Pediatri Portalı Sitesi Soru Sorma Kuralları

1. www.pediatriportali.com bir bilgilendirme platformudur. Sitede yer alan bilgilerin ve/veya uzman tavsiyelerinin hiçbiri gerçek hasta muayenesinin yerini tutmaz. Üye uzmanların verdikleri cevaplar, hasta görüşmesi yapılmadan ve muayene edilmeden verilen cevaplar oldukları için sadece bilgilendirme amacı taşırlar. Sitede yer alan bilgilere göre tedavinin durdurulması ve değiştirilmesi önerilmez.

2. www.pediatriportali.com üye uzmanları, sitenin kadrolu uzmanları değillerdir. Soru cevaplama faaliyetleri tamamen gönüllü olarak yapmaktadırlar. Bu faaliyetlerin tamamını veya bir kısmını yapmadıkları için asla suçlanamazlar. Bu faaliyetlerde aksama veya durma olması da site yönetimini hiçbir şekilde bağlamaz. Site yönetimi, üye uzmanların herhangi bir faaliyette bulunacağını veya bu faaliyetlerin kalitesini taahhüt etmez. Pediatri portalı yönetimi siteye sorulan tüm soruların mutlaka cevaplanacağı konusunda da garanti vermez.

3. www.pediatriportali.com üye uzmanlarına yöneltilecek herhangi bir suçlayıcı ifade, argo kelimeler veya genel ahlak, tıp ahlakı ve tıp etiğiyle uyuşmayan durumlarda; ziyaretçinin üyeliği derhal askıya alınır, tüm haklarından mahrum bırakılır. Gerekli durumlarda site yönetimi; her türlü maddi/manevi tazminat davası açma ve her türlü yasal hakkını ve kayıt esnasında otomatik olarak aldığı internet erişim bilgilerinizi kullanarak üyeliğinizi dondurabilir ve suç duyurusunda bulunabilir.

4. www.pediatriportali.com sitesinde soru cevaplayan tüm pediatri profesyonelleri site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra soru cevaplamaya başlayabilmektedir. Buna rağmen Tıp doktoru, diş doktoru, psikolog, beslenme uzmanı, diyetisyen, çocuk gelişim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, fizyoterapist diplomalarından birine sahip olmadığı halde tüm güvenlik önlemlerimize rağmen sitemize sahtekarlıkla üye olup soru cevaplayanlar hakkında yasal takip uygulanır. Bölge savcılıkları ve bölge emniyet müdürlükleri bilişim suçları ofisleri bu kişileri yasal takip konusunda yetkindir. Şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmamıza rağmen böyle bir durumun vuku bulması halinde pediatri portalı yönetimi bu kişi veya kişileri adli mercilere bildirir. Bu sahte pediatri profesyonellerinin verdiği mağduriyetten pediatri portalı yönetimi sorumlu tutulamaz.