriyorum kesmek gerekir mi teşekkürler
4 Ağu 2017
12:17
Cevap:  
Merhaba Şerife Hanım, öncelikle bir çocuk doktorunun takibinde olmanız önemli, hem bıngıldak kontrolü hem de vitamini ne zaman kesmeniz gerektiğini mutlaka söyleyecektir.
Ön bıngıldak genellikle 9-18 ay arasında kapanır, bazı bebeklerde 2 yaşı bulur. Eğer beklenenden erken kapanma olasılığı gözlendiyse baş çevresi büyümesi izlenmelidir bu nedenle çocuk hekimi takibi öneririm çünkü baş çevresi beyin gelişimi ile ilişkili olabilir.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek